Német Kupa: harmadosztályú csapat ejtette ki a Leverkusent

V. J.V. J.
2022.07.30. 17:46
Tavaly a Mainzot is majdnem megtréfálta az Elversberg (11-esekkel esett ki), most viszont elverte a Leverkusent
A Bundesligában szereplő Bayer Leverkusen 4–3-ra kikapott a harmadik ligás Elversberg vendégeként a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójának szombati játéknapján.

Ahogyan a teljes fordulóban, a mai játéknapon is egyperces csúszással kezdődnek a kupameccsek: egy klímavédelmi akció keretében a kezdőrúgás előtti pluszperc során a környezet védelmére vonatkozó felhívást olvasnak be a német stadionok hangosbemondóin.

A szombati nap eddigi legsimább továbbjutása a 2. Bundesligában szereplő Paderborné: háromgólos első félidőbeli vezetés után 10–0-ra nyert az ötödosztályú Einheit Wernigerode vendégeként.

A legnagyobb meglepetésnek viszont nem ez az eredmény mondható: a Leverkusent kiejtette a 3. ligás Elversberg!

A saarlandiak nagyon korán vezetést szereztek, majd miután eleinte felváltva estek a gólok, a harmadik hazai találattól kezdve már nem tudta tartani a lépést a Bayer, amely kapott egy negyediket is, és a végén már csak kozmetikázott az eredményen – 4–3 lett a vége!

A Leverkusen szurkolói magabiztosan még egy hatalmas „A kupáért!” feliratot is elhelyeztek a lelátón... Nos, ők már biztosan nem lesznek ott a májusi, berlini fináléban. A fanatikusok a káröröm jegyében legfeljebb azzal vigasztalódhatnak, hogy nem az övék az egyetlen élvonalbeli csapat, amelyet alacsonyabb osztályú ellenfél ejtett ma ki, hiszen a Köln hiába állt fel kétgólos hátrányból a második ligás Regensburg otthonában, a tizenegyespárbajt elveszítette.

A másodosztályú Rostock háza táján szintén bosszankodhatnak, a Hansa ugyanis a regionalligás Lübeck ellen esett ki.

A Bochum után a másik szombati élvonalbeli továbbjutó a Wolfsburg lett, amely a második félidő hosszabbításában lőtte meg győztes gólját a negyedosztályú Jena vendégeként.