De Sanctis hatalmasat hibázott, mégis nyerni tudott a Napoli ellen a Roma

2014.02.05. 20:40
Gervinho két gólt szerzett a Napoli ellen

A nápolyiak meglepetésre sima, 3–0-s vereséget szenvedtek a bajnokságban a hétvégén az Atalantától, így nem csoda, hogy hatalmas volt a bizonyítási vágy a vendégekben.

A rövid pihenő után újra helyet kapott a kezdőben Marek Hamsík és Gonzalo Higuaín is, ez pedig láthatóan jó hatással volt az együttes támadójátékára.

Jól is kezdett a Napoli, Higuaín és Callejón megindulásai után akár a vezetést is megszerezhette volna a vendég együttes, de a Roma védői jól zártak.

Az első 10 perc után aztán magára talált a hazai csapat, amely a kezdeményezést is átvette. Sokáig az első találatra sem kellett várni. A 13. percben Francesco Totti ugratta ki remek ütemben a leshatáron helyezkedő Gervinhót. Az elefántcsontparti csatár a labdaátvétellel lehagyta Reinát is, így már csak annyi dolga volt, hogy az üres kapuba passzoljon 5 méterről. 1–0

A gól láthatóan megfogta a Napoli játékosait, akik sorra engedték el a széleken a rómaiakat. A hazaiak persze ezt nem hagyták büntetlenül, és a 32. percben a második találatukat is megszerezték. KevinStrootman gondolt egy merészet és bombázott 30 méterről. Reinának esélye sem volt, a holland középpályás elképesztően kilőtte bal lábbal a bal felső sarkot. 2–0

A fordulás után aztán a semmiből, a 47. percben szépített a Napoli egy érdekes szituáció után. Gonzalo Higuaín lépett ki a bal szélen Insigne kiugratása után, majd egészen lehetetlen szögből, kiszorítva lőtt. A hazaiak kapusa, De Sanctis hatalmasat hibázott, a megpattanó labda pedig így átcsúszott a kezei között és utat talált a kapuba. 2–1

A 70. percben második nagy helyzetéből második gólját is megszerezte a Napoli. A Hamsík helyére beálló Mertens első labdaérintéséből egy kiugratás után elfektette védőjét, majd a tehetetlen De Sanctis mellett 8 méterről a kapuba lőtt. 2–2

A 88. percben újra előnybe került a Roma. Florenzi indította nagyszerűen a szélen Gervinhót, aki tolt egyet a labdán, majd ellőtt a szöget rosszul záró Reina mellett. 3–2

Gól ezt követően már nem született, így érdekes visszavágóra számíthatunk február 12-én.

OLASZ KUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
AS Roma–Napoli3–2 (Gervinho 13., 88., Strootman 32., ill. De Sanctis 47. – öngól, Mertens 70.)

94. perc: VÉGE! A labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén az AS Roma hazai pályán 3–2-re legyőzte a Napolit.

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: ÚJRA VEZET A ROMA!!! Gervinho! Florenzi indította nagyszerűen a szélen Gervinhót, aki tolt egyet a labdán, majd ellőtt a szöget rosszul záró Reina mellett. 3–2

85. perc: Higuaín is lejön, a helyén Behrami.

81. perc: Strootman sprintelt a bal szélen, de mire labdát kapott, már beintette a partjelző a lest.

78. perc:
Tanácstalan egy kicsit mindkét csapat. Úgy tűnik, lassan mindenki megbarátkozik a döntetlennel.

75. perc:
Az ellenfél térfelén adogat a Roma, de egyelőre nem tudja a tizenhatosig eljuttatni a labdát. Lehet, hogy Tottinak maradnia kellett volna a pályán?

72. perc: Florenzi jött a lelkesen próbálkozó, de eredménytelen Ljajics helyére.

70. perc: EGYENLÍTETT A NAPOLI!!! A frissen beállt Mertens tolta el remekül védője mellett a labdát, majd lőtte el higgadtan az elfekvő De Sanctis mellett a labdát. 2–2

66. perc: Változtatás a másik oldalon is, Hamsík le, Mertens be.

65. perc: Csere. Totti mára befejezte, a helyén Destro folytatja.

65. perc: Totti lökete most is a sorfalon csattant, aztán Toroszidisz bombázott, Reina jól helyezkedett, le tudta húzni a labdát.

63. perc: Totti maradt lent, szabadrúgás 35 méterről a rómaiaknak.

62. perc:
A hazaiak kapujára leginkább a hazaiak veszélyesek. Most Toroszidisz fejelt kis híján a kapujába a felszabadítás helyett.

60. perc: Cserélnek a hazaiak, Nainggolan helyett Pjanic a pályán.

58. perc:
Ljajics a passz helyett most is a lövést választotta, de most nem találta el a kaput.

56. perc:
De Sanctis mentett nagyot, van mit javítania.

55. perc: És megint Ljajics. Újabb hatalmas löket, ez most nem Reinán múlt, centikkel ment csak el a löket a kapu mellett.

53. perc: De a másik oldalon sem unatkozhat a kapus. Ljajics használta ki a csúszós füvet, és lőtt laposan. Reina nagyot mentett.

52. perc: A gól láthatóan segített, kezd ébredezni a Napoli, benne van a meccsben az újabb vendég-gól.

50. perc:
Totti maradt a földön egy kemény belépő után, lap nincs, csak szabadrúgás.

