Kiütés! Lipcsei hatos az utolsó helyezett Schalke hálójában

2023.01.24. 18:20
Oktatott az első félidőben az RB Leipzig (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának nyitó mérkőzésen az RB Leipzig 6–1-es győzelmet aratott a tabella utolsó helyét elfoglaló Schalke otthonában.

NÉMETORSZÁG
BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
SCHALKE–RB LEIPZIG 1–6 (0–4)
Gelsenkirchen, Veltins Aréna, 56 841 néző. Vezette: Curtos (német)
SCHALKE: Schwolow – Brunner, Josida, Matriciani, Uronen (Aydin, a szünetben) – Kozuki (Terodde, 80.), Latza, Krauss (Drexler, 45+3.), J. Larsson (A. Ivan, a szünetben), Bulter – Mi. Frey (T. Mohr, 80.). Vezetőedző: Thomas Reis
LEIPZIG: Blaswich – Henrichs, Orbán, Gvardiol, Halstenberg (Raum, 85.) – Laimer (A. Haidara, 77.), X. Schlager (Kampl, 85.) – Szoboszlai (Forsberg, 71.), Olmo – André Silva, Werner (Poulsen, 77.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Kozuki (56.), ill.André Silva (7., 44.), Henrichs (15.), Werner (45+2.), Olmo (83.), Poulsen (89.)

Tíz eddigi mérkőzésükből hatot a Lipcse tudott megnyerni a Schalke ellen, de nemcsak ezért, hanem a tabellán elfoglalt helyezések miatt is a Szoboszlai Dominikot és Willi Orbánt is a kezdőjében tudó vendégek voltak az esélyesei a Gelsenkirchenben rendezett összecsapásnak.

Az első gólra nem is kellett sokat várni, André Silva már a hetedik percben bevette Schwolow kapuját. A 15. percben már kettővel mentek a lipcseiek, Olmo passza után Henrichs talált a kapuba. A vendégek nem lassítottak André Silva a 44. percben ismét betalált, majd a félidő lefújása előtt még Werner is feliratkozott a gólszerzők közé.

A második félidő elején életjelet adtak magukról a hazaiak is, az 56. percben Kozuki szép egyéni akció végén szerezte meg a Schalke szépítő találatát. A gól után felbátorodtak a gelsenkircheniek, percekig a lipcsei kapu előtt folyt a játék, de az újabb hazai gól elmaradt. Ellenben a vendégek a hajrában növelni tudták előnyüket. A 83. percben Olmo mesterien emelt a kapuba, majd a 89. percben a csereként beálló Poulsen is gólt szerzett.

Kiütéses győzelmükkel a lipcseiek feljöttek – ha csak ideiglenesen is – a második helyre, az utolsó helyen álló Schalke helyzete viszont egyre reménytelenebbnek tűnik.1–6

18. Schalke17231214–41–279

90+3. perc: VÉGE! A Lipcse kiütötte a sereghajtó Schalkét. Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: Kampl tartott rá Terodde lábára, sárga lap.

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: GÓÓÓÓL! Kampl remek ütemben ugratta ki Poulsent, aki átvette a labdát a 16-oson belül, majd 11 méterről, jobbal a bal alsóba tekerte a labdát. 1–6!

89. perc: Henrichs vezette be középre a labdát, majd 17 méterről kapura lőtt, de Schwolow védeni tudott.

85. perc: Kettőt cserélt a Lipcse, Halstenberghelyére Raum, Schlager helyére Kampl érkezett.

83. perc: GÓÓÓÓL! Egy szabadrúgást követően Olmo elé került a labda a 16-os vonalánál, a spanyol felnézett és látta, hogy kint áll Schwolow, majd mesterien a kapuba emelte a labdát. 1–5!

81. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást követően Orbán kotorta kapura a labdát, de Schwolow könnyedén védeni tudott.

80. perc: Kettőt cserélt a Schalke, Kozuki helyére Terodde, Frey helyére Mohr érkezett.

79. perc: Frey kapott sárga lapot.

77. perc: Kettőt cserélt a Lipcse, Werner helyére Poulsen, Laimer helyére Haidara érkezett.

73. perc: Bulter futott el a bal szélen, majd középre passzolt, ahol az érkező Frey Gvardiolt megelőzve 12 méterről a kapu mellé lőtt.

71. perc: Cserélt a Lipcse, Forsberg érkezett Szoboszlai helyére.

70. perc: Ivan végzett el szabadrúgást 18 méterről, a labda a jobb felső sarok fölött hagyta el a játékteret.

66. perc: Laimer lépett ki egy passzt követően, majd André Silvahoz passzolt, a portugál éles szögből leadott lövését bravúrral védte Schwolow, majd a kipattanót Laimer lőtte kapura, de a hazai védők blokkolni tudtak.

63. perc: Latza jobb oldali szögletét követően a kifejelt labdát Aydin küldte kapura 25 méterről, Blaswich tehetetlen volt, de a lövés végül a léc fölött hagyta el a játékteret.

