Ibrahimovic repíti előre az Intert – romjaikon hevernek a rómaiak

2008.10.19. 22:29
A Serie A hetedik fordulójának vasárnap esti rangadóján a bajnok látogatott az elmúlt szezon másodikjához, vagyis az AS Roma fogadta az Internazionalét. Meglepő módon a forduló rangadójának kikiáltott mérkőzés alakult a legsimábban. A tavalyi 4–1-es római Inter-siker után ezúttal 4–0-ra győztek a milánóiak.
Ibra öröme határtalan, a csatár duplázott a rangadón
Fotó: Reuters

Hihetetlen, de igaz: Luciano Spalletti tizennégy találkozón irányította már a Romát az Internazionale ellen, ezeken összesen öt alkalommal már győzött is, ám bajnokin még sosem sikerült nyerni a Stadio Olimpicóban az Inter ellen.

Spalletti a mérkőzés előtt azt nyilatkozta, ha a Roma nyerni akar, akkor vissza kell térni a tavalyi formához. Ezt elősegítendő a farkasok edzője a kezdőbe jelölte Francesco Tottit – ám a Román vasárnap a csapatkapitány sem segített.

Zlatan Ibrahimovic már az 5. percben jelezte, hogy továbbra is kiváló formában van. Az előző fordulóban a Bologna ellen csodagólt szerző svéd csatár a leshatáron lépett ki – perdöntő bizonyítékot nem tudtak mutatni az olasz tévések, ám Cicinho valószínűleg beragadt –, majd a kimozduló Doni felett a büntetőterületen kívülről is a kapuba emelt (0–1).

A bekapott gól után a Roma veszélyes taktikát játszott, minden a támadásra tett fel. Igazi nagy ziccert nem sikerült kialakítani, ellenben annál nagyobb lehetőségek nyíltak az Inter előtt a kontrák révén.

A Roma Perrotta révén csupán lesgólig jutott, az Inter védelme azonban jól zárt, igaz, a félidő végén szerencséjük is volt a fekete-kékeknek. Totti remek beadása után Mirko Vucsinics fejese egy védőről pattant minden bizonnyal Fortuna istennő útját is keresztezve a kapu fölé, majd a szöglet után Loria fejelt tiszta helyzetben mellé.

Az egyenlítés elmaradt, a második félidő elején pedig jött a milánói forgószél. A sípszó után nem sokkal Ibrahimovic lőtt a jobb alsó sarokba Juan mellett, miután ismét szétesett a rómaiak középpályás védekezése, majd Dejan Sztankovics és a Victor Obinna talált be szinte ugyanarról a pontról hálóba.

Az egykori laziós – így a Roma-hívei által nem különösen kedvelt – Sztankovics tizenhatos vonaláról kapásból megeresztett bombája a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba, a nigériai támadó lövése után pedig a bal oldali „kelléket” súrolva táncolt a hálóban a labda (0–4).

A csata ezzel lényegében az 56. percre eldőlt: a Roma lélekben feladta, az Inter pedig már csak „játszadozott”, minden bizonnyal tartalékolva a hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A Roma-fanatikusokak nincs sok jó hírünk: a csapat továbbra is gyenge teljesítményt mutat ebben az idényben, Spalletti képtelen nyerni a bajnokságban az Inter ellen, a következő meccsen pedig jön a Chelsea...