Hiába nyomott a Leipzig, Goretzka bombája döntött

2021.04.03. 18:10
Összjáték a javából – Müller (jobbra) beadását Goretzka értékesítette (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szuperrangadóján a Bayern München 1–0-ra legyőzte a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipziget. Ezzel hét pontra nőtt a különbség a tabellán a két együttes között.
NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
RB LEIPZIG–BAYERN MÜNCHEN 0–1 (
0–1)
Lipcse,
Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Siebert
LEIPZIG:Gulácsi – Mukiele, Orbán, Upamecano – T. Adams (Hvang Hi Csan, 82.), A. Haidara (Poulsen, 73.; Konaté, 88.), Klostermann – Nkunku, Dani Olmo (Sörloth, 73.), Sabitzer – Forsberg (Kluivert, a szünetben).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
BAYERN:Neuer – Pavard, Süle, Alaba, L. Hernández – Kimmich, Goretzka (Musiala, 72.) – L. Sané (J. Martínez, 81.), T. Müller, Coman (Gnabry, 72.) – Choupo-Moting.Vezetőedző:Hansi Flick

Gólszerző:Goretzka (38.)

Nem kis tétje volt az RB Leipzig–Bayern München szuperrangadónak a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. Mivel a két csapatot négy pont választotta el egymástól a meccs előtt (Leipzig 57 pont, Bayern 61 pont), lipcsei győzelemmel őrült szorossá alakulhatott volna az állás a hajrára, míg a müncheniek a három ponttal óriási lépést tehettek a bajnoki cím felé.

És tettek is!

Az első félidőben aktívabban játszott a Leipzig, a hazaiak egymás után vezették a támadásokat, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A Bayern védelme jól dolgozott, és közben a csapat lendületes ellentámadásokat is vezetett.

Bár jobbnak tűnt a Leipzig, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Müller kapott remek labdát a jobb oldalon, szép csellel becsapta a védőjét, visszagurított a középen érkező Leon Goretzkához, aki kapásból a hálóba bombázott. 0–1

A Leipzig a második félidő elejét is megnyomta, de hiába a ziccerek, kisebb-nagyobb helyzetek, sem Marcel Sabitzer, sem Dani Olmo nem tudott kapuba találni. Ugyanakkor a játékban mindig benne volt egy veszélyes ellentámadás lehetősége a bajorok részéről.

Beszédes adat, hogy a második félidő első 20 percében nyolcszor próbálkozott a Leipzig, de az egyenlítő találat csak nem akart összejönni.

Nagelsmann cserékkel még támadóbbá próbálta tenni csapata játékát, de ez sem vezetett eredményre. A Bayern megtartotta előnyét a meccs végéig, és nagyot lépett a bajnoki salátástál felé.

További eredmények
Augsburg–Hoffenheim 2–1 (Vargas 8., A. Hahn 23., ill. Sköv 86.)
Borussia Dortmund–Frankfurt 1–2 (Hummels 45., ill. Schulz 11. – öngól, André Silva 87.)
Leverkusen–Schalke 2–1 (Alario 26., Schick 72., ill. Huntelaar 81.)
Mainz–Bielefeld 1–1 (Brosinski 56. – 11-esből, ill. Voglsammer 76.)
Wolfsburg–Köln 1–0 (Brekalo 69.)

KÉSŐBB

20.30: Mönchengladbach–Freiburg (Tv: Sport2)
VASÁRNAP
15.30: Stuttgart–Werder Bremen (Tv: Sport2)

Vége a mérkőzésnek! Bajnok a Bayern?

90+3. perc: Sabitzer távoli lövése eléggé mellé ment.

90+1. perc: Gnabry lövését védte Gulácsi.

88. perc: Konaté jött be, Poulsen sérülés miatt jött le.

Mindent megpróbál a Leipzig.

82. perc: újabb csere, Adams helyett Hvang Hi Csan jött.

