Serie A: Bacca triplázott, de Donnarumma volt a Milan hőse

2016.08.21. 19:59
Carlos Bacca triplával indította az olasz bajnokságot (Fotó: Action Images, archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) nyitó fordulójában a Milan a triplázó Carlos Bacca vezérletével 3–2-re legyőzte a ráadásban szépítő Torinót. A vendégek a 95. percben büntetőt rúghattak, de Gianluigi Donnarumma kivédte Andrea Belotti tizenegyesét. A meccs krónikájához tartozik, hogy Gabriel Paletta (Milan) a 94. percben megkapta második sárgáját is.

Az előző idényben 18 bajnoki gólig jutó Bacca – aki sokáig úgy tűnt, hogy nyáron búcsút int a milánóiaknak – a 39. percben kezdte meg az új idényben a termelést, Abate jobb oldali beadása után előrevetődve fejelt a kapuba (1–0).

A fordulás után egy védelmi hibát Belotti használt ki, de rögvest ezután a torinói hátsó alakzat is elszámította az újabb beadást, Bacca pedig ezúttal lábbal volt eredményes (2–1).

Sőt, bő egyórányi játék után már harmadszor is betalált a kolumbiai támadó: erőből, középre rúgva értékesítette a megítélt tizenegyest – úgy tűnt, el is döntötte a mérkőzést (3–1).

Igen ám, de a hazaiak alaposan ráültek a végén az eredményre, és Baselli a 91. percben ezt kihasználva szépített, sőt a 94. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, a milánóiak pedig megfogyatkoztak Paletta második sárga lapja miatt, de Belotti bal alsóra tartó lövését Donnarumma kivédte, így a Milan győzelemmel rajtolt a bajnokságban (3–2).