Serie A: a Sassuolo lett CR első áldozata, duplázott a portugál

2018.09.16. 17:00
Cristiano Ronaldo első juvés gólját ünnepli (Fotó: AFP)
Akárcsak egy éve, 28 kísérlet kellett CR-nek az első gólhoz az új szezonban – rögtön lett belőle kettő is. A portugál duplájával a Juventus 2–1-re le is győzte a Sassuolót, míg a Genoa megverte a Bolognát, az Udinese pedig döntetlent játszott a Torinóval az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Sassoulo egy félidőn keresztül tartotta magát a Juventus otthonában. Az 50. percben aztán eljött a pillanat, amire túlzás nélkül fél Olaszország várt a 2018–2019-es idényben: nagy védelmi megingást kihasználva Cristiano Ronaldo megszerezte első gólját torinói színekben. Amennyire sokat várt rá, olyan közelről, nagyjából fél méterről kotorta kapuba a védőről elé pattanó labdát (1–0).

A 65. minutumban megduplázta előnyét a Juventus. Emre Can első torinói gólpasszát ki másnak osztotta volna ki, mint CR-nek. Az ötszörös aranylabdás támadó ezúttal 15 méterről lőtte ki a hosszú alsó sarkot (2–0).

Csakhamar a mesterhármas is összejöhetett volna Ronaldónak, de a 77. percben hiába érkezett remek ütemben a jobbról beívelt labdára, 6 méterről, kapásból a bal alsó sarok mellé lőtt.

A hosszabbításban a csereként beálló Khouma Babacar ugyan szépített, de a Juventus innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet (2–1).

Douglas Costa a 94. percben elkövetett óriási fegyelmezetlensége és az azért begyűjtött piros lapja már csak a statisztikai mutatókat rontotta Torinóban, Ronaldo ünnepét nem.

CR a Sassuolónak lőtt találataival a német legenda, Uwe Seeler óta az első olyan labdarúgó lett, aki az európai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságokban 400 gólig jutott.

A Juventus mérkőzésével egy időben másik két találkozót rendeztek Olaszországban: az Udinese Rodrigo De Paul 28. percben szerzett góljával vezetett a Torino ellen, ám a vendégek a második félidő elején egyenlítettek, és Soualiho Meite találata egy pontot is ért a „bikáknak”. A Genoa Krzysztof Piatek góljával nyert a Bologna ellen.