Ökölvívó Eb: Bacskai Balázs már biztosan érmes Moszkvában

SZURDI ISTVÁNSZURDI ISTVÁN
2010.06.08. 15:45
Bacskai Balázsnak a román Gheorghe Ionut ellen nem egész két menetre volt szüksége ahhoz, hogy győzzön  és bejusson a legjobb négy közé a moszkvai ökölvívó Európa-bajnokságon.

Az első felvonás tapogatózó boksza után Bacskai Balázs ritmust váltott a román Gheorghe Ionut elleni negyeddöntőben, és két jobbegyenes-balhorog kombinációjának köszönhetően megtörte ellenfelét.

A második menetből még 1:02 perc volt hátra, amikor Bacskai 4:1-es vezetésénél szemsérülése miatt leléptették a románt.

„Ma már jobban ment a bunyó, mint az előző két meccsen. Mentálisan nagyon egyben voltam és feszültséget sem éreztem" – mondta a meccs után a rendkívül boldog Bacskai.

A Vasas versenyzőjének sikerével biztossá vált, hogy megszerzi élete első érmét felnőtt világversenyen, és az remélhetőleg arany lesz. A pénteki elődöntőben az ukrán Tarasz Szelestyukkal csap össze, akivel korábban még sosem mérkőzött.

„Végre megvan az érem, mostantól teljesen felszabadultan bokszolhatok" – nyugodott meg a görcsösnek eddig se tűnő Bacskai.