Szoboszlai remekelt, a Leipzig 3–0-ra nyert a Hoffenheim ellen

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.04.10. 19:18
Szoboszlai gólja (Fotó: Twitter/RB Leipzig)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában az RB Leipzig 3–0-ra legyőzte a Hoffenheimet. Szoboszlai Dominik gólt szerzett, és egy gólpasszt is kiosztott.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
RB Leipzig–Hoffenheim 3–0 (3–0)

Lipcse, Red Bull Aréna, 35 112 néző. Vezette: Dankert
LEIPZIG:
Gulácsi – Simakan (Klostermann, 63.), Orbán, Gvardiol – Mukiele, Laimer (T. Adams, a szünetben), Kampl (Olmo, 80.), Halstenberg (Angelino, 63.) – Szoboszlai, Forsberg – Nkunku (Poulsen, 63.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
HOFFENHEIM: Baumann – Posch, Nordtveit, Richards – Bebou (Skov, 80.), Samassékou, Stiller, Kaderábek – Baumgartner (Dabbur, 70.) – Rutter (J. Larsen, 70.), Kramaric. Vezetőedző: Sebastian Hoeness
Gólszerző: Nkunku (5.), Halstenberg (20.), Szoboszlai (44.)

A meccset megelőzően február 27-én fordult elő legutóbb, hogy Szoboszlai Dominik kezdőként lépett pályára bajnoki mérkőzésen a Leipzigben. Domenico Tedesco most megszavazta neki a bizalmat, amit Szoboszlai nagyszerű játékkal hálált meg: az első félidőben előbb előkészítette a szintén remeklő Christopher Nkunku találatát, majd nem sokkal a játékrész vége előtt ő fejezte be a meccs egyik legszebb támadását.

A 3–0-s későbbi végeredmény már az első félidőben kialakult. Tedesco a csütörtöki, Atalanta elleni Európa-liga-meccs miatt levitte néhány kulcsjátékosát a második 45 percben, de a Hoffenheim így sem fejtett ki érdemi ellenállást.

A Leipzig ezzel a győzelemmel maradt a negyedik helyen, de egy pontra megközelítette a Bayer Leverkusent.

A gólok:

1–0, Nkunku

2–0, Halstenberg

3–0, Szoboszlai

További eredmények
Bochum–Leverkusen 0–0

Eintracht Frankfurt–Freiburg 1–2 (Kosztics, 54., ill. Grifo 27., Petersen 69.)
Bayern München–Augsburg 1–0 (Lewandowski 82. – 11-esből)
Fürth–Mönchengladbach 0–2 (Thuram 19., Pléa 24. – 11-esből)
Köln–Mainz 3–2 (Szkiri 60., Ljubicic 78., Kilian 83., ill. Burkardt 14., Onisiwo 55.)
Wolfsburg–Arminia Bielefeld 4–0
(Nmecha 11., 39., Arnold 48., Kruse 53.)
Hertha BSC–Union Berlin 1–4 (Baumgartl 49. – öngól, ill. Haragucsi 31., Promel 53., Becker 74., Michel 85.)

18. Greuther Fürth29371924–72–4816

90+1. perc: vége a mérkőzésnek!

90. perc: egy perc hosszabbítás

86. perc: Dabbur próbálja megjátszani Larsent, de pontatlanul, így oda a helyzet.

83. perc: a vendégvédők határozatlanok, Olmóhoz kerül a labda, lő, de nem találja el a kaput.

83. perc: Angelino beadása után Kaderábek tisztáz.

80. perc: Dani Olmo is bejön, Kamplt váltja, a másik oldalon Bebou helyett Robert Skov a pályán.

77. perc: Richards taktikai faultja, ez is lap.

76. perc: Mukiele szabálytalankodik Dabburral szemben, sárga.

74. perc: Szoboszlai szerzi meg a labdát, kapura tör, majd némileg éles szögből lő, de eléggé fölé.

71. perc: Kaderébek kap sárgát taktikai szabálytalanság okán.

70. perc: Rutter és Baumgartner jön le a vendégeknél, Bruun Larsen és Munasz Dabbur jön be.

69. perc: Szoboszlai remekül passzol Forsberghez, aki nagy helyzetben lő, de nem találja el a kaput.

69. perc: Bebou kap indítást, de Gulácsi jól mozdul ki a kapujából.

64. perc: Bebou beadását Orbán szögletre tisztázza.

63. perc: a jövő csütörtöki, Atalanta elleni Európa-liga-meccs jegyében Tedesco hármat is cserél: Simakan, Nkunku és Halstenberg lejön, Klostermann, Poulsen és Angelino folytatja.

