Olaszország: létszámcsökkentés, jövőre 20 csapatos lesz a Serie B

2010.04.15. 14:22
A következő szezonban húsz csapat szerepel majd az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie B).

A jelenlegi 22-es létszámot azért csökkentette az Olasz Labdarúgó-szövetség, mert az illetékesek attól tartanak, hogy a nehéz gazdasági helyzetben több csapat sem tud majd eleget tenni a licenckritériumoknak.

A 22 csapatos Serie B utolsó két helyen jelenleg a Gallipoli és a Salernitana található – előbbi csapat magyar légióst is foglalkoztat, itt szerepel kölcsönben az Internazionale játékosa, Filkor Attila.

Legfrissebb hírek

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
2026.06.22. 17:31

Domenico Tedesco lett a Bologna vezetőedzője

Olasz labdarúgás
2026.06.02. 16:48

Két góllal kikapott otthon, mégis visszatért a Serie A-ba a Monza

Olasz labdarúgás
2026.05.29. 22:18

A Frosinone követte a Veneziát a Serie A-ba, Nagy Ádámék kiestek

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 22:35

Ez gyorsan ment: egy év után visszajutott a Serie A-ba a Venezia

Olasz labdarúgás
2026.05.01. 20:05

Felállt kétgólos hátrányból, de mégis pont nélkül távozott Cagliariból az Atalanta

Olasz labdarúgás
2026.04.27. 22:46

Nyakát törte a futballpályán Jürgen Klinsmann fia

Olasz labdarúgás
2026.04.21. 08:10

Ezúttal sem bírt az Atalantával a Roma

Olasz labdarúgás
2026.04.18. 22:41
Ezek is érdekelhetik