Az Augsburg kipipálva, jöhet a Liverpool Gulácsiéknak!

2021.02.12. 20:22
Egymást segítve... (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig 2–1-re legyőzte odahaza az Augsburgot a német Bundesliga 21. fordulójának nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
RB Leipzig–Augsburg 2–1
(2–0)
Lipcse,Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Zwayer
LEIPZIG:Gulácsi – Klostermann, Orbán, Halstenberg – Mukiele (I. Konaté, 64.), Kampl (T. Adams, 64.), Angelino – Olmo (Sabitzer, 76.), Haidara (Sörloth, 85.) – Poulsen, Nkunku.Vezetőedző:Julian Nagelsmann
AUGSBURG:Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Suchy (Niederlechner, 79.) – Gumny, Strobl (Richter, 79.), Gruezo (R. Khedira, 71.), Mads Pedersen – D. Caligiuri, Bénes (R. Vargas, 63.) – A. Hahn.Vezetőedző:Heiko Herrlich
Gólszerző:Olmo (39. – 11-esből), Nkunku (43.), ill. D. Caligiuri (77. – 11-esből)

Kellemetlen hírt kaptak a Lipcse-drukkerek az Augsburg elleni bajnoki előtt, a nagy rivális Bayern München ugyanis már az idény vége előtt bejelentette, hogy leigazolja a nyáron a Leipzig védelmi oszlopát, Dayot Upamecanót, aki ezúttal a kispadon foglalt helyet.

Játszott viszont Willi Orbán és Gulácsi Péter is a hazaiaknál, Szoboszlai Dominik ugyanakkor még mindig sérült. Érdekes, hogy Upamecanót később sem cserélte be az anno az Augsburgban is futballozó Julian Nagelsmann, a nyáron 42.5 millió euróért klubot váltó (ennyi a kivásárlási ára) hátvéd helyett Ibrahima Konaté lépett pályára a védelmet erősítendő a második félidőben.

Ekkor már két góllal vezetett a Lipcse: a nem túl eseménydús első félidőben Dani Olmo előbb kihagyott egy büntetőt, de szerencséje volt, mert a kapus, Rafal Gikiewicz elmozdult a védése előtt, az ismétlést már a kapuba bombázta a középpályás.

Christopher Nkunku sokkal finomabb gólt szerzett, ő az ötösről „botolta” a kapuba Yussuf Poulsen önzetlen passzát. A francia szélső aztán a hajrában majdnem megismételte ezt a mutatványát, akkor egy eltört kapáslövés után csorgott a lábáról a kapufára a labda.

A vártnál izgalmasabb lett a hajrá, Konaté ugyanisteljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet Daniel Caligiuri elsőre a kapuba vágott, Gulácsi Péter csak hozzáérni tudott a labdához. A magyar kapus így is a mérkőzés egyik hőse lett, a 90. percben ugyanis bravúrral járult hozzá a lipcsei győzelemhez.2–1

Jöhet a Liverpool... BUDAPESTEN!

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC GULÁCSI! Pedersen szögletét kapura fejeli Hahn hétről, de ment a gólvonalon csapattársa, Gouw., aki elé kivetődik bátran a magyar kapus, aki aztán fogja Richer tízméteres fejesét is. Már sokkal könnyedebben. Egyébként már les volt.

90+2. perc Nkunku ad be jobbról rosszul kecsegtető helyzetben. Caliguri jobb oldali beadását tízről jobbal a kapu fölé menti Klostermann.

Négy perc a ráadás.

90. perc HELYZET,
Gumny jobbal kissé balról, 19-ről kapura lő, Gulácsi fogja a labdát a bal sarok előtt, vetődve.

86. perc Sörloth nem mer lőni jobbról a 16-os jobb sarka elől, de bead, estében Nkunku ötről a jobb oldali kapufa tövére lő. KÉT NAGYON SZERENCSÉS BOTLÁSA NEM LESZ MA A FRANCIÁNAK.

85. perc Haidara lesántikál, Alexander Sörloth váltja, szűrő helyett ék!

