Szoboszlai piros lapja, döntetlen a Leipzig–Köln

R. P.R. P.
2022.08.13. 15:17
Fotó: AFP
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában az RB Leipzig 2–2-es döntetlent játszott az 1. FC Kölnnel.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
RB Leipzig–1. FC Köln 2–2 (1–1)
Lipcse,
Red Bull Aréna. Vezette: Brand
Leipzig:
Gulácsi – Simakan, Orbán, Halstenberg (Gvardiol, a szünetben) – Novoa (Kampl, a szünetben), Olmo (Haidara, 87.), Henrichs, Szoboszlai, Raum – Werner (A. Silva, 67.), Nkunku. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Köln:
Schwäbe – Ehizibue (Schmitz, 62.), Kilian, Hübers, Hector – Martel (Duda, 62.), Szkiri – Thielmann (Maine, 62.), Ljubicic (Lemperle, 73.), Kainz – Dietz (Adamjan, 73.). Vezetőedző: Steffen Baumgart
Gólszerző:
Werner (36.), Nkunku (56.), ill. Dietz (40.), Gvardiol (72. – öngól)
Kiállítva:
Szoboszlai (45+1.)

Nem jött össze a győzelem a Leipzignek hazai pályán a Köln ellen. Bár a csapat régi-új sztárja, Timo Werner megszerezte a vezetést a 36. percben, a szünetben már a Köln érezhette jobban magát. Ugyanis előbb Florian Dietz egyenlített, majd a ráadásban Szoboszlai Dominikot kiállították könyöklésért.

A második félidőben a Lipcse talán még támadóbb felfogásban lépett pályára az emberhátrány ellenére is, és ennek meglett az eredménye: Christopher Nkunku remek akció végén szerezte meg a vezetést újra a Tedesco-csapatnak az 56. percben. Ám ekkor a balszerencse is közbeszólt: a 72. percben Gvardiol a saját kapujába juttatta a labdát szöglet után.

Harmadszorra már nem tudta megszerezni a vezetést a Leipzig, de a Köln sem ért el újabb gólt, így 2–2-es döntetlennel ért véget a találkozó.

2. FORDULÓ, további szombati mérkőzések

Leverkusen–Augsburg 1–2 (Aránguiz 43., ill. F. Jensen 15., Hahn 82.)
Hoffenheim–Bochum 3–2 (Baumgartner 14., Kabak 23., Dabbur 88., ill. Zoller 10., 13.)
Hertha BSC–Frankfurt 1–1 (Serdar 3., ill. Kamada 48.)
Werder Bremen–VfB Stuttgart 2–2
(Füllkrug 4., Burke 90+5., ill. Endo 38., Silas 77.)

Később
Schalke–Mönchengladbach 2–2 (Zalazar 29., Bulter 90+3. – 11-esből, ill. J. Hofmann 72., Thuram 78.)

A TOVÁBBI PROGRAM
Vasárnap
15.30: Mainz–Union Berlin (Tv: Arena4)
17.30: Bayern München–Wolfsburg (Tv: Arena4)
Pénteken játszották
Freiburg–Dortmund 1–3
(Gregoritsch 35., ill. Bynoe-Gittens 77., Moukoko 84., Wolf 88.)

18. Bayer Leverkusen221–3–20

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Henrichs kap lapot.

87. perc: Olmo lejön, Haidara a helyén.

84. perc: Nkunku ugratta volna ki André Silvát, de az utolsó pillanatban lekapcsolták az átadást.

83. perc: André Silva lő mellé.

80. perc: Nkunku szabadrúgása után Simakan fejel, de fölé.

79. perc: Kainz kap sárgát, Olmóval szemben szabálytalankodik.

76. perc: Adamjan kap lapot, felvágta Nkunkut.

73. perc: Adamjan és Lemperle jön be, Dietz és Ljubicic távozik.

72. perc: megint egyenlít a Köln. Kainz szöglete után Simakan megcsúsztatja a labdát a saját kapuja felé. Gvardiol beleér, de nagyon rosszul, róla pattan a kapuba. 2–2

69. perc: Kainz beadása után Dietz fejel, de Gulácsi véd.

67. perc: Werner is lejön, André Silva váltja.

62. perc: hármas csere a vendégeknél – Thielmann, Ehizibue és Martel lejön, Maine, Schmitz és Duda folytatja helyettük.

56. perc: vezet a Leipzig! A hazai csapat megszerzi a labdát a felező vonalnál, villámgyors támadás végén Olmo nagyszerűen ugratja ki Christopher Nkunkut, aki nyolc méterről szépen a kapu bal oldalába lő. 2–1

49. perc: Nkunku 20 méteres szabadrúgása lepattan a sorfalról.