47. perc: SZÉPÍT A NAPOLI!!! Higuaín lépett ki a bal szélen Insigne kiugratása után, majd egészen lehetetlen szögből, kiszorítva lőtt, De Sanctis hatalmasat hibázott, a labda pedig így be tudott pattogni a kapuba. 2–1

45. perc: MEGKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

45. perc: VÉGE AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZNEK! Jól kezdett a Napoli, de hamar magára talált a Roma, amely a helyzeteit is értékesíteni tudta. Az állás 2–0, maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc:
Maggio maradt lent a földön védője szorításában a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes.

43. perc: Gervinho ment át a római védelmen, mint kés a vajon, lőni azonban már nem tudott, ráadásul a középen, az ötösön helyezkedő Maiconnak sem tudta már jó ütemben odatolni a labdát, így bár ígéretes volt, az akció elhalt.

42.perc:
Insigne önzőzött egy picit, és miután elfektetett három védőt, a tizenhatos sarkából csavart. Gyenge lövés volt.

40. perc: A meccs első sárgája az Inlerre odacsúszó Nainggolané.

37. perc: Nainggolan sem akart kimaradni a buliból, 22-ről bombázott. Ez sem sokon múlt...

35. perc:
Maicon harcolt nagyot a partvonal mellett, és végül be is gyűjtötte a labdát. Sokkal aktívabb továbbra is a Roma.

32. perc: MÁR KETTŐŐŐ, HATALMAS GÓL!!! STROOTMAN! A holland középpályás gondolt egy merészet és bombázott 30 méterről. Reinának esélye sem volt, Strootman elképesztően kilőtte bal lábbal a bal felsőt! 2–0

32. perc: Az akció hamar elhalt, de a labda így is maradt a hazaiaknál. A kezdeti bátor játékot leszámítva nem sok dolog miatt dicsérhetjük a Napolit.

31. perc:
Totti pattintotta a sorfalra a labdát, szöglet.

31. perc: Szabaddal jön jó 18 méterről a Roma.

30. perc:
Totti remekül játszik, most épp három embert fektetett el a középpálya közepén.

29. perc: Higuaín tette középre a labdát egy csel után, Callejón lemaradt az okos passzról.

Az eső továbbra is szakad, ez sem sokat gyorsítja a játékot.

26. perc:
Insigne esett látványosan nagyot, és bár szabálytalanság nem történt, egy szabadot azért kiharcolt az olasz.

24. perc: Kényszerű csere, a megsérült Réveillere helyén Ghoulam.

22. perc:
Veszélyesen játszik a Roma, előbb Totti lőtt, majd Maicon gyötörte középre a labdát, Reina jókor, jó helyen mindkétszer.

20. perc: A jobb szélen ment a hazaiak adogatása, a rés azonban egyelőre nincs meg a római falon.

19. perc:
A másik oldalon közben már Ljajics trükközött, eredménytelenül.

18. perc: Higuaín cselezett befelé, majd csavart volna kapura. Löketét egy római hát blokkolta.

16. perc:
Jól kezdett a Napoli, mégis a hazaiak kerültek előnybe első támadásuk után. Most már nyom a Roma, kicsit megzavarodtak a kékek.

13. perc: VEZET A ROMA! GERVINHO! Totti ugratta ki a leshatáron helyezkedő elefántcsontpartit. Gervinho ezt követően remekül tolta el a labdát Reina mellett, így már csak annyi dolga volt, hogy az üres kapuba passzoljon 5 méterről. 1–0

A Napoli legutóbb 2012-ben, míg a Roma 2008-ban tudta begyűjteni a Coppa Italia trófeáját. A rómaiak egyébként összesen kilencszer, míg a nápolyiak négyszer tudtak diadalmaskodni ebben a sorozatban.

11. perc: Az első említésre méltó hazai akciónak a partjelző vetett véget, Totti maradt lesen.

10. perc: Többet birtokolja továbbra is a Napoli a labdát, de igazán nagy lehetőség még így sem adódott a kékek előtt.

8. perc: Callejón sprintelt egy méreteset, a labda azonban már megzavarta a spanyolt, így a helyzet most elmaradt.

6. perc: Hamsík lépett volna el középen, de mire lekezelte volna a labdát, már ott termett a teljes hazai védelem.

5. perc: Egy hosszú indítás után Reina gyűjti be a labdát, majd indít. Insigne került jó helyzetbe, de beadásig nem jutott a jól kivetődő De Rossi mellett.

4. perc:
Hamsík pofozgatta a labdát, és fűzte volna át védőjét, de végül nem tudott túljárni a római eszén.

3. perc: Bátran kezd a Napoli, beszorul most egy kicsit a hazai csapat.

A hazaiak legutóbb 2011-ben veszítettek hazai meccset a nápolyiak ellen, akkor az azóta már a PSG-t erősítő Edinson Cavani duplájával nyertek a kékek.

2. perc:
Gervinho cselezett lendületből a balon, betekerni már nem tudta a labdát.

Feketében a Roma, sárgában a Napoli.

1. perc: MEGKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS, A ROMA INDÍTOTTA ÚTJÁRA A LABDÁT!

A vendégek hatalmas meglepetésre sima, 3–0-s vereséget szenvedtek a bajnokságban az Atalantától, a nápolyiak most javíthatnak.

Rudi Garcia együttese remekül teljesít, a Roma a 2013–2014-es szezonban mindössze egyetlen mérkőzést veszített, azt is a bajnoki címvédő Juventus ellen.

A rómaiak tizedszerre is begyűjtenék a kupát, ehhez azonban túl kell jutniuk a Napolin is.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A ROMA-NAPOLI OLASZ KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

OLASZ KUPA
AS Roma–Napoli 3–2 (Gervinho 13., 88., Strootman 32., ill. Higuaín 47., Mertens 70.)