Bundesliga: Müller-dupla, Robben-gól, sima Bayern-siker

2015.08.29. 20:19
A Bayern magabiztosan győzött (Fotó: AFP)
A Bayern München 3–0-ra győzött a Bayer Leverkusen ellen hazai pályán a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában.

A 26. percben Xabi Alonso indította a bal oldalon Douglas Costát, aki átverekedte magát a védőjén, középre emelt, ahol az érkező Thomas Müller a kapuba helyezte a labdát. 1–0

Négy perccel később Costa kis híján növelte a Bayern előnyét, miután Arjen Robben szépen emelte át neki a labdát a jobb oldalról, ám ő a lécet találta el.

A második félidő elején közel járt az egyenlítéshez a Leverkusen: Stefan Kiessling próbálkozása után David Alaba mentett a gólvonalról.

Az 59. percben tizenegyeshez jutott a Bayern azt követően, hogy Arturo Vidalt meglökte Roberto Hilbert a tizenhatoson belül egy szabadrúgásnál. A büntetőt Thomas Müller értékesítette. 2–0

A 70. percben újabb tizenegyeshez jutott a Bayern, ezúttal Hilbert kézzel ért a labdához Costa lövésénél. Bár Müller triplázhatott volna, átengedte a büntető elvégzését Arjen Robbennek, aki nem hibázott. 3–0

Összefoglaló

A DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEKEN TÖRTÉNT

Sem Stieber Zoltánt (Hamburg), sem Szalai Ádámot (Hoffenheim) nem nevezte csapata a szombati játéknapra. A Hamburg 2–1-re kikapott Kölnben, a Hoffenheim gól nélküli döntetlent ért el az újonc Darmstadt otthonában.

A Hamburg a második félidő elején, egy kölni labdaeladást követően Lewis Holtby lövésével vezetést szerzett Kölnben, a hajrá kezdetéig tartotta is az előnyét – akkor aztán megfordult a meccs. A 76. percben Philipp Hosiner közeli találattal egyenlített, majd három perccel később Anthony Modeste, a hamburgiakat nem először góllal szomorító francia támadó egy erősen véleményes tizenegyesből a hazaik győztes gólját is megszerezte.

A büntetőnél kiállított Emir Spahic már a második fájó embervesztesége volt a HSV-nak szombat délután: René Adler kapus vállsérülést szenvedett, a 40. percben lecserélték – helyettese, a Bundesligában most debütáló Andreas Hirzel a hamburgi klub történetének első svájci kapusa.

A Hoffenheimre a két döntetlennel kezdő újonc, a Darmstadt várt, amely ezúttal is megtartott magának egy pontot. Az osztrák válogatott Garics Györgyöt is a soraiban tudó darmstadti védelem jól állta a sarat – a 0–0 megtartásához persze az is kellett, hogy a középhátvéd, Luca Caldirola nagyot mentsen a gólvonalon a 91. percben.

A Mainz egymás után másodszor győzött, áldozata ezúttal a még nyeretlen Hannover volt. A japán Muto Josinori dupláját Yunus Malli toldotta meg idei hetedik bajnoki góljával (a megelőző három és fél évben összesen hatot szerzett).

Az Augsburg az első győzelmére hajtott, de a vezetést az újonc Ingolstadt szerezte meg az ausztrál Matthew Leckie révén. Az előző szezonban az Augsburg öt meccset is megnyert vert helyzetből (ez idényrekord volt), de ezúttal még egy pontot sem tudott kicsikarni.

A forduló előtt egypontos Frankfurt a pont nélküli Stuttgarthoz látogatott, és három ponttal indulhatott haza, ráadásként Luc Castaignos jóvoltából elkönyvelte története első holland gólját az élvonalban – majd a másodikat is. A harmadik frankfurti gólt eredményező büntető előtt a szabálytalankodó stuttgarti kapust, Przemyslaw Tytont kiállította a játékvezető.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
3. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bayern München–Bayer Leverkusen 3–0 (Müller 26., 60. – a másodikat 11-esből, Robben 71. – 11-esből)
KORÁBBAN
Stuttgart–Eintracht Frankfurt 1–4 (Didavi 30., ill. Hlousek 11. – öngól, Castaignos 42., 87., Seferovic 69. – 11-esből)
Augsburg–Ingolstadt 0–1 (Leckie 63.)
1. FC Köln–Hamburg 2–1 (Hosiner 76., Modeste 79. – 11-esből, ill. Holtby 47.)
Mainz–Hannover 3–0 (Muto 15., 29., Malli 47.)
Darmstadt–Hoffenheim 0–0

1. Bayern München 3 3 10–1 +9 9
2. Wolfsburg 3 2 1 6–2 +4 7
3. 1. FC Köln 3 2 1 6–3 +3 7
4. Borussia Dortmund 2 2 8–0 +8 6