HFL: elúszott a rangadó, a négy között a Farkasok és a Tigrisek

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2015.05.26. 12:48
Bencsics Márk sérülése miatt nem lehet felhőtlen a Farkasok öröme (Fotó: Bratincsák Péter)
Már az első negyed végére eldöntötte a mérkőzés kimenetelét a Budapest Wolves a Győr Sharks otthonában. A Farkasok ezzel a sikerükkel bebiztosították helyüket a magyar amerikaifutball-liga (HFL) rájátszásában, bár örömük nem lehet felhőtlen hiszen Bencsics Márk, a csapat válogatott irányítója, az első félidőben megsérült és nem tudta folytatni a játékot. A Nyíregyháza elsöprő győzelme után a Miskolc Steelers még mindig nyeretlen, míg a hétvége csúcsrangadóját a pálya alkalmatlansága miatt elhalasztották.

Tate egyszer, Tate kétszer, Tate háromszor. A Farkasok amerikai légiósa, Darrell Tate, háromszor találta meg az utat a Cápák célterülete felé az első negyedben, megadva ezzel az alaphangot a két nagy múltú csapat találkozójának. Két rövidyardos futás mellett még egy bravúros 65 yardos pontszerzést is bemutatott a repertoárjából a Farkasok játékosa (0–21).

Ha ez a különbség esetleg nem lett volna elég, akkor a második negyedben végleg megpecsételte a győriek sorsát a Wolves. Ebben azonban nagy szerepe volt a hazaiaknak is, ugyanis a speciális egységük egy hiba után két pontot adományozott egy safety formájában a Farkasoknak (0–23). A három futott touchdown után a második negyed végén egy passzolt hatpontost is összehozott a rekordbajnok, amikor Bencsics Márk a szintén válogatott Elek Ádámot találta meg a labdával, aki a szezon során először jutott be a célterületre (0–30). A félidő végén megtört a jég és megszerezte első pontjait a Sharks: a kanadai irányító Cory Wensley passzát Rácz Balázs kapta el Madarassy Richárd mellett a célterületen belül (7–30).

A szünet után Madarassy gyorsan elégtételt vett a touchdownért az irányítón és lehalászta Wensley átadását. A Farkasok védelme még nem állt le a negyedben a labdaszerzésekkel, hiszen a pálya másik oldalán játszó Hunka Norbert lemásolta Madarassyt és szintén elcsente a győri irányító passzát. A játékrészben azonban nemcsak a Cápáknak, de a Farkasoknak sem sikerült pontokat szerezniük. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy ekkor már Wágner Olivér irányította a vendégeket, akiknél sérülés miatt Bencsicset nélkülözniük kellett a második félidőben. Amennyiben a válogatott irányító hosszabb időre kidől az akár a Farkasok szezonjára is nagy hatással lehet.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A tét- és Tate-nélküli negyedik játékrészben Wágner igyekezett megnyugtatni a Farkasok szurkolóit és remek játékával jelezte, hogy Bencsics nélkül is képes lehet eredményes játékra a Wolves támadósora. Az Eleknek és Madarassy Kristófnak kiosztott hatpontosaival be is állította a végeredményt az irányító (7–44).

A hétvége másik találkozóján a Miskolc Steelers későn ébredt és hiába szerzett 13 pontot a negyedik negyedben, 42–13-as vereséget szenvedett a vendég Nyíregyháza Tigers ellen. Ezzel a győzelemmel – a Farkasokhoz hasonlóan – rájátszásba jutottak a Tigrisek.

A másik vasárnapi találkozó, a veretlen Budapest Cowbells és Bratislava Monarchs összecsapása, a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt.