Serie A: a Napoli tarolt, nyert a Milan is, de Rebic megsérült

K. Zs.K. Zs.
2020.09.27. 20:04
Hirving Lozano két gólt szerzett a Napoliban (Fotó: AFP)
A Milan és a Napoli is elkönyvelte második győzelmét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2020–2021-es idényében: a Napoli hazai pályán kiütötte a Genoát (6–0), míg a Milan idegenben verte meg a Crotonét (2–0) a 2. forduló vasárnapi játéknapján.

NAPOLI–GENOA 6–0

A kapus Mattia Perin pozitív koronavírustesztje, majd az időigényes újabb tesztkör (és Lasse Schöne fertőzöttségének kiderülése) nemcsak eltolta a kezdést három órával, hanem alaposan fel is forgatta a Genoa terveit erre a mérkőzésre – nem csoda, hogy Hirving Lozano már a 10. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Noha Lorenzo Insigne combsérülés miatt a 22. percben cserét kért a hazaiaknál, a második félidőben nélküle is kinyílt a gólzsák: szép összjáték után Piotr Zielinski kezdte a sorozást, egy labdaszerzést követően Dries Mertens lőtte a harmadikat, majd nyolc perc leforgása alatt betalált Lozano, Elif Elmasz és Matteo Politano is.

CROTONE–MILAN 0–2

A Milan az első félidő végjátékában, az Ante Rebic által kiharcolt, Franck Kessié révén gólra váltott tizenegyessel szerezte meg a vezetést az újonc ellen, majd a második játékrész elején, Brahim Díaz közeli lövésével növelte előnyét, és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

A piros-feketék nem ünnepelhetnek önfeledten, mert az 57. percben egy ellencsapás során Rebic – miután Lisandro Magallán finoman megkocogtatta a bokáját – ráesett a bal karjára. A horvát klasszist azonnal le kellett cserélni, de később Stefano Pioli vezetőedző megnyugtatta a csapat szurkolóit: törés nincs, „csak” kiugrott a játékos könyöke.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Napoli–Genoa 6–0
(Lozano 10., 65., Zielinski 46., Mertens 57., Elmasz 69., Politano 72.)
Crotone–Milan 0–2
(Kessié 45+2. – 11-esből, B. Díaz 50.)
Korábban
Spezia–Sassuolo 1–4
(Galabinov 30., ill. Djuricsics 12., Berardi 64. – 11-esből, Defrel 66., Caputo 76.)
Verona–Udinese 1–0 (Favilli 57.)
Később

Roma–Juventus 2–2 (Veretout 31., 45+1. – az elsőt 11-esből, ill. C. Ronaldo 44., 69. – az elsőt 11-esből)

Szombaton játszották
Torino–Atalanta2–4
(Belotti 11., 43., ill. A. Gómez 13., Muriel 21., Hateboer 42., De Roon 54.
Cagliari–Lazio
0–2(Lazzari 4., Immobile 74.)
Sampdoria–Benevento2–3 (Quagliarella 8., Colley 18., ill. Caldirola 33., 72., Letizia 88.)
Internazionale–Fiorentina43(L. Martínez 45+2., Ceccherini 52. – öngól, R. Lukaku 88., D'Ambrosio, ill. Kouamé 3., Castrovilli 57., Chiesa 64.)