Az Inter ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta

2007.01.13. 22:43
Sorozatban 12. győzelmét aratta a bajnokságban, és ezzel rekordot döntött az Internazionale, amely ezúttal Torinóban nyert 3-1-re. Christian Abbiatit a hajrában kiállították.
Adriano Di Loreto mellől fejelte az első Inter-gólt
Reuters
Reuters

Az Inter sorozatban tizenegy mérkőzést vívott meg győztesen a bajnokságban, és a 2007-es év első bajnokiján a Torino otthonába látogatott.

Ibrahimovic lábát már elhagyta a labda, amely nem sokkal később Abbiati kapujában kötött ki
Reuters
A több rutinos, sok nagy csatát megélt játékossal (Abbiati, Pancaro, De Ascentis, Lazetics) felálló torinóiak a középmezőnyben foglaltak helyet, a forduló előtt a tizedik helyen álltak.

Az első negyedóra leginkább az ápolásokról szólt (Materazzi és Adriano is a földön maradt, de tudták folytatni a játékot), a helyzetekről kevésbé. A 22. percben a brazil csatár szabadrúgásból veszélyeztetett, de a bal sarokba tartó lövést Abbiati biztosan hárította.

A 24. percben Adriano már nem hibázott, zsinórban harmadik tétmeccsén is eredményes volt, miután Maicon beadását középről a hálóba fejelte. Di Loreto elég „szellősen” fogta a csatárt. Adrianónak a félidő hátralévő részében még két helyzete volt, de először védte a fejesét Abbiati, második alkalommal pedig az ötösön „eltörte” a labdát.

A Juventus első veresége

Elszenvedte története első vereségét a másodosztályban a Juventus labdarúgócsapata.

A tavalyi bundabotrány miatt az élvonalból kizárt Zebrák a Serie B 19. fordulójában Mantovában kaptak ki 1-0-ra. A hazaiak győztes gólját Bernacci szerezte.

Az EFE spanyol hírügynökség beszámolója szerint a Mantova nem érdemtelenül győzte le nagynevű riválisát, ugyanis számos lehetősége volt előnye növelésére. A vendégek az elhullajtott pontokon kívül azt is sajnálhatják, hogy világbajnok kapusuk, Gianluigi Buffon a találkozó hajrájában megsérült.

A szombati vereség és a kilenc büntetőpont ellenére a Juventus hátránya mindössze három pont az éllovas Napolival szemben.
(MTI)
Alberto Zaccheroni a szünetben újabb rutinos játékost dobott harcba Stefano Fiore személyében, a volt válogatott játékostól azt várta, hogy feljavuljon csapata középpályás játéka.

Az 58. percben némileg váratlanul egyenlített a Torino, miután Fiore belőtte középre a labdát, Stellone lehúzta a fejét, és a játékszer Materazzi testéről a hálóba pattant. Még talán az egyenlítő találatot ünnepelte lélekben a Torino, amikor Sztankovics remek labdát küldött Ibrahimovic felé, a svéd csatár pedig a hosszú sarokba lőtt. A 68. percben Abbiati szép védéssel mentette meg kapuját az újabb góltól, Adriano lövését lábbal hárította.

A 83. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, amikor Adriano a Vieirától kapott remek labdával kiugrott, ám Abbiati szabálytalankodott vele szemben. Büntető, valamint piros lap a kapusnak. Taibi beállt Stellone helyére, de nem tudta védeni Materazzi büntetőjét.

Az Inter sorozatban tizenkettedik győzelmét aratta a bajnokságban, ezzel új rekordot döntött, és vezeti a tabellát.

19. FORDULÓ
Empoli-Parma 2-0 (Raggi 26., Matteini 77.)
Torino-Internazonale 1-3 (Materazzi 58.-öngól ill. Adriano 24., Ibrahimovic 60., Materazzi 85.-11-es)