Bundesliga: négy vesztes meccs után szerzett pontot a Hertha

2020.11.01. 19:57
Matheus Cunha lőtte a meccs első gólját (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 6. fordulójának vasárnapi utolsó meccsén a Hertha BSC hazai pályán leikszelt a Wolfsburggal, így négy vesztes meccs után megszerezte első pontját, míg a veretlenségét megőrző vendégeknek ez már az ötödik döntetlenje volt az idényben.

Úgy vette kezdetét a berlini találkozó, hogy a hazaiak még nagy különbségű győzelmet is arathatnak, elvégre Matheus Cunha szerencsés góljával már a hatodik percben előnybe kerültek: a Hertha brazilja a tizenhatos vonaláról szánta el magát lövésre, ám annak pillanatában csúszott el, ezért nem is találta el olyan jól a labdát, és talán pont ez zavarta meg Koen Casteels kapust.

CUNHA GÓLJA

A korán kapott gól azonban nem zavarta meg a vendégeket, akik alig negyedórán belül egyenlítettek: Bote Baku is a tizenhatos vonaláról lőtt, ő nem csúszott el, mint Cunha korábban, és a labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba.

BAKU GÓLJA

Tíz perccel a szünet előtt aztán büntetőhöz jutott a berlini alakulat, ám Martin Pedersen játékvezető videózás után visszavonta. A második félidőben derekasan gyűrték egymást a csapatok, mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, ám az eredmény már nem változott. 1–1