Nemzetisport.hu 2010.10.17 17:06 Frissítve: 2015.02.17 02:01

Csak könnyedén! Magabiztos Juve- és Palermo-siker

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában nagyon magabiztos sikert aratott az egyaránt négy gólt szerző Juventus és Palermo. Koman Vladimir a második félidőre állt be a Sampdoriába, a genovaiak egy perc alatt fordítottak a Fiorentina ellen. Idegenben nyert az Udinese, pontosztozkodással ért véget a Catania–Napoli és a Cesena–Parma meccs.

Négyszer örülhettek: a Juve könnyedén eljátszadozott a Leccével (Fotó: Reuters)

Torinóban a Juve-szurkolóknak nem ez volt a legizgalmasabb délutánjuk, de alighanem ezt nem is bánták: a „zebrák" nagyon magabiztosan, 4–0-ra győztek a Lecce ellen. Az első gól ráadásul igen szép volt: egy bal oldali beadás után a vendégek védelme nem tudta eltakarítani a labdát, így Alberto Aquilani egy visszagurítás után 24 méterről, laposan kilőtte a bal alsó sarkot.

ETO'O VILLANT, AZ INTER NYERT
Mint arról korábban beszámoltunk, az Inter 1–0-ra győzött a Cagliari otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában. A felejthető mérkőzésen Samuel Eto'o villanása döntött: a kameruni támadó a 39. percben szerzett győztes találatot. A mérkőzés összefoglalóját itt olvashatják el!

A 34. percben Rispoli Krasziccsal szembeni védekezését látta szabálytalannak a játékvezető, aki így tizenegyest ítélt a Lecce-játékosok legnagyobb felháborodására. Felipe Melót a leccei balhézás egyáltalán nem zavarta, higgadtan a kapuba belsőzte a büntetőt.

A szünetig végleg eldöntötte a meccset a Juve, Quagliarella szerezte a harmadikat: az elé kerülő labdát furcsa mozdulattal, szinte a földön fekve bólintotta be. A második félidőre már csak egy gól maradt – a nagyon könnyed győzelmet arató Juve kapitánya, Alessandro Del Piero is betalált, a torinóiak 4–0-val zárták a meccset.

Del Piero a találattal megszerezte 178. Serie A-gólját, beállítva ezzel Giampiero Boniperti klubrekordját.

„Nagy büszkeség ez, hogy beállítottam egy kivételes személyiség rekordját, és szerencsére hozzá tudtam járulni a csapat sikeréhez" – mondta a csapata negyedik gólját szerző Del Piero a Mediaset televíziós társaságnak.

JUVENTUS–LECCE 4–0

Szintén már az első félidőben eldőlt a Palermo–Bologna meccs: Javier Pastore, Josip Ilicic és Mauricio Pinilla 45 perc alatt elbánt a Bolognával. Pastore és Ilicic ráadásul kvázi gólszépségversenyt rendezett, mind a ketten parádés bombát zúdítottak a hálóba. Marco Di Vaio a 66. percben szépített, de a szicíliai sikert semmi nem veszélyeztette, főleg, hogy Armin Bacinovic visszaállította a háromgólos különbséget.

PALERMO–BOLOGNA 4–1

Cataniában a Napoli szerezte meg a vezetést Edinson Cavani góljával – az uruguayi higgadtan passzolt a hosszúba egy bal oldali beadás után. Alejandro Gómez a 69. percben egalizált, ezt követően meg már nem változott az eredmény, csak a létszám: Paolo Cannavaro kapott piros lapot a 90. percben.

A Sampdoria Koman Vladimir nélkül állt fel a Fiorentina ellen, és egy félidő után hátrányban vonult le: a szélről behúzódó Marco Marchionni fejelte a sárga mezes firenzeiek vezető gólját, Vargas beadása után. Koman a szünetben beállt, a Sampdoria pedig a hajráig nem tudta feltörni a „violák" védelmét, akkor viszont egy perc alatt fordított. A 81. percben Reto Ziegler óriási szabadrúgásgóllal egyenlített, a megzavarodott vendégeknek pedig villámgyorsan Antonio Cassano is beköszönt.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

Cesenában két, szöglet utáni gólt hozott a mérkőzés: előbb az albán Erjon Bogdani küldött „specialitásának megfelelően" erős fejest Mirante hálójába, erre egy szögletkombináció után Cristian Zaccardo válaszolt, ívelt fejessel.

A Brescia keretébe egyik magyar légiós (Vass Ádám, Feczesin Róbert) sem került be, a „fecskék" pedig hazai pályán alulmaradtak az Udinese ellen: a friuliak győztes gólját a 80. percben a csereként beállt Bernardo Corradi szerezte.

SERIE A
7. FORDULÓ
Catania–Napoli 1–1 (A. D. Gómez 69., ill. Cavani 39.)
Sampdoria–Fiorentina 2–1 (Ziegler 81., Cassano 82., ill. Marchionni 6.)
Cesena–Parma 1–1 (Bogdani 17., ill. Zaccardo 28.)
Juventus–Lecce 4–0 (Aquilani 13., Felipe Melo 34. – 11-esből, Quagliarella 44., Del Piero 82.)
Brescia–Udinese 0–1 (Corradi 80.)
Palermo–Bologna 4–1 (Pastore 17., Ilicic 24., Pinilla 47., Bacinovic 83., ill. Di Vaio 66.)

Olasz labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Az FC Internazionale Milano helyett Inter Milano lehet a hívószó, és minden módosítás célja a várossal való szorosabb kapcsolat érzékeltetése, a tisztább és modernebb kivitelezés, a globális identitás hangsúlyozása.

2021.01.18 18:57:41

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK A hármas csere lesz a Genoával; A. Gómez, F. Llorente, Giroud, Pelle, Mata vagy „Qua” érkezik még?

2021.01.17 20:24:49

Olasz labdarúgás K. T. I.

A 238. Derby d'Italia a milánói alakulat magabiztos sikerét hozta a torinói riválissal szemben.

2021.01.15 11:10:56

Immobile és a duplázó Luis Alberto vezérletével győzött az összeszedettebb Lazio a sokat hibázó Roma ellen.

2021.01.10 11:42:51

Sorozatban hatodik alkalommal is döntetlent játszottak egymással, most az Internek volt több helyzete.