Serie A: Conte hosszabb eltiltással is számolhat – videó

B. D. K.B. D. K.
2021.01.24. 12:07
Nem először haragszik meg Conte Marescára (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Internazionale szombaton gól nélküli döntetlent játszott Udinében. A mérkőzés végén a milánóiak vezetőedzőjét, Antonio Contét a játékvezető (Fabio Maresca) reklamálásért elküldte a kispadról, és az indulatok a játékoskijáróban sem csillapodtak – számolt be a La Gazzetta dello Sport.

„Nézeteltérésünk volt a hosszabbítás mértéke kapcsán” – nyilatkozta Antonio Conte az olasz Sky Sportnak a lefújás után.

„Azt gondoltam, négy percnyi ráadás a körülmények miatt kevés. A játékvezető hozott egy döntést, amelyet el kell fogadnunk, még akkor is, ha nem értünk vele egyet” – magyarázta.

Olasz sajtóhírek szerint Conte és a játékvezető vitája a játékoskijáróban is folytatódott.

A La Gazzetta dello Sport úgy tudja, az 51 éves olasz edző majdnem tettlegességhez folyamodott, ám az Inter-játékosok idejében szétválasztották a feleket.

A szabályok szerint erőszakos cselekedet vagy agresszív viselkedés esetén a kiszabható büntetés legalább négy mérkőzéses eltiltást vonna maga után, így könnyen elképzelhető, hogy Conte sokáig nem ülhet le a kispadra.

A La Gazzetta dello Sport Conte viselkedését két okkal magyarázza. Az egyiket azzal, hogy a vendégek edzője szerint az Udinese középpályását, Tolgay Arslant második sárga lappal ki kellett volna állítani az első félidőben, amikor Romelu Lukakuval szemben szabálytalankodott. A másik oknak azt tartja az olasz lap, hogy Conte egész egyszerűen nem szereti, ahogy Fabio Maresca bíráskodik.

„Mindig te, Maresca, mindig te. Még a VAR-nál is, mindig te, Maresca. Szép munka, Maresca” – kiabálta szarkasztikusan Conte a játékvezetőnek a kiállítása után.

A milánóiak edzője emlékeztette Marescát, hogy a Parma elleni, 2–2-re végződő októberi találkozón a videobíró szerepében nem adott meg a csapatának egy egyértelmű tizenegyest.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ

12.30: Juventus–Bologna (Tv: Digi Sport1)
15.00: Genoa–Cagliari (Tv: Digi Sport2)
15.00: HellasVerona–Napoli (Tv: Digi Sport1)
18.00: Lazio–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
20.45: Parma–Sampdoria (Tv: Digi Sport1)
Szombaton játszották
Milan–Atalanta 0–3
(C. Romero 26., Ilicic 53. – 11-esből, D. Zapata 70.)
Udinese–Internazionale 0–0
Fiorentina–Crotone 2–1 (Bonaventura 20., Vlahovics 32., ill. Simy 66.)
Roma–Spezia 4–3 (B. Mayoral 17., 52., Karsdorp 55., Lo. Pellegrini 90+2., ill. R. Piccoli 24., Farias 59., D. Verde 90.)