A Dortmund a Leverkusentől is kikapott hazai pályán

2013.12.07. 18:28
Szon Hung Min kicselezte Weidenfellert – győzelmet ért a dél-koreai gólja (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójában a Bayer Leverkusen 1–0-ra nyert a közvetlen rivális Borussia Dortmund otthonában. A vendégek gólját a dél-koreai Szon Hung Min szerezte, a találkozót pedig mindkét csapat tíz emberrel fejezte be.

A címvédő Bayern München két üldözője csapott össze egymással Dormundban szombaton: a második helyen tanyázó Leverkusen a harmadik Borussiához látogatott, amely legutóbbi három, Bayer 04 ellen bajnokiját egyaránt megynyerte.

Az első félidő a vendég Leverkusené volt, s nem csak azért, mert a 18. percben Szon Hung Min kicselezte Roman Weidenfellert és a kapuba lőtt. A dél-koreai csatár még az első félidőben megduplázhatta volna a Bayer előnyét, de Weidenfeller hatalmas bravúrral kitolta a zavartalanul a kapu felé robogó Szon Hung Min lövését. 0–1

A Dortmundnak igazán nagy helyzete nem volt az első negyvenöt perc során, Robert Lewandowski nem bírt a védőkkel, a széleken pedig sem Pierre-Emerick Aubameyang, sem Jakub Blaszczykowski nem nyújtott nagy segítséget.

A második félidőben sem tudott mit tenni a Dortmund, leszámítva egy-két veszélytelen lövést. A Leverkusen rutinosan ráült az eredményre, de a hajrá azért így is izgalmas lett. A 80. percben ugyanis Emir Spahic előbb letarolta Lewandowskit, majd arcon csapta Henrih Mhitarjant, így két sárgát is kapott rövid időn belül, mehetett zuhanyozni.

Az emberelőny ellenére sem jött össze a Dortmundnak semmi, ráadásul Szokratisz Papasztathopulosznak is elgurult a gyógyszere a hajrában, megkapta második sárgáját, így ő is idő előtt hagyta el a pályát.

A Dortmund a Bayern elleni 0–3 után másik nagy riválisától is kikapott hazai pályán, ráadásul Sven Bender és Nuri Sahin is sérülés miatt kért cserét, illetve a görög Papasztathopuloszra sem számíthat majd Jürgen Klopp a következő fordulóban.

A Leverkusen pedig továbbra is tapad a Bayernre.