H. D. 2020.12.16 20:35 Frissítve: 2020.12.17 00:34

Ezt sajnálhatja a Napoli: Lukaku góljával nyert az Inter

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának szerdai játéknapján az Inter Romelu Lukaku tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a 71. perctől kezdve emberhátrányban játszó Napolit.

Ezt sajnálhatja a Napoli: Lukaku góljával nyert az Inter (Fotó: Getty Images)

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ
INTER–NAPOLI 1–0 (0–0)
Milánó,
Giuseppe Meazza Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Massa
Inter: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Darmian, Barella, Brozovic (Sensi, 67.), Gagliardini, A. Young (D’Ambrosio, 86.) – R. Lukaku, Lautaro Martínez (Hakimi, 77.). Vezetőedző: Antonio Conte
Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolasz, Koulibaly, Mário Rui (Gulam, 85.) – Bakayoko (Fabián Ruiz, 74.), Demme (Elmasz, 85.) – H. Lozano, Zielinski (Politano, 74.), L. Insigne – Mertens (Petagna 16.). Vezetőedző: Gennaro Gattuso
Gólszerző: R. Lukaku (73. – 11-esből)
Kiállítva: L. Insigne (71.)

Izgalmas mérkőzésre volt kilátás a szerda esti Inter–Napoli rangadó előtt, hiszen a fordulót megelőzően a bajnokságban a második milánóiak szerezték a legtöbb gólt (29-et), utánuk a harmadik helyen álló nápolyiak (26-tal) következtek ebben a mutatóban.

Ennek ellenére meglehetősen eseménytelenül indult a mérkőzés, igaz Gennaro Gattusónak már negyedóra után volt oka a bosszankodásra: a nápolyiak egyik legjobbja, Dries Mertens egy ártalmatlannak tűnő szituációban rosszul lépett, és súlyosnak tűnő sérülést szenvedett – a belga klasszis nem tudott ráállni a bal lábára, be kellett támogatni az öltözőbe.

A folytatásban egy-egy nagyobb helyzetet jegyezhettünk el, ám Lautaro Martínez, majd Zielinski sem találta el a kaput. A játék képe a fordulás után sem változott túl sokat, a pályán nagy volt a csata, de Handanovicnak és Ospinának sokáig nem igazán akadt védenivalója.

Aztán az utolsó húsz percre felpörögtek az események a 69. percben Insigne pazar sarkazása után Handanovic bravúrral védett, majd két perccel később Ospina hozott össze egy büntetőt: a kolumbiai kapus a tizenhatoson belül elütötte Darmiant, ráadásul a történtek után Insigne egy piros lapot is kidumált magának. A kisebb közjáték Romelu Lukakut nem zavarta meg, a belga csatár magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 1–0

Romelu Lukaku gólja

Az emberhátrányban játszó Napoli nem adta fel, a kapujához szögezte a milánói együttest, és egymás után dolgozta ki a helyzeteket. Handanovic azonban remek napot fogott ki, Politano és Di Lorenzo lövése után is védett, majd a ráadásban – amikor minden bizonnyal már a szlovén kapus sem segíthetett volna – Petagna a kapufát találta el, így az Inter 1–0-ra nyert, a Napoli nagyon sajnálhatja, hogy nem sikerült pontot szereznie.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Juventus–Atalanta 1–1 (Chiesa 29., ill. Freuler 57.)
Fiorentina–Sassuolo 1–1 (Vlahovics 35. – 11-esből, ill. H. Traoré 13.)
Genoa–AC Milan 2–2 (Destro 47., 60., ill. Calabria 52., Kalulu 83.)
Parma–Cagliari 0–0
Spezia–Bologna 2–2 (Nzola 19., 63., ill. Domínguez 72., Musa Barrow 90+2.)
Hellas Verona–Sampdoria 1–2 (Zaccagni 70. – 11-esből, ill. Ekdal 41., Verre 54.)

Kedden játszották
Udinese–Crotone 0–0
Benevento–Lazio 1–1 (Schiattarella 45., ill. Immobile 25.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Ez a vége, az Inter nagy csatában 1–0-ra legyőzte a Napolit.

90+2. perc: KAPUFA! Egy jobb oldali beadás után Petagna beforgatta De Vrijt, majd öt méterről ballal lőtt, de a labda a bal oldali kapufáról kifelé pattant.

90+1. perc: Handanovic időhúzásért kapott sárga lapot.

90. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Védés! Di Lorenzo találta magát helyzetben, kisssé jobbról lőtt, de a labda elakadt Handanovicban.

88. perc: Skriniar ütközte le Lozanót, de ezúttal nem kapott sárgát.

88. perc: D’Ambrosio máris besárgult, Politanót állította meg szabálytalanul.

86. perc: Cserélt az Inter is, D’Ambrosio be, Young le.

85. perc: Újabb sárga lap villant, ezt most Skriniar kapta.

85. perc: Kettős csere a Napolinál, Elmasz és Gulam be, Mário Rui és Demme le.

80. perc: Védés! Egy Napoli-támadás végén a második hullámban érkező Politano lőtt, Handanovic azonban egy kézzel védi a közvetlenül a léc alá tartó labdát.

80. perc: Lukaku is besárgult, Ospinát tartotta fel.

77. perc: Cserélt az Inter is, Lautaro Martínez helyére Hakimi állt be.

74. perc: Lozano is besárgult, szabálytalankodott, majd reklamált is.

