Olaszország: mégis lebonthatják a San Sirót

2020.05.22. 06:49
null
Nem valószínű, hogy megmarad ebben a formában a stadion (Fotó: AFP)
A 2026-os téli ötkarikás pályázat részeként új multisportarénát húznának fel Milánóban, és ugyan korábban szó volt róla, hogy a San Siro (Giuseppe Meazza Stadion) felújításával valósuljon meg az olimpia nyitó eseményének helyt adó létesítmény kialakítása, mára úgy néz ki, elbontják a legnagyobb olasz stadiont.

 

A football-italia.net arról számol be, hogy Milánó önkormányzata szerint a San Siro – hivatalos nevén Giuseppe Meazza Stadion – nem tekinthető a város épített kulturális öröksége részének, miután az 1925-ös eredeti épületből (amit lentebb láthatnak is) és az 1937-es első bővítésből mára szintesemmi nem látszik, köszönhetően a lelátó 1990-es labdarúgó-világbajnokságra felhúzott harmadik emeletének és a további akkori bővítéseknek.

A La Repubblicában megjelent – és a város döntéséhez vezető analízis alapjául szolgáló – dokumentumok összegzése szerint „a stadion folyamatos átalakuláson megy keresztül, igazodva a közönség igényeihez, a biztonság követelményeihez, és szem előtt tartva a futball és a szórakoztatás érdekeit. Éppen emiatt a folyamatos átalakulás miatt nem tekinthető az épített kulturális örökség részének a stadion” – hangzik a következtetés.

Mindez azt jelenti, hogy a jelenlegi San Sirót ebben a formában lebontják, és a legfrissebb tervek szerint vagy közparkot alakítanak ki a helyén, vagy olyan futballpályát, amelyet alacsonyabb osztályú csapatok használhatnak. Az új stadiont a jelenlegi parkoló fölött alakíthatják ki.

A San Sirót közösen használó két milánói klub, az AC Milan és az Inter együtt fordult az önkormányzathoz, hogy a jelenlegi aréna bontásáról nyilatkozni szíveskedjen, hogy aztán majd az újat a helyére felhúzhassák. Ugyanakkor helyi műemlékvédelmi szervek arra igyekeztek terelni a klubokat, hogy a jelenlegi létesítményt valamilyen formában jó lenne megőrizni.

Megismeri a San Sirót? (Fotó: acmilan.hu)
Megismeri a San Sirót? (Fotó: acmilan.hu)
Legfrissebb hírek

Jövőre Milánóban harcol az elitbe jutásért a női jégkorong-válogatott

Jégkorong
2026.05.29. 11:22

Száztízezer kilométer egyetlen klubért, avagy a magyar, aki nélkül idén nem kezdődött Inter-meccs

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 09:53

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Serie A: az Interé a legjobb játékos és az év edzője is

Olasz labdarúgás
2026.05.22. 19:00

Az örömfoci elmaradt, az Inter csak ikszelt otthon a Veronával

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 17:04

Összeomlott a Juventus a Fiorentina ellen, örülhet a Milan és a Roma

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 14:19

Csiszár Henrietta: Különleges és felemelő érzés az Inter csapatkapitányának lenni

Olasz labdarúgás
2026.05.09. 07:27

Kibontakozóban az új calciopoli? Tombol a bíróbotrány Olaszországban

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 11:28
Ezek is érdekelhetik