HFL: pontorgia és obszcén villantás a hétvégi meccseken

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2015.06.08. 12:54
Tate-nek többnyire csak a hátát nézhették a miskolciak (Fotó: Radó Norbert)
Darrell Tate vezérletével egy rendkívül pontgazdag mérkőzésen meggyőző sikert aratott a Budapest Wolves a Miskolc Steelers ellen a magyar amerikaifutball-liga (HFL) 9. játéknapján. Ugyan az első félidőben tudta tartani a lépést a vendégalakulat, nem bírták a végéig erővel a borsodiak. A Budapest Cowbells és a Bratislava Monarchs is megőrizte veretlenségét a hétvégén, bár a címvédő fegyelmi okok miatt elveszítheti a védelmének egyik kulcsjátékosát.

Az amerikai futójátékosok párharcával kezdődött a mérkőzés, hiszen az első negyedben Darrell Tate (Wolves) és Dion Williams (Steelers) is kétszer találta meg az utat a célterületre (14–14). Honfitársuk, Troy Rice a Miskolc elkapója is sok problémát okozott a Farkasok védelmének, bár az első játékrészben még nem szerzett pontokat.

A második negyedben Lenner Péter folytatta a futott hatpontosok sorát és így magyar pontszerzője is volt már a találkozónak (21–14). Erre ezúttal a miskolciak részéről is magyar játékostól jött válasz, amikor Szabó Krisztián kapta el a célterületen belül Vasyl Jordan passzát (21–20). Tate hosszú futásával ugyan tovább növelte a Farkasok előnyét, de Rice 65 yardos elkapásával újra felzárkózott a Steelers (28–26). Ahogyan a félidő első, úgy az utolsó pontszerzése is a fővárosiaké volt. A sérült Bencsics Márkot helyettesítő Wágner Olivér passzával Poprádi Márk jutott be a célterületre (35–26).

A szűk keretnek köszönhetően a miskolciaknál több játékosnak kellett játszania a védelemben és a támadósorban, aminek – és a 35 fokos hőségnek – a második félidőben fokozatosan meglett a hatása. Gecser Máté elkapásának köszönhetően először nőtt a különbség 10 pont fölé (42–26). Lenner futásával még tovább nyílt az olló a csapatok között, de Szabó látványos pontszerzésének köszönhetően újra életjelet adott magáról a Miskolc (48–33). A negyed végén egy touchdown formájában Tate is megtette ugyanezt, megszerezve negyedik hatpontosát a mérkőzésen (55–33).

A záró játékrészben Szabó harmadszor jutott be a Farkasok célterületére és ugyan több pontot már nem szerzett a Miskolc, így is ezen a mérkőzésen szárnyalták túl először a 30 pontos határt a borsodiak (55–40). Innentől minden a Farkasokról szólt, mivel a vendégek ekkorra teljesen elkészültek az erejükkel. Wágner még két hatpontos átadást osztott ki, amelyeket Illéssy Kristóf és Poprádi kaptak el. Ezen két pontszerzés között azonban a Farkasok kétszer is levitték a labdacipelő vendégjátékost a saját célterületén belül (safety) és Tate is beköszönt még egyszer (80–40). A mérkőzés előtt a HFL történetében 65 volt a legtöbb szerzett pont, amelyet kétszer is szereztek a Farkasok. Ezzel a teljesítménnyel a saját rekordját döntötte meg a rekordbajnok, ráadásul a 120 szerzett pontnak köszönhetően ez lett a HFL történetének legpontgazdagabb találkozója.

A Miskolcnak még egy mérkőzése van hátra az Újpest Bulldogs ellen. A Bulldogs az elmúlt hétvégén 34–0-s vereséget szenvedett a Győr otthonában, így a két újonc találkozóján az lesz a tét, hogy melyik alakulat zárja győzelem nélkül első HFL-szezonját.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Farkasok június 21-én a Budapest Cowbells–Bratislava Monarchs mérkőzés vesztesével találkoznak az elődöntőben. (A korábban eső miatt elhalasztott CowbellsMonarchs rangadót június 13-án pótolják.)

A másik szombati találkozón a címvédő Budapest Cowbells nagyon meggyőző fölénnyel nyert a szintén elődöntős Nyíregyháza Tigers ellen. Amennyiben a fővárosiak nyernek szombaton a pozsonyiak ellen, akkor ez az összecsapás ismétlődik majd meg döntőért vívott mérkőzésen is. 65–6-os sikerével a Cowbells beállította volna a legtöbb szerzett pont rekordját, ha ezzel egy időben a Budapest Wolves nem döntötte volna meg azt. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek válogatott játékosa Németh Bence a találkozó végén obszcén módon, nadrágját letolva üzent a hazai szurkolóknak. Az esetet vizsgálja a Magyar Amerikaifutball-szövetség (MAFSZ) fegyelmi bizottsága és Németh minden bizonnyal eltiltásra számíthat.

A vasárnapi egyetlen találkozón a Győr Sharks annak tudatában látogatott Pozsonyba, hogy nincs már esélye a rájátszásba jutásra. A HFL-szezon utolsó Magyarországon kívüli mérkőzésén 64–21-es sikerével a papírformának megfelelően megőrizte veretlenségét a Bratislava Monarchs.