Robben gólja döntött Berlinben; Huntelaar százados lett

2014.11.29. 15:25
Thomas Müller gólpassza is kellett ahhoz, hogy a Bayern legyőzze a Herthát (Fotó: Reuters)
Klaas-Jan Huntelaar mesterhármassal vezette 4–1-es győzelemre a Schalkét a Mainz ellen, míg a Herthát idegenben 1–0-ra legyőző Bayern München találatát honfitársa, Arjen Robben szerezte a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának szombati játéknapján. A Werder Bremen kiütéses győzelme azt jelenti, hogy az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Dortmund az utolsó helyre csúszott a tabellán.

A Bayern a hét közben kikapott a Manchester City otthonában a BL-ben, ráadásul úgy, hogy 70 percet emberhátrányban játszott. A Hertha ellen mégsem látszott meg a fáradság a bajorok játékosain, akik már a második percben közel jártak a gólhoz, Thomas Müller beadását Robert Lewandowski lőtte a kapu fölé hat méterről. A vendégek az első félidőben hatalmas fölényben futballoztak, a berlinieknek egyetlen értékelhető támadásuk volt, de azt les miatt a játékvezető félbeszakította, hiába talált a kapuba Valentin Stocker.

A nagy fölény végül a 27. percben érett góllá, Mario Götze, majd Müller volt a labda útja, utóbbi sarokkal készített elő Arjen Robbennek, aki 18 méterről lőtt kapura bal belsővel, Thomas Kraft nagyot nyújtózkodott, és a labdába is beleért, de az végül a kapu jobb oldalában kötött ki. A münchenieknek ez volt a hatodik olyan góljuk a mostani bajnokságban, amelyet a tizenhatoson kívülről szereztek. 0–1

Robben gólja

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT
WERDER BREMEN–PADERBORN 4–0
Érezhetően nyugtalanítja a brémaiakat a másodosztály „közelsége": az újonc Paderborn elleni csatát az utolsó helyen váró hazai csapat Zlatko Junuzovic szabadrúgásával már a 10. percben vezetést szerzett, és a második félidő elején két újabb góllal el is döntötte a meccset – az egyik találat Davie Selke, a nyári, magyarországi U19-es Eb gólkirálya nevéhez fűződött. A végül néggyel záró Werder a legutóbbi négy bajnokijából hármat megnyert, és szombati sikerével az utolsó helyre taszította a vasárnap pályára lépő Dortmundot.
AUGSBURG–HAMBURG 3–1
Stieber Zoltánt nem nevezte a Hamburg, amely az első félidő hajrájában, egy gyönyörű támadás után Rafael van der Vaart révén megszerezte a vezetést, de végül nem sikerült megállítania a hazai pályán félelmetes Augsburgot. A Halil Altintop vezérelte „Fuggerek" a szünet után 25 perc alatt berámoltak három gólt, és ezzel sorozatban az ötödik bajnokijukat is megnyerték – klubrekord!
BAYER LEVERKUSEN–1. FC KÖLN 5–1
Stefan Kiessling szokásával ellentétben az ősszel nem termeli a gólokat, de ezúttal volt, aki megtette helyette: Karim Bellarabi és a szünetben éppen a Kiesslinget váltó Josip Drmic egyaránt két gólt vágott a Kölnnek, amely pedig a meccs elején még vezetett. A rajnai derbi legszebb gólja azonban Hakan Calhanoglu nevéhez fűződik: a leverkuseni középpályás szabadrúgásból ágyúzott a sorfal felett a léc alá.
HOFFENHEIM–HANNOVER 4–3
Az eltiltott Szalai Ádám nélkül kiálló Hoffenheim hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Hannovert az esti mérkőzésen. A Hoffenheim – amely a megelőző három bajnokiját elveszítette – először szerzett ilyen sok gólt egy mérkőzésen a 2014–2015-ös bajnoki szezon során.

Érdekesség, hogy Franck Ribéry ma játssza pályafutása 185. Bundesliga-mérkőzését, ezzel beállította honfitársa, Matthieu Delpierre „francia" rekordját.

A fordulás után a Hertha kicsit bátrabban kezdett el játszani, de így sem tudott veszélyes lenni az ellenfél kapujára, míg a Bayern visszavett az első félidőben diktált tempójából, így nem sok minden történt a pályán, ezt kihasználva Manuel Neuer gondolta úgy, hogy itt az ideje önmagát idézni, és egy alkalommal a kapujából kirohanva mentett, majd a tizenhatoson kívül fejjel hozta játékba csapattársát.

Az idő múlásával egyre bátrabbá váltak a berliniek, sikerült többször is a vendégek kapujához eljutniuk, a 62. percben pedig Hoszogaj Hadzsime gólt is szerzett, de ő is lesen volt, akárcsak Stocker az első játékrészben (nem sokkal később a japán kihúzta a gyufát Ribérynél, aki majdnem adott neki egy pofont, a játékvezető azonban ura volt a helyzetnek).

A meccs végén a Herthának volt még lehetőségre egyenlítenie, míg a túloldalon Lewandowski két ziccert is elpuskázott. A Bayern sovány, ám annál értékesebb győzelmet aratott a német fővárosban.

SCHALKE–MAINZ 4–1

Szalai Ádám két korábbi csapatának mérkőzéseként is emlegethetnénk, de maradjunk inkább annyiban, hogy ez Klaas-Jan Huntelaar délutánja volt: a holland támadó háromszor is a Mainz kapujába talált, sőt adott egy gólpasszt is Tranquillo Barnettának!

A szombaton három védhetetlen lövést produkáló Huntelaar jubilált: második találata egyben a 100. volt, amelyet a Schalke mezében szerzett. A gólcentenáriumhoz 156 tétmérkőzésre volt szüksége. Még egy történelmi adat: Huntelaar a 4. mesterhármasát könyvelte el a német élvonalban, ezzel beállította Arjen Robben és Roy Makaay „holland Bundesliga-csúcsát”.

Tegyünk említést Eric Choupo-Motingról is, hiszen Huntelaar góljaiból kettőt ő készített elő, ismételten alátámasztva, hogy kiváló kettőst alkotnak: a Schalke idénybeli 21 bajnoki góljából a holland és a német születésű kameruni 16-ból vette ki a részét.

A mérkőzés összefoglalója

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

Hertha BSC–Bayern München 0–1 (Robben 27.)
Schalke–Mainz 4–1 (Huntelaar 9., 25., 61., Barnetta 54., ill. Okazaki 44.)
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 5–1 (Bellarabi 26., 91., Calhanoglu 61., Drmic 79., 88., ill. M. Lehmann 4. – 11-esből)
Augsburg–Hamburg 3–1 (Halil Altintop 50., Bobadilla 62., Verhaegh 70. – 11-esből, ill. Van der Vaart 45+1.)
Werder Bremen–Paderborn 4–0 (Junuzovic 10., Selke 48., Bartels 50., Aycicek 80.)
Hoffenheim–Hannover 4–3 (Schwegler 19., Volland 30., Polanski 59., Süle 63., ill. Stindl 43., 86., Joselu 52.)

1. Bayern München 13 10 3 32–3 +29 33
2. Wolfsburg 12 7 2 3 24–12 +12 23
3. Bayer Leverkusen 13 6 5 2 25–17 +8 23
4. Augsburg 13 7 6 18–13 +5 21
5. Mönchengladbach 12 5 5 2 16–9 +7 20
6. Schalke 13 6 2 5 21–18 +3 20
7. Hoffenheim 13 5 5 3 21–21 0 20
8. Hannover 13 6 1 6 13–18 –5 19