Gulácsinak még nem kellett bravúrt bemutatnia, láván egyetlen Hoffenheim-lövés sem találta el a kaput.

57. perc: Kramaric ível középre, de Orbán szépen tisztáz.

54. perc: Szoboszlai passza után Nkunku lő távolról, de eléggé mellé.

53. perc: Szoboszlai nagyszerűen passzol Adamshez a 16-oson belül, de utóbbi nem jól játssza meg.

Még nem volt szöglet – jegyzi meg a bundesliga.com. Ebben az évadban acsak a 11. fordulóban fordult elő, hogy az első félidőben nem volt sarokrúgás, mégpedig a Wolfsburg–Augsburg meccsen.

48. perc: Nkunku visszalépett a labdáért, majd szenzációs passzal indítja Simakant a jobb oldalon. A beadás viszont már nem jön össze, oda a helyzet.

A szünetben cserélt egyet a Leipzig, Laimer helyére Tyler Adams érkezett

Elkezdődött a második félidő!

Az RB Leipzig teljesen megérdemelten vezet három góllal. Szoboszlai is meghálálta a bizalmat, gól és gólpassz a mérlege. Eddig…

45+3. perc: vége az első félidőnek!

Három perc hosszabbítás.

44. perc: újabb lipcsei gól, Szoboszlai Dominik! Simakan iramodik meg a jobb oldalon, átível Nkunkuhoz, aki középre teszi a labdát, ott Szoboszlai érkezik, aki becsúszva a kapuba helyez. 3–0

39. perc: Hoffenheim-szabadrúgás. Kramaric, Kaderábek, Baumgartner a labda útja, utóbbi fejel, de a védők blokkolják. Majd Kramaric is lő, de e is elakad.

Az utóbbi percekben sokan csendesedett a meccs.

33. perc: Posch passza után Baumgartner rosszul ér a labdához, így oda a helyzet.

30. perc: ivószünet

28. perc: Baumgartner próbál betörni a lipcsei védelem mögé a bal oldalon, de Simakan jól védekezik, Gulácsi meg felszedi a labdát.

24. perc: Szoboszlai szabadrúgása után Mukiele lőhet a jobb oldalon, de blokkolják a védők.

Halstenberg hosszú sérülés után tért ma vissza a kezdőbe, góllal hálálta meg a bizalmat.

20. perc: már kettővel vezet a Leipzig! Hazai kontra végén Marcel Halstenberg egyedül marad a bal oldalon, Laimer passza után hat méterről nagy erővel lő, a labda a bal kapufáról a hálóba pattan. 2–0

19. perc: Hoffenheim-akció a bal oldalon, a beadást Orbán kifejeli.

17. perc: Forsberg lő 9 méterről, de eltöri a labdát.

10. perc: lendületes lipcsei akció végén Mukiele bead, Forsberg fejel tíz méterről, de fölé.

5. perc: lipcsei szabadrúgás a jobb oldalról. Szoboszlai ível középre Nkunkuhoz, aki lesgyanús szituáció után egy cselt követően 12 méterről a kapuba lő. A VAR megnézi az esetet, és a végén a játékvezető megadja a találatot. Vezet a Lipcse! 1–0

3. perc: a vendégek tamadása a jobb oldalon, de Gulácsi megszerzi a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 19.30-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Mivel a Leverkusen nem tudta legyőzni idegenben a Bochumot, a lipcseiek győzelemmel egy pontra felzárkózhatnak a harmadik helyen álló Bayerre.

Christopher Nkunku élete formájában játszik ebben az évadban a lipcseieknél, 16 gól és 11 gólpassz fűződik a nevéhez. Ő az egyetlen játékos a Bundesligában, akinek mindkét mutatóban két számjegyű eredménye van.

Az elmúlt 11 fordulóban a Leipzig a legeredményesebb csapat a német élvonalban. A lehetséges 33 pontból 26-ot gyűjtöttek, ez kettővel több, mint amennyi a Bayern Münchennek van.

„Birtokolnunk kell a labdát, amennyire csak lehet – mondta Domenico Tedesco, a Leipzig vezetőedzője. – Ez jótékony hatással lesz a veszélyes helyzetek, a gólszerzési lehetőségek kialakítására. Le kell zárnunk a területet a középpálya és a védelem között.”

Szoboszlai Dominik február 27-e, vagyis a Bochum elleni meccs óta először szerepelhet a kezdőcsapatban.