Bundesliga: szeptember vége óta először nyert a Hoffenheim

K. T. I.K. T. I.
2020.12.07. 22:29
Grillitsch először lőtt két gólt egy Bundesliga-meccsen (Fotó: AFP)
A Hoffenheim Florian Grillitsch első bundesligás duplájával 3–1-re legyőzte az Augsburgot a német élvonalbeli bajnokság 10. fordulójában. A házigazda hétmeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg a sikerével.

Hiába kezdett két győzelemmel, azóta nem tudott nyerni a Hoffenheim a Bundesliga 2020–2021-es kiírásában. A csapat pocsék sorozata az Augsburg ellen tört meg: a közvetlenül a csatár mögött játszatott Florian Grillitsch már a 17. percben góllal hálálta meg a plusz szabadságot. A 31. percben Daniel Caligiuri egyenlített, gólörömével a héten született gyermekét köszöntve, találatával 1–1 állt szünetben az eredményjelzőn.

A fordulás után egy perc nem telt bele, sGrillitsch ismét bevette a vendégek kapuját – az osztrák karrierje során először duplázott a Bundesligában –, majd az 50. percben a gyorsléptű togói, Ihlas Bebou növelte kétgólosra a fórt (3–1). Az Augsburg hiába nyomott és uralta egyértelműen az utolsó 25 percet, még a szépítés sem jött össze a csapatnak…

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Hoffenheim–Augsburg 3–1
(Grillitsch 17., 46., Bebou 50., ill. D. Caligiuri 31.)
Korábban
Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–2 (D. Selke 90+3., ill. Wamangituka 30. – 11-esből, 90+2.)
Schalke 04–Bayer Leverkusen 0–3 (Thiaw 10. – öngól, Baumgartlinger 67., Schick 78.)

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1 (Kamada 9., ill. G. Reyna 56.)
Freiburg–Mönchengladbach 2–2 (Lienhart 32., Grifo 49. – 11-esből, ill. Embolo 23., Pléa 50.)
Arminia Bielefeld–Mainz 2–1 (Prietl 21., Doan 31., ill. Stöger 82.)
Köln–Wolfsburg 2–2 (Thielmann 18., Duda 43., ill. M. Arnold 29., Weghorst 47.)

Bayern München–RB Leipzig 3–3 (Musiala 30., Th. Müller 34., 75., ill. Nkunku 19., J. Kluivert 36., Forsberg 48.)

1. Bayern München 10 7 2 1 34–16 +18 23
2. Bayer Leverkusen 10 6 4 19– 9 +10 22
3. RB Leipzig 10 6 3 1 21– 9 +12 21
4. Borussia Dortmund 10 6 1 3 22–10 +12 19
5. Wolfsburg 10 4 6 16–10 +6 18
6. Union Berlin 10 4 4 2 22–14 +8 16
7. Mönchengladbach 10 4 4 2 19–16 +3 16
8. VfB Stuttgart 10 3 5 2 19–16 +3 14