Profi ökölvívás: jelentős leépítések várhatóak az Universumnál

Vágólapra másolva!
2010.04.16. 10:21
Július 31-én véget ér az Universum Box Promotion és legfontosabb televíziós partnere, a ZDF együttműködése.

Az utolsó ZDF-es gálát várhatóan egy német teniszstadionban rendezik meg, ahol a főmeccset Alekszandr Dmitrenko és a nehézsúlyú Európa-bajnok Audley Harrison vívja. Ezt követően minden rendkívül bizonytalannak tűnik.

Az egyik verzió, hogy a hamburgi bokszvállalkozás részlegesen kivonul a piacról, és csak a bokszolók menedzselését látja el, de gálákat nem szervez. Ezzel gyakorlatilag megszűnne az elmúlt 20 év legsikeresebb európai promoteri irodája. A másik út, hogy szerződést kötnek az utolsó lehetőségnek tekinthető német SKY televízióval, de ezek a tárgyalások még kezdeti stádiumban vannak, sőt talán el sem kezdődtek.

Bárhogy is alakul az Universum jövője, valószínűleg igen komoly leépítések lesznek a bokszolóknál, ami Erdei Zsoltot, a Bedák testvéreket és Balzsay Károlyt is érintheti.

www.profiboksz.hu  

Legfrissebb hírek

Gyász: a Vasas ökölvívó-szakosztályának elnöke és több családtagja az országot megrázó kenyai repülőgép-szerencsétlenség áldozata

Ökölvívás
1 órája

Rekordösszeg, az IBA vb-jén nyolcmillió dollárért bokszolnak a férfiak

Ökölvívás
2025.10.02. 16:23

Max Schmeling, a fehér bombázó

Népsport
2025.09.28. 08:53

Akilov Pilip: A Jóisten hozott Magyarországra

Ökölvívás
2025.09.26. 11:18

Emléktáblát avattak Joe Bugner világbajnok profi ökölvívó szegedi szülőházán

Ökölvívás
2025.09.24. 12:39

Távozik a Nemzetközi Ökölvívó-szövetség elnöke

Ökölvívás
2025.09.18. 19:58

Hámori Luca legyőzője aranyérmes lett az ökölvívó-vb-n

Ökölvívás
2025.09.14. 23:25

Crawford három súlycsoport vitathatatlan bajnoka, legyőzte Canelo Álvarezt

Ökölvívás
2025.09.14. 10:05
Ezek is érdekelhetik