Serie A: hiába vezetett a Juve, a Napoli nyerte a rangadót

K. Zs.K. Zs.
2021.09.11. 20:02
A két Juve-játékossal hadakozó Lorenzo Insigne fontos szerepet játszott a Napoli egyenlítő góljában (Fotó: AFP)
Az első gólt a Juventus lőtte, de végül a házigazda Napoli győzött 2–1-re a két csapat szombat esti rangadóján az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában. A nápolyiak továbbra is százszázalékosak, a „zebrák” egy ponttal vesztegelnek.

A 10. percben saját tizenegyespontja magasságában, az oldalvonal közelében Konsztantinosz Manolasz figyelmetlen volt, hazaadási kísérletére lecsapott Álvaro Morata, és éles szögből a hálóba lőtt a kifutó David Ospina mellett. (0–1)

Egy kis stat: ez volt Álvaro Morata második leggyorsabb gólja a Serie A-ban; a leggyorsabbat 2016-ban szerezte, a Chievo elleni meccs 6. percében.

Közel ugyanonnan végzett el bedobást a Napoli a második félidő elején, de ezúttal nem történt labdavesztés, Lorenzo Insigne 20 méterről lőtt, Wojciech Szczesny csak oldalra ütni tudta a labdát, és a szemfüles Matteo Politano éles szögből bevágta. (1–1)

A folytatásban jóval többet támadott a Napoli, és a 86. percben egy furcsa góllal ki is harcolta a győzelmet: bal oldali szöglet után Moise Kean fejéről a saját kapuja felé vágódott a labda, ezt Szczesny még bravúrral védte, ám Kalidou Koulibaly résen volt, és a kipattanót közvetlen közelről a kapuba zúdította. (2–1)

A Napoli három forduló után is hibátlan maradt, a „zebrák” egyelőre egy ponttal állnak a tabella második felében.

Egy kis stat: Luciano Spalletti a második Napoli-vezetőedző, akinek sikerül megnyernie az idény első három bajnoki mérkőzését. Az első Rafael Benítez volt, ő négy meccsel nyitotta a 2013–14-es kiírást. (Opta)

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Napoli–Juventus 2–1 (Politano 57., Koulibaly 86., ill. Morata 10.)
A többi mérkőzésen
Atalanta–Fiorentina 1–2 (D. Zapata 65. – 11-esből, ill. Vlahovics 33., 49. – mindkettőt 11-esből)
Empoli–Venezia 1–2 (Bajrami 89. – 11-esből, ill. Henry 13., Okereke 68.)