Megszenvedett a Milan a Torinóval, iksz lett a vége

2014.02.01. 20:45
A Torino megküzdött a Milannal, egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 22. fordulójában az AC Milan nem tudta legyőzi hazai környezetben a szintén európai kupaindulásért küzdő Torinót. A bajnoki meccs góljait Adil Rami és Ciro Immobile szerezte.

OLASZORSZÁG, SERIE A
22. forduló

Milan–Torino 1–1 (Rami 49., ill. Immobile 17.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az AC Milan új mestere, Clarence Seedorf azzal a céllal küldte pályára csapatát a vendég Torino ellen, hogy játékosai egy újabb győzelemmel megszerezzék edzőjüknek a sajátos mesterhármast (azaz a holland három bajnoki győzelemmel rajtoljon a kispadon), egyben újabb lépést tegyenek az európai kupaindulás felé. Az eltiltott Mario Balotelli és a sérült Stephan El Shaarawy nélkül a Honda Keiszuke, Giampaolo Pazzini, Robinho hármassal támadtak a házigazdák, akik kis híján már a második percben előnybe kerültek, de Pazzini remek lövését gyönyörű mozdulattal piszkálta ki a jobb felső elől Daniele Padelli.

A torinói kapus jó negyedóra múlva ismét hatalmasat védett, ezúttal Pazzini szintén nem csúnya ollózását csípte el a jobb sarok előtt – de ekkor már egy egyenlítő találatot akadályozott meg, ugyanis a 18. percben egy előrevágott labdával Ciro Immobile csúnyán becsapta Daniele Bonerát, majd mattolta Christian Abbiatit is. 0–1!

Ciro Immobile gólja

Nem állt mindig a helyzet magaslatán a hazai védelem, Alexander Farnerud fejese például a lécen csattant a 30. percben – majd méla unalomba fulladt a mérkőzés egészen a hajráig, amikor ismét Padellinek kellett parádéznia (ezúttal Kaká tesztelte), és több veszélyes támadást is vezetett a Milan.

A második játékrészt sokkal jobban kezdte a Milan, és hamarosan egyenlített is: Adil Rami szépen játszott össze a tizenhatos előtt Sulley Ali Muntarival, majd kilőtte a jobb felső sarkot. 1–1!

Adil Rami gólja

Szerencséje is volt a franciának, mert a labda megpattant az ötösön a menteni igyekvő Kamil Glik lábán.

Támadásban maradtak a hazaiak, ám nemhogy újabb gólig nem jutottak, de tulajdonképpen gólhelyzetig sem. Seedorf beküldte a pályára Nigel de Jongot és Riccardo Saponarát, ám ők sem lendítettek a Milan darabos mezőnyfutballján, miközben a vendégek egyre inkább a védekezésre helyezték a hangsúlyt, gyakorlatilag öt védővel és két szűrővel operálva.

Alaposan megszenvedett a Milan a szorgos Torinóval, 1–1 lett a vége, egy-egy pontot érdemelt a két csapat. Az európai kupaindulás volt a tét, de igen messze esett a bajnoki színvonala az európai szinttől. Félkarú óriás a Milan Balotelli és El Shaarawy nélkül, különösen egy szürkén futballozó Kakával.

1. Juventus 21 18 2 1 51–15 +36 56
2. Roma 21 15 5 1 45–11 +34 50
3. Napoli 21 13 5 3 44–23 +21 44
4. Fiorentina 22 12 5 5 39–24 +15 41
5. Internazionale 21 8 9 4 38–24 +14 33
6. Torino 22 8 9 5 35–28 +7 33
7. Verona 21 10 2 9 35–34 +1 32
8. Parma 21 8 8 5 32–27 +5 32