NFL: nem volt kérdés, sima Patriots-siker a Falcons ellen

2017.10.23. 07:53
A Patriotsnak nem okozott gondot a Falcons (Fotó: USA Today)
A címvédő New England Patriots hazai pályán 23–7-re legyőzte az Atlanta Falconst az észak-amerikai profi amerikaifutball-liga (NFL) hetedik fordulójában.

Az LI. Super Bowl visszavágójának első negyedében nem született pont, a másodikban azonban beindult a Patriots-henger: Tom Brady előbb Brandin Cooksnak, majd James White-nak osztott ki egy-egy touchdownpasszt, közte pedig Stephen Gostkowski szerzett egy mezőnygólt a két extra pontja mellé, így 17 pontos Pats-előnnyel vonulhattak a szünetre a játékosok.

A fordulás után – óriási ködben – nem változott sokat a játék képe, Gostkowski a harmadik, majd a negyedik negyedben is szerzett egy mezőnygólt, így már 23–0-ra is vezetett a házigazda. A Falcons a végén szépségtapaszként szerzett egy touchdownt, ennek ellenére Bradyék sima sikert ünnepelhettek (23–7).

A Patriots–Falcons mérkőzés összefoglalója

A Cincinnati Bengals az első félidőben alaposan megizzasztotta a Pittsburgh Steelerst, a másodikban azonban már nem sikerült pontot szereznie, így 29–14-re kikapott. Ben Roethlisberger és Andy Dalton egyaránt két TD-passzig jutott, 14–14 után viszont már csak a Steelers szerzett pontot, méghozzá Chris Boswellnek köszönhetően, aki ötből öt mezőnygólkísérletét értékesítette.

Hiába jutott eggyel több passzolt (235) és néggyel több futott (30) yardig C. J. Beathard, a San Francisco irányítója, mint kollégája, Dak Prescott, a Dallas Cowboys idegenben 40–10-re kiütötte a 49erst.

A három TD-passzt kiosztó Russell Wilson vezetésével a Seattle Seahawks 24–7-re nyert a New York Giants otthonában.

A Denver Broncos nagyon csúnya vereségbe futott bele Los Angelesben: a Chargers hazai pályán lenullázta a Musztángokat (21–0).

A vasárnapi esti meccsekről ide kattintva olvashat részleteket!