48. perc: Hübers kap sárgát az Nkunku elleni szabálytalanságáért.

A szünetben cserélt a Lipcse: Halstenberg helyett Gvardiol a pályán, és Kampl is bejött Novoa helyére.

Elkezdődött a második félidő!

45+2. perc: vége az első félidőnek!

45+1. perc: Szoboszlai piros lapot kap! Lekönyökölte Florian Kainzot, mehet zuhanyozni. Brand nem kegyelmezett.

40. perc: egyenlít a Köln! A jobboldali támadás végén Kainz passzol a középen érkező Florian Dietzhez, aki pár méterről egyből a kapuba rúgja a labdát. 1–1

36. perc: vezet a Leipzig! 2020. június 27. után Timo Werner ismét betalál. Werner jó 30 méterről rátűzi a labdát, amit Schwäbe simán védhetne, csakhogy a labda kicsúszik a kezei közül, és a hálóba pattan. 1–0

26. perc: Kainz beadását Gulácsi lehúzza.

23. perc: most Ljubicic lőhet a lipcsei kapura, de közelről mellé bombáz. Nagy helyzet volt.

22. perc: Ehizibue teszteli Gulácsit távoli lövéssel, de a kapus simán véd.

18. perc: Thielmann kap sárgát a Raum elleni szabálytalanságáért.

17. perc: Dietzhez pattan a labda a hazai tizenhatoson belül, a támadó félfordulattal lő, de Simakan szögletre blokkol.

15. perc: Nkunku kerüli meg Schwäbét, de közben lest jeleztek.

9. perc: baloldali akció végén Raum passzol vissza Dani Olmóhoz, aki a tizenhatos sarkáról szépen teker a kapu bal oldalába. Azonban nincs gól, mert a VAR kimutatta, hogy Raum kezét érte a labda a támadás során.

9. perc: Szoboszlai erős lövését védi Schwäbe.

6. perc: Werner felé megy egy hosszú indítás, de Hübers közbelép.

3. perc: veszélyes kölni akció, Kainz beadásába Thielmann beleteszi a lábát néhány méterre a kaputól, de Gulácsi szépen véd.

1. perc: Martel lövését blokkolják.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Idénybeli első győzelmére készül a három magyart, Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Leipzig. A lipcseiek két mérkőzésen már túl vannak, a német Szuperkupában a Bayern Münchentől kaptak ki 5–3-ra, míg a Stuttgart otthonában 1–1-re végeztek az első fordulóban.

Érdekesség, hogy az együttessel csupán a 2016–2017-es, első Bundesliga-évadában történt meg, hogy az első két tétmeccsén nem nyert, az pedig példátlan a klub történetében, hogy három győzelem nélkül megvívott találkozóval kezdjen.

A hazai pálya a Lipcse mellett szól, a német élvonalban ugyanis hatból ötször győzelemmel kezdett a Red Bull Arenában. Az ellenfél a Köln lesz, azaz a Mol Fehérvár FC következő Konferencialiga-riválisa, amely a legutóbbi négy idényben egyaránt vereséggel zárta első idegenbeli túráját (ez a ligában a jelenleg tartó legrosszabb sorozat), ráadásul a gárdát vezetőedzőként felkészítő Steffen Baumgartnak a Leipzig a mumusa, a Bundesligában még nem nyert meccset ellene. Azonban kölniek rendkívül jól rajtoltak, a Schalkét iskolajátékkal győzték le: 32 kapura lövéssel próbálkoztak, a gelsenkirchenieknek pedig csupán öt kísérletet engedtek, a labdát 75 százalékban birtokolták, s ami a legfontosabb, a végeredmény 3–1 lett a javukra.

Fel kell kötnie tehát azt a bizonyos nadrágot a Leipzignek, amely lehet, hogy szombat délután régi-új játékosával, Timo Wernerrel rohamoz. A 26 éves német válogatott csatár két idényt követően tért vissza húszmillió euró ellenében régi sikerei helyszínére, a lipcseiek színeiben 156 meccsen kilencven gólt szerzett és negyven gólpasszt adott. Ezt az arcát szeretné viszontlátni Domenico Tedesco vezetőedző is, aki a következőt nyilatkozta: „Remek ember és zseniális futballista, aki sokat segíthet nekünk. Nem azért van itt, hogy a hátán cipeljen minket, élveznie kell, amit csinál.” (B. L.)