Inter: 50 000 eurós büntetés a rasszista rigmusokért

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.05.07. 18:49
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Internazionale 50 ezer eurós, mintegy 15 millió forintos pénzbüntetést, és szektorbezárást kapott szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt.
A fekete-kékek fanatikusai a Milan elleni 1–0-ra elveszített városi derbin a Milan elleni 1–0-ra elveszített városi derbin a piros-feketéket erősítő, korábbi Inter-támadó Mario Balotellit találták meg.

„A fekete-kékek szurkolói az első félidő során öt alkalommal kezdtek rasszista énekbe Mario Balotellivel kapcsolatban. Ugyanezek a fanatikusok Napoli-ellenes rigmusokat is énekeltek az első félidőben” – áll a liga irányító testületének közleményében.

A büntetés részeként az együttes utolsó szezonbeli hazai mérkőzésén, a Lazio ellen szombaton a San Siro északi kanyarját részben lezárják a szurkolók elől.
Legfrissebb hírek

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Glasner nemet mondott a Feyenoordnak, tovább tárgyal a Milannal

Olasz labdarúgás
2026.06.09. 11:50

Száztízezer kilométer egyetlen klubért, avagy a magyar, aki nélkül idén nem kezdődött Inter-meccs

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 09:53

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Serie A: az Interé a legjobb játékos és az év edzője is

Olasz labdarúgás
2026.05.22. 19:00

Az örömfoci elmaradt, az Inter csak ikszelt otthon a Veronával

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 17:04

Összeomlott a Juventus a Fiorentina ellen, örülhet a Milan és a Roma

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 14:19

Csiszár Henrietta: Különleges és felemelő érzés az Inter csapatkapitányának lenni

Olasz labdarúgás
2026.05.09. 07:27
Ezek is érdekelhetik