Profi ökölvívás: Sylvester döntetlennel védte meg világbajnoki címét

Vágólapra másolva!
2010.06.06. 06:50
Szoros mérkőzésen, mindössze döntetlennel tudta megvédeni másodízben IBF középsúlyú világbajnoki címét Sebastian Sylvester.

A Hurrikán művésznevű német profi ökölvívó a szombat esti neubrandenburgi Sauerland-gála főmérkőzésén a hivatalos kihívó Roman Karmazsinnal nézett farkasszemet, és ahogyan arra előzetesen is számítani lehetett, a korábbi nagyváltósúlyú világbajnok orosz a találkozó egyes fázisaiban alaposan megnehezítette a címvédő dolgát.

A taktikus, feszült légkörű mérkőzésen a 37 éves veterán Karmazsin volt valamivel aktívabb, de az orosz bunyós támadásait precíz védekezéssel és hatékony ellen-, illetve megelőző akciókkal kompenzálta a címvédő.

Az összecsapás folyamán megrendítő ütést nem láthattak a nézők, viszont a záró gongot követően kisebb botrány alakult ki a zsűriasztalnál. Karmazsin csapatának egyik tagja ugyanis szerette volna lefotózni a pontozólapokat, ebből rövid ideig tartó lökdösődés is kialakult, de végül sikerült összesíteni az eredményeket.

A pontozók döntése szerint döntetlennel (111:117, 118:111, 114:114) zárult a mérkőzés, ami a címvédő Sylvesternek kedvezett, aki a szabályok szerint megtarthatta világbajnoki övét.

Forrás: profiboksz.hu

Legfrissebb hírek

A bombaerős szöuli magyar csapat egyetlen elődöntőse – Isaszegi Róbert 60 éves

Ökölvívás
10 órája

Ökölvívás: magyar tag is bekerült az európai szövetség bírói bizottságába

Ökölvívás
2025.04.15. 16:59

Túl az ismerkedésen az ökölvívók új kapitánya

Ökölvívás
2025.04.15. 13:39

Kovács Richárd már nagyon várja, hogy saját elvárásainak megfelelően edzhessen, bokszolhasson

Ökölvívás
2025.04.09. 22:32

„Szakértők bevonásával állítjuk fel a női bokszkategória kritériumait” – Boris van der Vorst World Boxing-elnök az NS-nek

Ökölvívás
2025.03.20. 12:07

A NOB döntött: marad az ökölvívás az olimpia programjában

Ökölvívás
2025.03.20. 10:33

Helif szeretne újra olimpiai bajnok lenni Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.03.19. 09:39

A NOB végrehajtó bizottsága javasolja, hogy az ökölvívás a 2028-as olimpiai program része legyen

Ökölvívás
2025.03.17. 13:42
Ezek is érdekelhetik