Juventus: A Calciopoli kilenc évnyi bohóckodás volt - Moggi

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.03.25. 10:00
Luciano Moggit, a Serie A-ban szereplő Juventus korábbi ügyvezető igazgatóját, és a Calciopoli-botrány „főszereplőjét” az olasz legfelsőbb bíróság kedden hivatalosan is felmentette az ellene felhozott vádpontok alól. Moggi az ítélet után elmondta, a Calciopoli egy lőszer nélküli fegyver volt, amiben semmiféle bizonyíték sem állt a szövetség rendelkezésére.
Luciano Moggit (középen) két vádpont alól felmentette az olasz legfelsőbb bíróság, egy elévült (Fotó: Reuters)
Luciano Moggit (középen) két vádpont alól felmentette az olasz legfelsőbb bíróság, egy elévült (Fotó: Reuters)
Luciano Moggit (középen) két vádpont alól felmentette az olasz legfelsőbb bíróság, egy elévült (Fotó: Reuters)
Luciano Moggit (középen) két vádpont alól felmentette az olasz legfelsőbb bíróság, egy elévült (Fotó: Reuters)
Luciano Moggit (középen) két vádpont alól felmentette az olasz legfelsőbb bíróság, egy elévült (Fotó: Reuters)


„Kilenc év alatt egyetlen játékvezetőt találtak bűnösnek [Massimo De Santis – a szerk.], aki egyébként nem is csinált semmit. A Calciopoli egy lőszer nélküli fegyver volt, bizonyítékok pedig nem is voltak – mondta Luciano Moggi a Mattino 5 televíziós műsorban. – Akkor mégis kik voltak részesei a rendszernek, ha mindenkit felmentett a bíróság, és senki ellen sem tudtak bizonyítékokat bemutatni? Kilenc év alatt annyira sikerült rájönniük, hogy minden szabályosan zajlott és senkinek sem volt befolyása az eredményekre.”

„Tizenkét év alatt egy lírát sem költöttünk. Nem volt pénzünk, így ha valakit meg akartunk venni, akkor előtte el is kellett adnunk egy másik játékost, így volt ez például Zinedine Zidane esetében is, akinek a helyére Pavel Nedved érkezett.”

Mint ismert, a Calciopoli-botrány 2006-ban rázta meg a futballvilágot, akkor az Olasz Labdarúgó-szövetség (FIGC) két bajnoki címétől is megfosztotta a Juventust, valamint visszaminősítette a Serie B-be.

A közelmúltban napvilágot látott fejlemények után a Juventus úgy döntött, mintegy 443 millió eurós kártérítési pert indít az FIGC-vel szemben, a „zebrák” esélyeit minden bizonnyal csak növeli a keddi ítélet.

„Nem tudom, mi történik majd, de biztos lesz folytatása az ügynek – utalt Moggi a Juventus lépésére. – Ez egy szerencsétlen ügy, kilenc évig bohóckodtunk, és az egész semmiféle eredményt sem hozott. Kilenc év alatt sikerült megállapítani, hogy a bajnokság szabályszerűen zajlott, a játékvezetők szabályszerűen lettek kisorsolva a mérkőzésekre, és egy kívülálló sem befolyásolta a kijelölésüket.”

Moggi ellen három vádpontban indítottak eljárást, ártatlannak azonban csak kettőben találták, a harmadik, összeesküvés vádját ejtették vele szemben, mivel elévült.

„Hogy nem mentettek fel minden vádpont alól? Nem, de én ezzel is elégedett vagyok. Volt 150 tanú, aki mellettem vallott, ebből 24-en tudtak megfelelő bizonyítékkal szolgálni, a többiek vallomását nem vette számításba a bíróság. Örülök azoknak, akiket végül felmentettek a botrányban, és azoknak is, akik mindezek ellenére is mellettem álltak. Mindent összevetve azonban nem vagyok boldog a történtek után.”

Legfrissebb hírek

Egy éve nem játszik, mégis szerződést hosszabbított csatárával a Juventus

Olasz labdarúgás
20 órája

Pedro duplájával mentett pontot a Lazio Balogh Botondék ellen

Olasz labdarúgás
2025.04.28. 23:00

Serie A: a Napoli kihasználta az Inter vereségét és élre állt a tabellán

Olasz labdarúgás
2025.04.27. 22:56

A Roma is odaszúrt a fáradó Internek, elvitte a három pontot a San Siróból

Olasz labdarúgás
2025.04.27. 20:01

Pulisic és Giménez góljaival győzött a Milan a Venezia ellen

Olasz labdarúgás
2025.04.27. 14:29

Balogh Botondéktól érkező kapussal helyettesítené Onanát az MU

Angol labdarúgás
2025.04.25. 15:58

Tragédia a Lecce szálláshelyén: elhunyt a gyúró, a csapat azonnal hazautazott

Olasz labdarúgás
2025.04.24. 13:33

Balogh Botond nélkül győzte le a Parma a Juventust

Olasz labdarúgás
2025.04.23. 20:41
Ezek is érdekelhetik