Bundesliga: nyert a Schalke, tovább küszködik a Werder

2016.11.06. 19:28
A Schalke 04 labdarúgócsapata Gelsenkirchenben 3–1-es győzelmet aratott a Werder Bremen felett a német Bundesliga 10. fordulójának vasárnap kora esti záró mérkőzésén.

Harmincöt percig nem esett gól, aztán a 42. percig három is: Alessandro Schopf a kapuba bólintott egy lécről a gólvonal elé vágódó Max Mayer-bombát, Nabil Bentaleb egy szabadrúgás utáni kipattanót vágott be, megduplázva a hazai előnyt, majd Serge Gnabry büntetőből szépített. A végeredményt a 63. percben Schopf állította be, aki kilőtte a bal alsót.

Győzelmével a Schalke megkapaszkodott a középmezőny alján (van még mit ledolgozni a szezont pocsékul kezdő klubnak így is), a Werder Bremen továbbra is osztályozós helyen van, öt ponttal megelőzve a kieső pozíciókat elfoglaló Ingolstadtot és HSV-t.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Schalke–Werder Bremen 3–1 (Schopf 35., 63., Bentaleb 38., ill. Gnabry 42. – 11-esből)