74. perc: Gattuso reagál, Bakayoko helyére Politano állt be.

73. perc: GÓL! BENT VAN! Romalu Lukaku állt a labda mögé, és ballal a jobb alsó sarokba lőtt. Ospina a másik sarok felé vetődött, nem volt esélye.

71. perc: Sőt, villant egy piros lap is, Insigne reklamálta ki magának.

70. perc: Tizenegyest kapott az Inter! Ospina ütötte el a tizenhatoson belül Darmiant. A kolumbiai kapus még egy sárga lapot is kapott.

69. perc: Micsoda védés! Egy jobb oldali beadás után az üresen érkező Insigne parádés mozdulattal, sarokkal húzta kapura a labdát, Handanovic azonban gyorsan reagált és bravúrral menteni tudott.

67. perc: Brozovic nem tudja folytatni, Sensi váltotta.

63. perc: Lozano nagy helyzetben a kapu fölé emelte a labdát, de már amúgy is lesről indult.

61. perc: Brozovic ült le a földre, ápolni kell.

59. perc: Újabb sárga lap, Bakayoko rúgta fel Lautaro Martínezt.

57. perc: Villant a meccs első sárga lapja, Brozovic borította fel Lozanót.

54. perc: Insigne próbálkozott 25 méterről, de nem találta el a kaput.

53. perc: Darmian fejelte el a labdát a tizenhatoson belülről a szabadrúgás után.

53. perc: Brozovic meglehetősen feleslegesen szabálytalankodott Demmével szemben a bal bszélen.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben gól nélküli döntetlen az állás.

45. perc: Két perc a ráadás.

40. perc: Insigne indult meg, majd lőtt, de De Vrijről szögletre pattant a labda.

37. perc: Barella jobb oldali beadása után Gagliardini fejelt, de Ospina könnyedén védett.

33. perc: Zielinski próbálkozott kapásból, 16 méterről, de a jobblábas lövése után a labda elsuhant a jobb oldali kapufa mellett.

30. perc: Több játékos is a földön maradt: Koulibaly nagyon keményen letarolta Barellát, majd a másik oldalon is volt egy szabálytalanság, de Massa egyik esetben sem ítélt semmit.

28. perc: Mário Rui tette középre a labdát, Petagna elől azonban szögletre mentettek a hazaiak.

19. perc: Lozano próbálkozása után egy Inter-játékosról pattant a kapu felé a labda, amit Handanovic gond nélkül megfogott.

17. perc: Helyzet! A saját tizenhatosánál adta el a labdát a Napoli, majd Lautaro Martínez előtt adódott lehetőség, 12 méterről azonban kevéssel a bal alsó sarok mellé lőtt.

16. perc: Mertens nem tud ráállni a bal lábára. Cserélnie kell Gattusónak, Petagna érkezett a helyére.

14. perc: Mertens sír, ez nagyon nem néz ki jól…

13. perc: Mertens lépett rosszul, a pályán kívül lent maradt a földön. Nagyon fáj neki, súlyos sérülésnek tűnik első ránézésre.

12. perc: Mertens löbbölte középre a labdát, amelyet Darmian fejelt el a tizenhatoson kívülre.

7. perc: De Vrij rúgta el a tizenhatoson belülről a labdát, fontos mentés volt.

2. perc: Brozovic jobb oldali szöglete után Skriniar vitte földre Demmét, szabadrúgás kifelé.

A milánóiak fekete-szürke csíkos, a nápolyiak világoskék mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A mérkőzés játékvezetője Davide Massa lesz.

Attól aligha kell tartani, hogy olaszos, gól nélküli döntetlennel zárul a meccs, mivel mindkét csapat támadósora kifejezetten eredményes az idényben. A bajnokságban eddig az Inter szerezte a legtöbb gólt (29-et), utána pedig a Napoli (26).

„A korábbi évadokhoz képest jóval kiegyensúlyozottabb a bajnokság, ezért még nagyobb jelentőségük van a közvetlen riválisokkal vívott összecsapásoknak – mondta az 51 éves edző a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. – Jót tenne a csapatnak a Napoli elleni siker, nagy lökést adhatna a folytatásra.”

A hazaiakat irányító Antonio Conte is tisztában van vele, mekkora súlya van az összecsapásnak.

A második helyen álló Internazionale a forduló előtt harmadik Napolit fogadja a szerda esti rangadón, a két csapat között csak egy pont a különbség a tabellán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Inter–Napoli mérkőzés a Serie A 12. fordulójában. Tartsanak velünk!

2021.07.27 23:31:57

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021. Donnarumma kevesebbért is aláírt a PSG-hez, de így is remek, sőt bajnokesélyes csapat épül Milánóban.

2021.07.28 22:31:45

Olasz labdarúgás CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Ha valaki azokban a hetekben sétálgatott az olasz főváros sokat látott utcáin, okkal érezhette úgy, hogy valójában nem is Julius Caesar, Augustus vagy Viktor Emánuel írta arrafelé a történelmet, hanem Francesco Totti, Gabriel Batistuta, Cafu vagy Vincenzo Montella.

2021.07.15 08:17:15

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021 C. Ronaldo marad, bonyolult csereüzletek sejlenek fel, az egyik során Icardi is Torinóba kerülhet!

2021.07.06 11:12:32

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021. Idén nincs lubickolás a Merca(-)tóban, a régi jó milánói recept helyett kínai válságdiéta a bajnoknál. Igaz...