81. perc: Sané is lejön, Javi Martínez jön be.

77. perc: Müller éles szögből leadott lövését Gulácsi simán védte.

76. perc: Poulsen kerülhetett volna ziccerbe, de pár centivel a kelleténél hosszabb indítást kapott.

75. perc: Musiala lövése 16 méterről éppen elkerülte a kaput.

74. perc: a Leipzig is cserél, Haidara és Olmo megy le, Poulsen és Sörloth jön be.

72 perc: Gnabry és Musiala jön be játszani, Coman és a gólszerző Goretzka jön le.

69. perc: Nkunku fejese nem okozott gondot Neuernek.

A második félidőben 20 perc alatt nyolcszor próbálkozhatott a Leipzig, de továbbra sincs meg az egyenlítő gól.

64. perc: Nkunku nagyon elrontotta a szögletet, emberhez ment, de Bayern-mezeshez…

61. perc: Upamecano akasztott meg egy Bayern-kontrát, sárga lapért cserébe.

Nagyon nyom a Lipcse, beszorítja a Bayern, de bármikor benne van egy bajor ellentámadás.

59. perc: ismét Sabitzer bombázott 30 méterről, ez most jobban sikerült, de Neuer bravúrral szögletre tenyerelte.

56. perc: Sabitzer 25 méterről lőtt, de pont középre Neuer kezébe.

54. perc: Olmo újabb lehetősége a szélről, de lövése megint mellé ment.

52. perc: Dani Olmo óriási ziccert hagyott ki, 10 méterről lőtt nagyon mellé. Senki sem zavarta.

49. perc: újabb lipcsei lehetőség, most Sabitzer elvetődve lőtt kapu mellé egy beadást.

48. perc: gyorsan egyenlíthetett volna a Leipzig, de Nkunkurosszul találta el a labdát a 16-oson belül, mellé lőtt.

47. perc. Bayern-szöglet, nincs belőle helyzet.

A szünetben egy csere volt, Forsberg helyett Justin Kluivert folytatja.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

1 perc hosszabbítás.

43. perc: Sané lőtt 18 méterről, Gulácsi szépen védett, bár nem biztos, hogy bement volna a labda.

Minden sorozatot figyelembe véve a Bayern sorozatban a 62. meccsén szerzett gólt. Német együttes még sohasem produkált ilyen szériát.

38. perc: vezet a Bayern! Müller kapott remek labdát a jobb oldalon, szép csellel becsapta a védőjét, visszagurított, a középen érkező Leon Goretzka kapásból a hálóba bombázott. 0–1

37. perc: Sabitzer is megkapta a magáét, sípszó után dühében elrúgta a labdát.

34. perc: Haidara jó beadását Olmo nem tudta jól megjátszani Goretzka szorításában.

33. perc: Kimmich ütközött Sabitzerrel, sárgát kapott érte.

31. perc: Haidara lövését blokkolták.

27. perc: Coman passzolt Müller felé a 16-oson belül, de túl mély volt.

26. perc: Mukiele kapott sárgát a Hernández elleni szabálytalankodásáért.

23. perc: Coman iramodott meg a bal oldalon, középre húzott, de lövését blokkolták a védők. Az ismétlést Choupo-Moting mellé lőtte.

Veszélyesek a lipcsei beadások, de a Bayern védelme a helyén.

20. perc: Nkunku remek beadását Forsberg mellé lőtte kapásból, de Nkunku amúgy is lesen volt.

19. perc: Sabitzer lő távolról, de nem szorította le elég jól, a labda elkerülte a kaput.

15. perc: Bayern-szöglet, veszélyesen pattog a labda középen, de mielőtt gond lenne, Gulácsi jön, és felveszi a labdát.

Az első tíz percben a Leipzig sokkal aktívabban játszott.

10. perc: lipcsei szöglet, de nincs belőle helyzet. Közben Mukiele összefejelt a csapattársával, ápolni kellett, de folytathatja.

