Serie A: az Inter három meccs után visszatért a győztes útra

2019.03.10. 17:00
Politano lőtte az első érvényes gólt Milánóban (Fotó: AFP)
Az olasz bajnokság 27. fordulójában az Inter megtörte három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát, a második félidőben szerzett két góllal 2–0-ra legyőzve a SPAL-t. Az Atalanta a Sampdoria vendégeként, a Torino a Frosinone otthonában gyűjtötte be a három pontot.

Már az első félidőben közel állt a vezetés megszerzéséhez az Inter, ám Lautaro Martinez hiába talált be a SPAL kapujába, Gianpaolo Calvarese játékvezető gyors videózás után úgy döntött, az argentin támadó kézzel vette át a labdát, ezért nem adta meg a gólt.

Az első félidő krónikájához hozzátartozik még, hogy a hajrában a milánóiak elvesztették Marcelo Brozovicot sérülés miatt, amiért a játékvezető öt percet hosszabbított az ápolások és a videózások miatt.

A második félidő közepén a labdát többet birtokolta ellenfelénél, és kapura is veszélyesebb volt az Inter, ennek eredményeképp Matteo Politano lövése a kapuban kötött ki, ám Calvarese sporttárs nem adta meg azonnal a találatot, előbb még videóztak egy sort a VAR-szobában – azt nézték, nem volt-e lesen Politano Martinez passza után –, ám a bíró nem nézte vissza az eseményeket. Hanem gólt ítélt.

Tíz perccel később Cedric rosszul sikerült lövését követően Roberto Gagliardini elé pattant a labda, ő pedig a kapu jobb oldalába lőve beállította a 2–0-s végeredményt. Ezzel véget ért az Inter rossz sorozata, Luciano Spaletti csapata ugyanis három mérkőzés – két bajnoki és egy El-meccs – után tudott újra nyerni.

A Sampdoria az Atlantát fogadta, és a hazaiak nem sok mindennek örülhettek, hiszen kikaptak 2–1-re, ha csak annyinak nem, hogy ismét betalált Fabio Quagliarella, a hazaiak gólkirályjelöltje, aki így már 20 találattal vezeti a mesterlövészek versenyét. A meccs első gólját Duvan Zapata, a vendégek házi gólkirálya szerezte, ezt meg is mutatjuk, mert némiképp komikusra sikeredett.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ

Internazionale–SPAL 2–0
(Politano 67., Gagliardini 77.)

Sampdoria–Atalanta 1–2
(Quagliarella 67. – 11-esből, ill. D. Zapata 50., Gosens 77.)

Frosinone–Torino 1–2 (Paganini 42., ill. Belotti 56., 78.)

KORÁBBAN
Bologna–Cagliari 2–0
(Pulgar 34. – 11-esből, R. Soriano 77.)

KÉSŐBB
18.00:Sassuolo–Napoli (Tv:Digi Sport3)
20.30: Fiorentina–Lazio (Tv:Digi Sport1)

HÉTFŐ
20.30: Roma–Empoli

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Chievo–Milan 1–2 (Hetemaj 41., ill. Biglia 31., Piatek 57.)

Parma–Genoa 1–0 (Kucka 78.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Juventus–Udinese 4–1 (Kean 11., 39., Emre Can 67. – 11-esből, Matuidi 71., ill. Lasagna 84.)

1. Juventus 27 24 3 59–17 +42 75
2. Napoli 26 17 5 4 47–20 +27 56
3. Milan 27 14 9 4 41–23 +18 51
4. Internazionale 27 15 5 7 40–22 +18 50
5. Atalanta 27 13 5 9 56–38 +18 44
6. Roma 26 12 8 6 49–36 +13 44
7. Torino 27 11 11 5 35–23 +12 44
8. Lazio 25 12 5 8 36–27 +9 41