Schelotto: Ez a meccs egy álom volt, elsírtam magam

2013.02.25. 12:06
Ezequiel Schelotto könnyezve örült a góljának, Andrea Stramaccioni megkönnyebbült a jó csere után (Fotó: Reuters)
Massimiliano Allegri elégedett volt a Milan játékával a milánói derbi után, de megjegyezte, az első félidő hatékonyabb helyzetkihasználásával az Inter nem kapott volna esélyt az egyenlítésre. Samir Handanovic bravúrjaival életben tartotta csapata reményét a pontszerzésre, s a fekete-kékek a gólja után magát elsíró Ezequiel Schelotto révén egyenlítettek. Andrea Stramaccioni szerint igazságos eredmény az 1–1.

Massimiliano Allegri, az AC Milan vezetőedzője nem szomorkodott az Inter elleni vasárnap esti 1–1-es döntetlen miatt, annak ellenére sem, hogy csapata az első félidőben sokkal több helyzetet dolgozott ki, mint a pályaválasztó városi rivális. Allegri szerint a helyzetkihasználáson javítania kell csapatának.

„Jó formában vagyunk, ha papíron nézzük, idegenben sikerült döntetlent elérnünk az Inter ellen. Az első félidőben sokkal jobbak voltunk, uraltuk a meccset, helyzeteket teremtettünk. Ám a folytatásban feljött az Inter, egyenlített, és végül elvesztettünk két pontot – mondta Allegri. – Muszáj kihasználnunk a helyzeteinket, mert butaság lenne azt gondolni, hogy végig irányítani tudjuk a meccseket. Az ellenfél bármikor szerezhet gólt, és ezen győzelem mehet el. Persze a foci igazságos, az Udinese ellen a legvégén szereztük a győztes gólunkat, az ilyen esetek kiegyenlítik egymást. De akkor sem jó a szerencsére bíznunk a mérkőzéseinket.”

A Milan edzője nem volt elkeseredett, csapata ugyanis megőrizte harmadik helyét a tabellán – igaz, a tőle jelenleg egy ponttal elmaradó Lazio hétfő este a Pescara elleni esetleges győzelmével megelőzheti a piros-feketéket.

„Összességében elégedett vagyok a csapattal, a győzelmi kényszer nem rajtunk volt, hanem az Interen, mert nála volt a pályaválasztói jog” – tette hozzá Allegri, aki a következő szezonban arra törekszik, hogy ne a bajnokság közepére jöjjön csúcsformába a csapata, hanem úgy is kezdje azt.

Stephan El Shaarawy, a Milan gólszerzője csalódott volt az eredmény miatt.

„Örülök, hogy megszereztem az első gólomat a milánói derbiken, de a győzelem fontosabb lett volna. A szünetben három góllal kellett volna vezetnünk, de az Inter kapusa hihetetlen formában volt. Ezekre az első félidőkre azonban lehet építeni” – mondta El Shaarawy, hozzátéve, hogy Mario Balotelli ideges volt a meccs előtt, de mire elkezdődött a találkozó, lehiggadt, és nem emiatt hagyta ki a helyzeteit a korábbi klubja ellen. Az Inter szurkolók lufibanánokkal integettek és sértegették a 22 éves csatárt, s emiatt a klub újabb büntetésre számíthat. Az Olasz Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága hetekkel ezelőtt már 15 ezer euróra megbírságolta az Intert, amiért szurkolói a Chievo elleni meccsen rasszista rigmusokkal szidták Balotellit.

Andrea Stramaccioni, az Inter mestere úgy véli, igazságos a döntetlen.

„A Milan nagyon jól játszott az első félidőben, nyomás alá helyezett minket, de a szünetben váltottunk, feljöttünk, egyenlítettünk, és a végén nagyobb esélyünk is volt a győzelemre. Kellettek hozzá Samir Handanovic védései, ám így igazságos a döntetlen – mondta Stramaccioni. – A szünetben beszéltem a fiúkkal, akiknek meg is kellett valósítaniuk az elképzeléseket. A Milan a Barcelona ellen bebizonyította, hogy világverő formában van, de megálltuk ellene a helyünket.”

A szakember elmondta, hibás döntés volt hátravonni a középpályásokat, a szünetben meg kellett győznie játékosait, elég, ha csak a védők figyelnek El Shaarawira, nem megy vissza vele Nagatomo Juto is. „Ez bátor taktikai lépés volt, de kifizetődött, hatékonyabban építettük az akcióinkat” – mondta Stramaccioni.

A csereként beállva egyenlítő Ezequiel Schelotto számára sokat jelentett a gólja.

„Ez a meccs egy álom volt, sohasem fogom elfelejteni, milyen érzés gólt szerezni a milánói derbin. Elsírtam magam, mert nehéz hónapokon mentem keresztül, és a családom kint volt a meccsen” – mondta az Atalantától szerződtetett 23 éves argentin.