8. perc: Hernández röviden fejeli haza a labdát, de Neuer még időben odaér, és ment Forsberg elől.

5. perc: Müller passza után Coman esik el a hazai 16-oson belül, de még mielőtt bárki is büntetőt reklamálna, az asszisztens lest jelez.

3. perc: agresszíven kezd a Lipcse, jobboldali akciókat vezet, de a beadások nem sikerülnek jól.

Videó Neuer akciójáról:

Négy perc késéssel elkezdődött a mérkőzés!

Neuer ezermester a törülközőjével javít, de az asszisztensnek nem tetszik (Fotó: AFP)

Manuel Neuer a törülközőjével próbálja javítani a hibát, de a játékvezetőnek nem tetszik. Némi műanyag rögzítőszalag lett a megoldás.

Nem kezdődött el időben, vagyis 18.30-kor a mérkőzés, mert kiderült, hogy a Bayern hálója lyukas, javítani kell.

ELŐZMÉNYEK

Robert Lewandowski megsérült az Andorra elleni vb-selejtezőn. A hét elején öt-tíz napos pihenőt jósoltak neki, majd kedden már négyhetes kihagyásról szóltak a hírek. Legutóbb két hétről beszéltek.

Marcel Halstenberg nem állhat a Leipzig rendelkezésére. A német labdarúgó-válogatott Izland elleni vb-selejtezője előtt Jonas Hofmann koronavírusos lett, Halsternberg pedig kontaktszemélynekminősült, így le kell töltenie a 14 napos karantént mielőtt újra játszhat. Visszatérhet viszont Dayot Upamecano, aki a következő szezonban a Bayern játékosa lesz. Szoboszlai Dominik valószínűleg csak májusban léphet pályára a lipcseieknél.

A Bayern honlapja közreadott egy érdekes statisztikát, mely szerint amióta a Leipzig az élvonalban szerepel (2016–2017-es szezon), a Bayern szerezte a legtöbb bajnoki pontot (387), a Leipzig pedig a második (309).

Alphonso Davies piros lap, Jérome Boateng sárga lapok miatt nem állhat a bajor éllovas rendelkezésére. Ugyancsak öt sárga miatt hiányzik Kevin Kampl a lipcseieknél.

David Alabának ez a 274. bajnoki fellépése a Bayernben, ezzel a legtöbb meccset játszó nem külföldi labdarúgó lett, megelőzve Franck Ribéryt.

Az eddigi 11 egymás elleni meccsből a Bayern ötöt nyert, a Leipzig egyet, a többi öt – nem találják ki – döntetlen lett.

A címvédő négy ponttal előzi meg a második lipcsei alakulatot, és esetleges győzelmével még jobban meglógna a tabellán.

Az élvonal legjobb védelme – Gulácsi Péter mindössze 21 gólt kapott – bizonyíthat a legtöbb gólt szerző (78) csapattal szemben.

„Magabiztosan nézünk a párharc elé. Ha képesek leszünk a lehető legjobb teljesítményt nyújtani, akkor bármi megtörténhet. Jó taktikával készülünk és már kedd óta intenzíven edzünk. Nem árulhatok el előre sokat, de a szokásos játékunkkal készülünk: agresszívek, bátrak és harcosak leszünk a Bayern ellen is” – mondta Gulácsi Péter a Bildnek.

„Folyamatosan fejlődünk, az elmúlt másfél évben szintet léptünk – nyilatkozta Markus Krösche, az RB Leipzig sportigazgatója a német Sport1-nek. – Ebben az évadban már felvesszük a versenyt a Bayernnel, sőt az élvonalban mi játsszuk a legszebb futballt. Készen állunk rá, hogy idővel megfosszuk a bajor együttest a trónjától. Robert Lewandowski sérülése óriási érvágás ellenfelünknek, de vannak klasszisaik, akik helyettesíthetik.”