62. perc: Olmo tologatta a labdát, majd a 16-os jobb oldali sarkának közeléből az oldalhálóba lőtt.

56. perc: GÓÓÓÓL! Frey passza után Kozuki úgy vette le a labdát, hogy azzal becsapta Gvardiolt és Halstenberget is, majd bevezette a labdát a 16-oson belülre és 11 méterről a kilépő Blaswich mellett a bal alsóba belsőzött. 1–4!

49. perc: Szoboszlai szögletét követően Henrichs kapásból, 12 méterről lőtt a kapu mellé.

49. perc: Egy szabadrúgás-kombináció végén Orbán három méterről, éles szögből lőtte kapura a labdát, Schwolow védeni tudott.

47. perc: Kozuki vállalkozott lövésre 18 méterről, de a labda magasan a kapu fölé szállt.

A szünetben kettőt cserélt a hazai csapat: Larsson helyére Ivan, Uronen helyére Aydin érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

André Silva duplázni tudott az első félidőben (Fotó: AFP)

45+5. perc: Vége az első félidőnek! A nagyon gyengén játszó, sereghajtó Schalke kapuját négy góllal terhelték meg a lipcseiek.

45+5. perc: Szoboszlai szöglete után André Silva csúsztatott Werner irányába, de az ötösön belül helyezkedő német a kapu fölé csúsztatta a labdát.

45+3. perc: Cserélt a Schalke, Drexler érkezett Krauss helyére.

45+2. perc: GÓÓÓÓL! OTT A NEGYEDIK! Olmo szép csellel verte meg a védőjét, majd az alapvonal közeléből Wernerhez passzolt, a német két méterről a kapu közepébe belsőzte a labdát. 0–4!

45. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: GÓÓÓÓL! Laimer passza után Olmo 15 méterről vette célba a jobb alsó sarkot, de Schwolow bravúrral védeni tudott, azonban a kipattanót André Silva ballal, kapásból az üres kapuba emelte. 0–3!

43. perc: Olmo került lövőhelyzetbe a 16-os vonalánál, de tekerése – ha csak centikkel is – de elkerülte bal felső sarkot.

Az utóbbi percekben egyik csapat előtt sem adódott komolyabb lehetőség, Szoboszlai Dominikért viszont aggódhattunk több esetben is, hiszen a fiatal magyart keményen aprították a hazai védők.

22. perc: Egy bal oldali szögletet követően Orbán csúsztatta meg középen a labdát, majd a hosszún érkező Olmo talált a kapuba. Azonban a spanyol lesen volt a csúsztatás pillanatában, így találata érvénytelen lett.

Ha ez így folytatódik nagy verésbe szaladhatnak bele hazai pályán a gelsenkircheniek...

20. perc: Szoboszlai passza után André Silva került ziccerbe, de a portugál Schwolowba lőtte a labdát.

19. perc: Olmo ugratta ki Laimert, azonban a német támadó túl közel került a kapuhoz, így lövését a kimozduló Schwolow blokkolni tudta.

15. perc: GÓÓÓL! Szoboszlai passzolt Olmohoz, aki remekül vette észre, hogy a jobb oldalon üresen maradt Henrichs, a német átvette a labdát, majd betört a 16-oson belülre és 11 méterről, jobbal a jobb alsóba lőtt. 0–2!

10. perc: Szoboszlai lőtt kapura 20 méterről, Schwolow nagyot nyújtózva ütötte ki a jobb alsóba tartó labdát.

7. perc: GÓÓÓÓÓL! Werner kapott remek passzt Schlagertől, majd André Silva elé került a labda, a portugál pedig egy rövid labdavezetés után 17 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1!

A Schalke az eddigi 16 fordulóban mindössze 13 gólt tudott szerezni, ez a legkevesebb a Bundesliga összes csapatát tekintve.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A Schalke kék-fehérben játszik majd.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Lipcse tiszta piros szerelésben játszik majd.

A két csapat eddig mindössze 10 alkalommal mérkőzött egymással. Hat lipcsei győzelem mellett két döntetlen és két Schalke-siker a mérleg. Legutóbb a 2020–2021-es idényben játszottak egymással, akkor a Lipcse hazai pályán 4–0-ra, idegenben 3–0-ra tudott nyerni. A magyar válogatott védője, Willi Orbán mindkét mérkőzésen betalált.

„Kapura akartam fejelni a labdát, mert tudtam, ha nem is megy be, valaki még beleérhet, ahogy az meg is történt, nem érdekel, ki szerzi a gólt, a lényeg, hogy sikerült egyenlíteni”fogalmazott Szoboszlai a Bayern elleni pontszerzést követően.A magyar válogatott középpályásának további gondolataitittolvashatják.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Bundesliga 17. fordulójában a Schalke és a Lipcse összecsapása. Tartsanak velünk!