Német Kupa: Haaland döntött, hosszabbításos Dortmund-siker

CS. M.CS. M.
2021.02.02. 23:28
A Dortmund már ott van a legjobb nyolc között (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund hosszabbítás után 3–2-re nyert otthon a másodosztályú Paderborn ellen a Német Kupa nyolcaddöntőjének keddi játéknapján, így bejutott a legjobb nyolc közé, míg a Werder Bremen 2–0-ra legyőzte a Greuther Fürthöt.

Borussina Dortmund–Paderborn 3–2 – hosszabbítás után

Úgy tűnt, a hazaiak bő negyedórán belül lerendezik a lényegi kérdéseket: a 6. percben Emre Can volt eredményes, majd az egyre jobb formát mutató Jadon Sancho is betalált – akit később sérülés miatt le kellett cserélni (2–0).

A folytatásban azonban a Paderborn feljebb kapcsolt, és több nagy helyzetig is eljutott, sőt a 79. percben Julian Justvanrévén szépíteni tudott. Az egyenlíteni igyekvő vendégek a 95. percben újabb gólt kaptak egy kontra nyomán, ám a videobíró megmentette őket, hiszen a visszanézések után Felix Passlack egy perccel korábbi szabálytalanságát befújta a játékvezető, és büntetőt ítélt a Paderbornnak.Prince-Osei Owusu nem hibázott (2–2), következhetett a hosszabbítás, amelybenErling Haaland eldöntötte a csatát a BVB javára. 3–2

Werder Bremen–Greuther Fürth 2–0

Az élvonalbeli hazaiak a 12. percben szerezték meg a vezetéstKevin Mohwald révén, a folytatásban a Fürth több egyenlítési lehetőséget is elpuskázott, amit a Werder a 73. percben büntetett megFelix Agujóvoltából.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Borussia Dortmund–Paderborn (II.) 3–2
(Can 6., Sancho 16., Haaland 95., ill. Justvan 79., Owusu 90+7. – 11-esből)– hosszabbítás után
Werder Bremen–Greuther Fürth (II.) 2–0 (Mohwald 12., F. Agu 73.)
Korábban
Holstein Kiel (II.)–Darmstadt (II.) 1–1 (Serra 58., ill. Dursun 86.)– 11-esekkel 7–6
RW Essen (IV.)–Bayer Leverkusen 2–1 (Kefkir 108., Engelmann 117., ill. L. Bailey 105.)– hosszabbítás után