NFL: tízből tíz a Panthersnek; 99 yardos touchdown!

2015.11.22. 23:16
Forró forma: a Panthers továbbra is megállíthatatlan (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 11. fordulójában megőrizte hibátlan mérlegét a Carolina Panthers, mely 10–0-ra „váltott”, és várja a Patriots válaszát. Az Indianapolis Colts veszni látszó mérkőzést fordított meg Atlantában, a Philadelphia Eaglest elpáholó Tampa Bay Buccaneers irányítója, Jameis Winston pedig beállított egy NFL-rekordot. Andre Roberts (Redskins) 99 yardos, kickoff-visszahordás touchdownnal villantott, más kérdés, hogy csapatán ez sem segített. Joe Flacco (Ravens) idényének keresztszalag-szakadás miatt vége.

ATLANTA FALCONS–INDIANAPOLIS COLTS 21–24

A Falcons 14–0-s kezdéssel lépett a gázra, Matt Ryan kétszer is megtalálta Patrick DiMarcót, Matt Bryant meg szüretelte a jutalompontokat. A Coltsot Ahmad Bradshaw és Adam Vinatieri hozta közelebb, de nagyszünet után megint az atlantaiak ugrottak meg – Ryan passzának most Leonard Hankerson volt a címzettje egy 80 yardos drive végén, 21–7. A harmadik negyed vége előtt Matt Hasselbeck találta meg Ahmad Bradshaw-t egy újabb TD erejéig, Vinatieri pedig 21–14-re alakította az állást.

A vendégek addig-addig makacskodtak, míg egyenlíteni is tudtak, D'Qwell Jackson egy rossz Ryan-passzt követően interception-visszahordással készítette elő az egált, majd jött Vinatieri (21–21). A kiélezett végjátékban a veterán Colts-rúgó 43 yardról kísérletezhetett mezőnygóllal, higgadtan értékesítette is a lehetőséget – a Falcons kétszer is 14 ponttal vezetett a meccsen, ehhez képest pár másodperce maradt megmenteni azt. Nem sikerült – az utolsó akcióból nem született pont, a Colts három ponttal győzött.

BALTIMORE RAVENS–ST. LOUIS RAMS 16–13

A Rams 7–0-ra és 13–3-ra is vezetett a mérkőzésen, hogy aztán a záró negyedben összeomoljon: előbb Joe Flacco talált célpontot Kamar Aiken személyében, majd Justin Tucker pontjaival fordított is a Ravens. Tucker az óra leketyegésének pillanatában küldött jó helyre egy 47 yardos mezőnykísérletet – a sok-sok hibát hozó mérkőzésen ez döntött. A Ravens irányítója, a sérülten játszó Joe Flacco elülső keresztszalag-szakadást szenvedett, és így maradt a pályán – vége az idényének.

CAROLINA PANTHERS–WASHINGTON REDSKINS 44–16

Tíz nulla? Tíz nulla! Mármint a mérleg. Egy negyedig egészen jól állt a Redskins (14–14), hogy aztán a hátralevő játékidőben alaposan felpofozzák: a Panthers egymás után harminc pontot szerzett válasz nélkül, a washingtoniak pedig nyom nélkül elsüllyedtek az NFC déli divíziójának rangelsője ellen. Cam Newton 5 TD-passzt osztott ki és 246 passzolt yardig jutott – az öt, touchdownt érő átadás karriercsúcsot is ért egyben. Az öt átadást öt különböző elkapó szedte össze. A Redskins azzal vigasztalódhat (sovány vigasz, mondjuk...) hogy Andre Roberts bemutatott egy 99 yardos kickoff-visszahordást. Nem volt éppenséggel csúnya touchdown.

CHICAGO BEARS–DENVER BRONCOS 15–17

A sérült Peyton Manning helyére került Brock Osweiler két TD-passzt adott, a Denver kiélezett mérkőzést nyert meg a Chicago otthonában, 8–2-re javítva ezzel a mérlegét. A végén a Chicago még majdnem visszahozta a sírból (és 9–17-ről) a mérkőzést, de Jeremy Langford hiába futott touchdown-t, a kétpontos kísérlet már nem jött össze.

DETROIT LIONS–OAKLAND RAIDERS 18–13

A Detroit 9–0-val kezdett, hogy a harmadik negyedben belenézzen egy 0–13-ba, így a záró játékrészt a Raiders kezdte minimális előnnyel. A negyedik negyed elején aztán Matthew Stafford futott egy touchdownt, a Lions 3–7-re javította mérlegét, és a szezonban először nyert egymás után két mérkőzést.

HOUSTON TEXANS–NEW YORK JETS 24–17

A Texans egymás után harmadik mérkőzését nyerte meg, miután a pont nélküli első negyed után 24–10-re elhúzott, és hét pontot meg is tartott fórjából. A houstoniak 2012 óta először tudtak hármas győzelmi sorozatot összehozni.

MIAMI DOLPHINS–DALLAS COWBOYS 14–24

Tony Romo sérülése után visszatért, a Cowboys ettől úgy felvillanyozódott, hogy nyert – a dallasiak hétmérkőzéses vereségsorozatot (1989 óta ez volt a leghosszabb rossz szériájuk) szakítottak meg. A Dolphins playoffreményeinek finoman fogalmazva sem tett jót a hazai vereség. Romo 227 yardot passzolt, két interceptionjét két TD-passzal korrigálta.

PHILADELPHIA EAGLES–TAMPA BAY BUCCANEERS 17–45

Az első pontokat az Eagles szerezte a mérkőzésen, hogy aztán csak szenvedjen: a következő harmincöt pontból huszonnyolc a vendégcsapat neve mellé került, így szünetben a philadelphiaiak „mínusz tizennégy fokot” mértek. A harmadik harmad egy Cameron Brate-touchdownt és egy jutalompontot hozott, 14–35 után pedig már nem volt visszaút az Eaglesnek.

A Bucs irányítója, Jameis Winston öt TD-passzt adott, ezzel NFL-rekordot állított be – újonc irányító ennél több pontot érő átadást egy mérkőzésen még sosem jegyzett. Mellesleg az öt touchdown öt különböző elkapó „műve” volt. Winston előtt Matthew Stafford (Lions, 2009) és Ray Buivid (Bears, 1937) jutott el öt TD-passzig egy mérkőzésen az újonc irányítók közül.