Serie A: az Atalanta a végére hagyta a döntést Szardínián

M. D.M. D.
2021.02.14. 17:04
Luis Muriel szép mozdulattal vert át két védőt a gólja előtt (Fotó: AFP, archív)
Az Atalanta 1–0-ra győzött a Cagliari vendégeként, míg a Sampdoria otthon 2–1-re nyert a Fiorentina ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójában vasárnap.

Az Atalantának az elmúlt hetek nem sikerültek igazán jól a Serie A-ban, hiszen a legutóbbi öt bajnoki meccséből csak egyet nyert meg – az előző körben ráadásul 3–0-s előnyről ikszelt a Torinóval –, igaz, azt a Milan ellen a San Siróban (3–0), a Cagliari otthonában azonban újra győzött a BL-nyolcaddöntős bergamói együttes.

Nem is akármilyen izgalmak után! Luis Muriel kilencvenedik percben szerzett gólját követően ugyanis a játékvezető még megítélt egy tizenegyest a hazaiaknak, de a VAR képeinek megtekintése után visszavonta azt, így Gian Piero Gasperini csapata begyűjtötte a három pontot.

A GYŐZTES GÓL

Az Atalanta két pontra megközelítette a tabellán a negyedik Juventust, míg a Cagliari maradt kieső helyen.

A Sampdoria 2–1-re nyert otthon a Fiorentina ellen. A genovai alakulat győztes találatát jegyző Fabio Quagliarella a 92. gólját szerezte a Samp mezében a Serie A-ban, ezzel utolérte a klub örökrangsorának második helyén Adriano Bassettót, és már csak Roberto Mancini előzi meg – de ő nem kevéssel (132).

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ

Cagliari–Atalanta 0–1 (Muriel 90.)
Sampdoria–Fiorentina 2–1 (Keita Baldé 31., Quagliarella 71., ill. Vlahovics 37.)
Crotone–Sassuolo 1–2 (Unasz 26., ill. Berardi 14., Caputo 49. – 11-esből)

Később játszották
Inter–Lazio 3–1 (R. Lukaku 22., 45. – az első 11-esből, L. Martínez 64., ill. Escalante 61.)