Pitroipa az élen tartotta a Bayern Münchent

2010.03.21. 17:31
Ekkor még örültek a hazaiak – Van Nistelrooy lövése a hálóban táncol (Fotó: Reuters)
Pontosztozkodással zárult a német labdarúgó Bundesliga vasárnap délutáni rangadója, a Hamburg–Schalke 04 összecsapás. A döntetlennek köszönhetően a Bayern München a tabella élén maradt a 27. fordulót követően.

HSV–SCHALKE 04

Nagyon fontos rangadóra készült mindkét csapat: a HSV-nek a 4. hely, a Schalkénak a bajnoki címért folytatott versenyfutás miatt kellett nagyon mindhárom pont.

Ehhez képest elég óvatos volt mindkét gárda. Az első kisebb lehetőségek a Hamburg előtt adódtak: Ruud van Nistelrooy ijesztett rá Manuel Neuerre a 15. percben, de a holland csatár próbálkozása kevéssel elment a jobb kapufa mellett.

A Schalke a 26. percben egy kontra után megszerezhette volna a vezetést, ám David Rozehnal labdavesztését nem tudta kihasználni Jefferson Farfán és Kevin Kuranyi. Ezzel negyedórára le is tudták a nagy lehetőségeket a csapatok, a 40. percben viszont Van Nistelrooy megint bizonyította, hogy miért tartozik a világ legjobb befejező csatárai közé. Piotr Trochowski szabadrúgását Neuer csak középre tudta kiütni, a holland pedig megint ott volt, ahol lennie kellett – kíméletlenül bevágta a kipattanót (1–0).

A szünet után Trochowskinak kevés hiányzott, hogy megduplázza a HSV-előnyt, de végül sikerélmény nélkül maradt – nem úgy, mint a másik oldalon Kevin Kuranyi, aki a 62. percben kiegyenlített. Alexander Baumjohann balról jobbal tekert keresztbe, a labda Rozehnal „segítségével" Kuranyi elé került, a támadó pedig Rostot megelőzve a kapu torkából a hálóba fejelt (1–1).

Lendületbe jöttek a „királykékek", és a 66. percben tizenegyeshez jutottak: Stark játékvezető Baumjohann javára ítélt egy Van Nistelrooy-szerelési kísérlet után. A büntetőnek Rakitic kétszer is nekifuthatott, és mindkétszer betalált – igaz, ezért csak egy gól járt (1–2).

Virtuálisan tabellaelső volt ekkor a Schalke, no nem sokáig, mert a 77. percben jött a Hamburg. Mladen Petric távoli lövése lepattant Höwedesről, éppen Trochowski elé. A hazai kedvenc élesen centerezett, a schalkésok nem érték el a labdát, nem úgy Jonathan Pitroipa, aki a hosszú oldalon érkezve betalált (2–2).

Igencsak felpörgött a meccs. A még ünneplő hazaiak egy perc múlva kis híján elcsöndesedtek, ám Baumjohann távoli lövését a kint álló Rost helyett a léc hárította. A hamburgi kapus három perc múlva ismét verve volt, de Kuranyi fejesét Mathijsen mentette. A végére már fogyott az erő, így maradt a 2–2 – ezzel biztos, hogy a 27. forduló után is a Bayern München áll a tabella élén. A „bőrnadrágosok" előnye egy pont a Schalkéval, illetve három a Leverkusennel szemben.

WOLFSBURG–HERTHA BSC

Tömegével indultak haza idő előtt a wolfsburgi drukkerek, akik meg maradtak, azok sem rejtették véka alá véleményüket csapatukról: a Bundesliga címvédője szégyenletes, 5–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a sereghajtó Hertha BSC-től. Dárdai Pál a 87. percben állt be a berlini együttesbe Gojko Kacsar helyére.

A meccs már az elejétől nem alakult jól a „farkasoknak": Gekasz a 6. percben megszerezte a vezetést a fővárosiaknak, majd a 8. percben, Ramos találata után már 2–0 állt az eredményjelzőn. Jellemző a wolfsburgi védekezésre, hogy a Hertha játékosa Drobny hosszú, a bekkek fölött átszálló kirúgásával száguldott a kapuig...

Mielőtt a sokkot megemészthette volna a Wolfsburg, a 26. percben Gekasz háromra növelte a vendégek előnyét. Változtatni kellett: beállt Grafite a középhátvéd Simunek helyére, és egy perc alatt szépített is Dzeko passza után.

A második félidőben a feltámadásban reménykedő hazai nézők Gekasz újabb gólja után beláthatták: itt nem osztottak lapot a bajnoki címvédőnek. A hajrában Ramos tette kiütésessé a különbséget, a berliniek 5–1-re nyertek – igaz, helyzetüket elnézve ezt a sikert becserélnék három 1–0-s és egy 2–1-es győzelemre...

1. Bayern München 27 16 8 3 54–24 +30  56
2. Schalke 27 16 7 4 44–22 +22  55
3. Bayer Leverkusen 27 14 11 2 56–28 +28  53
4. Borussia Dortmund 27 14 6 7 46–33 +13  48
5. Werder Bremen 27 12 9 6 54–33 +21  45
6. Hamburg 27 11 11 5 48–32 +16  44
7. VfB Stuttgart 27 10 8 9 39–35 +4  38
8. Eintracht Frankfurt 27 10 8 9 35–39 –4  38