Találatok a Liege-Bastogne-Liege címkére

Találatok száma: 3

Kerékpár: súlyosak a sérülései a nagyot bukó Alaphilippe-nek

2022-04-24 22:34:08

Amint arról beszámoltunk, a belga Remco Evenepoel nyerte meg vasárnap délután a Liege–Bastogne–Liege versenyt, amelyen 60 kilométerrel a cél előtt óriási tömegbukás történt, amelybe rendkívül sokan belekeveredtek. Az már a viadal közvetítésekor is látszott, hogy a hivatalban lévő világbajnok, Julian Alaphilippe járt a legrosszabbul, s vasárnap estére az is kiderült, a francia kerékpáros súlyos sérüléseket szenvedett el.

kerékpár bukás Liege-Bastogne-Liege Julian Alaphilippe

Kerékpár: tömegbukás és belga siker a Liege–Bastogne–Liege-en

2022-04-24 18:06:16

Vasárnap rendezték az öt klasszikus egynapos verseny, a Monumentumok közül a legrégebbit, a Liege–Bastogne–Liege viadalt. A 257 kilométer hosszú távon a 22 éves belga bringás, Remco Evenepoel jó 30 kilométerrel a cél előtt meglépett a főmezőnytől, és közel 50 másodperc előnnyel nyert. A versenyt 60 kilométerrel a cél előtt hatalmas bukás tarkította, többen is megsérültek, a világbajnok Julian Alaphilippe-et kórházba is kellett szállítani.

kerékpár Remco Evenepoel Liege-Bastogne-Liege Julian Alaphilippe

Kerékpár: Poels nyerte meg a Liege-Bastogne-Liege-t

2016-04-24 17:59:42

A holland Wout Poels győzelmével, sprintbefutóban ért véget a 2016-os országúti kerékpáros Liege-Bastogne-Liege verseny. Ez volt a klasszikus viadalon az első holland diadal 1988, Adri van der Poel győzelme óta.