Serie A: a Fiorentina legyőzte az Atalantát a 11-esek meccsén

CS. B., K. Zs.CS. B., K. Zs.
2021.09.11. 23:01
David Okereke (Venezia) a végül győzelmet érő gólját ünnepli (Fotó: Getty Images)
Már nem veretlen az Atalanta az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2021–2022-es idényében: a fekete-kékek hazai pályán 2–1-re kikaptak a Fiorentinától a 3. forduló szombat késő esti meccsén. A Venezia a hozzá hasonlóan újonc Empoli otthonában aratott 2–1-es győzelme révén megszerezte első pontjait, míg a nap rangadóján a Napoli 2–1-re megverte a Juventust.

ATALANTA–FIORENTINA 1–2

A tizenegyesek éjszakája elnevezést is kaphatná az összecsapás, hiszen Valerio Marini játékvezető hármat is megítélt (az elsőt, egy kezezésgyanús szituációt sokáig vizsgált a videobíró segítségével). A nyáron több csapattal hírbe hozott Dusan Vlahovics kétszer is helytállt az „idegek harcában”, míg a bergamóiaknál Duván Zapata volt eredményes (a kolumbiai már 57 gólt szerzett az Atalanta színeiben a Serie A-ban, amivel Cristiano Doni mögött a klubtörténet második legeredményesebb játékosává lépett elő). Több gól nem született, a „violák” 2–1-es győzelemmel utazhattak haza.

Egy kis stat: az Atalantával legutóbb 2016-ban, a Napoli ellen fordult elő, hogy az első félidőben mindössze egy kapura lövést adjon le.

EMPOLI–VENEZIA 1–2

A belga élvonalból érkező két támadó alapozta meg a vendégek győzelmét: a francia Thomas Henry közelről kotorta a kapuba a balról középre tett labdát a 13. percben, a második félidő derekán pedig David Okereke a saját térfele közepéről indulva vitt gólig egy támadást. Látványos szólógólja előtt két perccel a nigériai támadó még a becserélésére várt...

Az albán válogatottban a mieink ellen debütáló Nedim Bajrami tizenegyesével a hazaiak szépítettek a végjátékban, de egyenlíteniük már nem sikerült.

A 26 éves Henry a Leuvenből, a 24 éves Okereke az FC Bruges-ből érkezett nyáron Velencébe, igaz, utóbbi korábban már játszott olasz alsóbb osztályokban (Spezia, Cosenza). Mindketten most jegyezték az első góljukat a Serie A-ban.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Empoli–Venezia 1–2
(Bajrami 89. – 11-esből, ill. Henry 13., Okereke 68.)
Atalanta–Fiorentina 1–2 (D. Zapata 65. – 11-esből, ill. Vlahovics 33., 49. – mindkettőt 11-esből)
Napoli–Juventus 2–1 (Politano 57., Koulibaly 86., ill. Morata 10.)