Serie A: három magyar játszott, Nagy Ádám győzelemmel kezdett

2016.08.21. 22:50
Nagy Ádám Bologna-mezben (Fotó: Imago)
Három magyar labdarúgó is pályára lépett vasárnap az olasz bajnokság (Serie A) élvonalában! Nagy Ádám győzelemnek volt részese a Bolognával, Balogh Norbert és Sallai Roland kikapott a Palermóval az 1. forduló vasárnapi játéknapján. A Chievo meglepetésre legyőzte az Intert, a Napoli 0–2-ről mentett pontot a Pescara ellen, a Lazio hétgólos meccsen nyert az Atalanta otthonában.

Nagy Ádám tagja volt a Bologna kezdő tizenegyének, és a 78. percbeli lecseréléséig volt a pályán. Mattia Destro nem sokkal a magyar légiós kiválása után lőtte a győztes gólt az újonc Crotone ellen – ez volt az 50. gólja az olasz élvonalban.

A Fradiból érkezett középpályás különösen az első félidőben volt aktív élete első olasz élvonalbeli meccsén, beadással, veszélyes lövéssel jelentkezett, két ígéretes megmozdulása nyomán gól született – egy kipattanó lövése és egy indítása után talált be csapattársa, más kérdés, hogy lesről, és a játékvezető észlelte is.

Balogh Norbert kezdőként lépett pályára a Palermóban, az 56. percben lecserélték. Klubtársa, a debütáns Sallai Roland a 69. perctől kapott játéklehetőséget, és beállítása után távoli lövéssel azonnal tesztelte a Sassuolo kapusát, Andrea Consiglit. Gólt végül sem neki, sem csapattársainak nem sikerült szerezni – nyertek a vendégek.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Atalanta–Lazio 3–4 (Kessié 63., 67., Petagna 92., ill. Immobile 15., Hoedt 20., Lombardi 33., Cataldi 88.)
Bologna–Crotone 1–0 (Destro 86.)
Chievo–Internazionale 2–0 (Birsa 49., 81.)
Empoli–Sampdoria 0–1 (Muriel 37.)
Genoa–Cagliari 3–1 (Ntcham 78., Laxalt 79., Rigoni 88., ill. Borriello 66.)
Palermo–Sassuolo 0–1 (Berardi 31. – 11-esből)
Pescara–Napoli 2–2 (Ahmad Benali 8., Caprari 35., ill. Mertens 60., 63.)

Korábban játszották
Milan–Torino 3–2 (Bacca 39., 50., 62. – a harmadikat 11-esből, ill. Belotti 48., Baselli 91.)

1. Roma 1 1 4–0 +4 3
2. Genoa 1 1 3–1 +2 3
3. Chievo 1 1 2–0 +2 3
4. Lazio 1 1 4–3 +1 3
5. Milan 1 1 3–2 +1 3
6. Juventus 1 1 2–1 +1 3
7. Sassuolo 1 1 1–0 +1 3
Sampdoria 1 1 1–0 +1 3