Serie A: az Inter győzelmével ismét nyomást helyezett a riválisaira

B. D. K.B. D. K.
2022.04.15. 21:01
Nagy volt az öröm az Inter-gólok után (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának nyitó mérkőzésén az Internazionale 3–1-re legyőzte idegenben a Speziát.

Uralta az első félidőt az Inter, amely lövési kísérletekben és labdabirtoklásban is jóval a Spezia fölé emelkedett. A milánóiak vezető gólját a 31. percben Marcelo Brozovic szerezte életerős lövésből. A horvát játékos Danilo D'Ambrosióval kényszerítőzött, majd kapuba vágta a labdát (0–1).

A fordulás után a hazai csapat több erőt mozgósított az egyenlítés érdekében, de a 73. percben ismét a vendégek találtak be. Alexis Sánchez keresztlabdáját ügyesen vette át Ivan Perisic, aki a bal szélről szépen tört befelé, középre ívelt, a labdába pedig tanítani valóan tette bele a lábát Lautaro Martínez. A kapusnak esélye sem volt (0–2).

A 88. percben Giulio Maggiore bombázott a kapuba (1–2), amivel a Spezia izgalmassá tette az utolsó perceket.

A vendégek azonban a kinyíló hazaiakat a végén többször is megkontrázták, és Alexis Sánchez a 93. percben eldöntötte a mérkőzést. 1–3

Győzelmével az Inter ismét nyomást helyezett a riválisaira.