Serie A: a Napoli ott folytatta, ahol májusban abbahagyta

2017.08.19. 22:43
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 1. fordulójában az előző szezonban harmadik helyen végző Napoli jó mérkőzésen 3–1-re legyőzte az újonc Hellas Veronát.
Az előző szezont a dobogó 3. fokán záró Napoli a Serie B 2016–2017-es ezüstérmeséhez, a Hellas Veronához látogatott. Ugyan az újoncnál olyan játékosok futballoznak, mint Alessio Cerci vagy Giampaolo Pazzini, nem volt kérdés, hogy az egyre nagyobb eredményeket megcélzó nápolyiaktól kötelező a győzelem.

Az biztosnak látszik, hogy a támadófutball ebben az idényben is erőssége lesz Maurizio Sarri csapatának, amely az utolsó négy bajnokiján 16 gólt szerzett az előző szezonban, s összesen 94-ig jutott.

A 32. percben a szerencse is a Napoli mellé állt, ugyanis Nícolas kapus alaposan elszámolt egy szögletet, így a lefelé csapódó labda a csapattársa, Samuel Souprayen lábáról gurult be az üres kapuba. 0–1

Néhány perccel később Arkadiusz Milik fejezett be egy tanári módon végigvitt akciót (0–2), a 63. percben pedig Fauzi Gulam értékesített egy kipattanót. 0–3

A mérkőzés utolsó fél órájában az eredmény – na meg a szakadó eső – miatt a helyiek legtöbben már a meccs végét várták, a 83. percben azonban izgalmassá vált a helyzet: Elseid Hysaj a második sárga lapját begyűjtve kiállt, a szabálytalanságért ráadásul büntető is járt, amelyet Pazzini váltott gólra. 1–3

Az utolsó percekben több nagy lehetőséget is kialakított a Verona, közel került az újabb gól megszerzéséhez, ám nem maradt már elég ideje arra, hogy kihasználja az emberelőnyt. Sarri irányítása alatt így először diadalmaskodott szezonrajton a Napoli, az újonc pedig bár kikapott, nem kell szégyenkeznie a játéka miatt.