Trevor Carlin, a Formula–2-es Carlin csapatfőnöke úgy gondolja, Cunoda Juki komoly meglepetéseket okozhat a Formula–1-ben.

F1: az AlphaTauri ismertette, ki lesz Gasly csapattársa – hivatalos

Az AlphaTauri hivatalos oldalán megerősítette, hogy Cunoda Juki lesz Pierre Gasly csapattársa 2021-től.

F1: Albon még több időt kap; Cunoda az AlphaTaurival tesztel

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko megerősítette, hogy Alexander Albonnnak lesz még lehetősége arra, hogy bizonyítsa, megérdemli az ülését. Ha ez nem sikerül neki, akár a Formula–1 2021-es mezőnyéből is kiszorulhat, hiszen az AlphaTaurival szerdán Imolában tesztelő Cunoda Juki szinte biztosan érkezik jövőre.

Red Bull Helmut Marko Franz Tost Formula–1 F1 Cunoda Juki

F1: Kevesen lennének képesek arra, amire Bottas – Hamilton

2020-10-31 15:41:16

Valtteri Bottas szerezte meg a pole pozíciót Imolában, az Emilia Romagna-i Nagydíj időmérőjén, mögötte csapattársa, Lewis Hamilton és Max Verstappen zárt. A finn reméli, hogy jól rugaszkodik el, míg a brit és a holland abban bízik, hogy nem fullad unalomba a verseny, hiszen elmondásuk szerint nagyon nehéz előzni a pályán. A pályafutása legjobb rajthelyét jegyző Pierre Gasly elárulta, már egy ideje tudta, hogy a Red Bull nem lépteti elő, míg a „vörös bikák” tanácsadója erős utalást tett arra, hogy ki lesz a francia márkatársa jövőre az AlphaTauriban.

időmérő Valtteri Bottas Red Bull Pierre Gasly Max Verstappen Lewis Hamilton

F1: nincs „előléptetés”, Gasly az AlphaTaurinál marad – hivatalos

2020-10-28 11:46:14

Az AlphaTauri szerdán hivatalos oldalán erősítette meg, hogy Pierre Gasly 2021-ben is az F1-es csapatát erősíti.

Pierre Gasly Formula–1 F1 AlphaTauri

F1: Gasly úgy érzi, újra kiérdemelte a Red Bull ülését

2020-10-13 14:44:00

Az AlphaTauri francia versenyzője, Pierre Gasly bízik benne, hogy a 2020-as F1-es idényben nyújtott teljesítményével bizonyítja, rosszul döntött a Red Bull, amikor fél év után „visszafokozta".

Red Bull Pierre Gasly Formula–1 F1 AlphaTauri

F1: Pérez vagy Hülkenberg válthatja Albont – Marko

2020-10-12 18:57:57

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko megerősítette, hogy a november 15-i Török Nagydíjig ki fogják jelölni saját csapata és az AlphaTauri jövő évi pilótapárosát.

Sergio Pérez Red Bull Nico Hülkenberg Max Verstappen Helmut Marko Formula–1

F1: a Honda jövőre kiszáll a sorozatból – hivatalos

2020-10-02 10:10:22

A Red Bull és az AlphaTauri aktuális motorbeszállítója, a Honda hivatalosan bejelentette, hogy 2021 végén búcsút int a Formula–1-nek.

Red Bull Honda Formula–1 F1 AlphaTauri

F1: Gasly-mágia, Ferrari-mélyrepülés és elbukó nagycsapatok

2020-09-07 16:24:36

Pierre Gasly nyert az Olasz Nagydíj őrült futamán, amelyen a Formula–1 történetének 696. különböző pilótahármasa alkotta a dobogót. Az AlphaTauri az első győzelmét, Carlos Sainz Jr. a legjobb eredményét, míg a Racing Point az első pódiumát jegyezte Monzában, aminek eredményeképp véget ért a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull alkotta trió két nagy szériája is – avagy, ez történt a számok nyelvén a 71. monzai versenyhétvégén.

Racing Point Pierre Gasly Olasz Nagydíj Mercedes McLaren Lewis Hamilton

F1: „Ferrari-rémálom, hőstett Gaslytól” – sajtóvisszhang

2020-09-07 11:07:44

A nemzetközi sajtó elsősorban Pierre Gaslynak, az Alpha Tauri francia versenyzőjének győzelméről, a fordulatokkal teli futamról, valamint a Ferrari sikertelenségéről írt a vasárnapi Formula–1-es Olasz Nagydíj másnapján.

Pierre Gasly McLaren Lewis Hamilton Ferrari F1 Carlos Sainz Jr.

F1: Gasly nyerte a kaotikus Olasz GP-t, nincs dobogón a Mercedes

2020-09-06 17:07:52

Charles Leclerc balesete miatt egy időre félbeszakították a versenyt, Lewis Hamiltont megbüntették, Pierre Gasly pedig élete első futamgyőzelmét aratta – kaotikus versenyt hozott a 71. Olasz Nagydíj Monzában. Az AlphaTauri, korábbi nevén Toro Rosso legutóbb 2008-ban nyert futamot, akkor is Monzában. A Mercedes nem ért oda a dobogóra, míg a Red Bull és a Ferrari sem szerzett pontot.