80. perc Hopp,
Sabitzer jobbal 26-ról nem sokkal lő a bal alsó sarok mellé!

79. perc Marco Richer be, Strobl le, Florian Niederlechner meg Suchyt váltja.
Szélső és ék a pályán.

78. perc
Nkunku jobb oldali kornerét Orbán tízről a bal felső mellé fejeli, előtte Poulsen fejelt hétről a bal alsó felé, Angelino beívelése után, de hatalmasat védett vetődve Gikiewicz.

77. PERC DANIEL CALIGURI jobbal félmagasan a jobb sarokba lő, Gulácsi érzi az irányt és a magasságot is, még bele is ért, de túl nagy erővel ment a labda. 2–1!

76. perc Marcel Sabitzer be, Olmo le közben, karmestercsere a Lipcsében.

75. perc BÜNTETŐ! Konaté odalép Pedersennek abszolúte fölöslegesen a 16-os bal oldalán nem sokkal belül. Ott volt mellettük Orbán...

72. perc Tyler Adams kap sárga lapot. Khedirának rúgott oda.

71. perc Rani Khedira be, Gruezo le a vendégeknél, szűrőcsere. És egykori lipcsei a pályán!

67. perc Konaté hátra ment a védelembe, Adams söpröget.

64. perc Tyler Adams és Ibrahima Konaté be, Kampl és Mukiele le. A lesérült, Bénes által lekönyökölt Haidara ellenben folytatja a hazaiaknál.

63. perc Bénes le, Ruben Vargas be.

62. perc A nem magyar válogatott László Bénes odarúg Haidarának, sárga lap.

61. perc Willi Orbán kap sárga lapot Pedersen felrúgásáért, a 4. neki az idényben. Az FCA-nak meg 0, nem lőtt még kapura.

59. perc Gulácsi nem túl jól vetődik ki Caliguri jobbról jövő beadására, de kisegíti a lecsorgó labda elrúgásával őt Klostermann.

58. perc Nagyon nyugodtan passzolgat a Lipcse a mezőnyben. Lesz 16.? 15 játékos lőtt gólt a ligában a lipcseiektől, idényrekord.

2021-ben a hatodik alkalommal kaphat ki az FCA, ez a liga legrosszabb idei mutatója.

Ha ma is nyer a Lipcse, a legtöbb pontot szerzi történelme során a Buliban ennyi forduló alatt. Ellenben ez lehet az Augsburg 11. veresége, már a 10 is negatív klubrekord volt ennyi forduló alatt.

52. perc Szép, Haidara nagy emelése után Angelino balról ballal lő hétről, bevetődve ment Oxford.

51. perc Haidara jobbal 25-ről Suchyba lő.

49. perc Olmo passza után Angelino ballal ellő a kapu túlsó alsó sarka mellett az ötös bal sarkáról. De les.

46. PERC FOLYTATJUK!

Az Augsburg nyeretlen utóbbi 8 tétmeccsén a Lipcse ellen, a bajnokságban egyébként is csak egyszer győzte le az RBL-t.

E párharc legjobb góllövői:
Timo Werner 4
Yussuf Poulsen 4
Angelino 2

Nkunku: 23 meccs, 5 góllal és 6 gólpasszal az idényben.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. PERC ÚJABB GÓL, Poulsen kapura tör, az ötös jobb sarka elől jobbal önzetlenül középre passzol, ahol ballal a jobb alsóba botolja a labdát, de szó szerint CHRISTOPHER NKUNKU. 2–0!

Julian Nagelsmann, aki játszott Augsburgban, és egyébként is a város környékén született, soha nem edzette a csapatot. De 11-szer vezette ellene övéit, 9 sikerrel és 2 iksszel.

41. perc A közismerten villámgyors Hahn megindulna a balon, Lukas Klostermann lerántja. Sárga lap, még ő sem reklamál.

40. perc Halstenberg passzát Haidara Olmo elé teszi, aki ballal lőne az ötösről, de érkezik és ment előle nagyot Gouw.

Olmo: 30 meccs az idényben, 4 góllal és 8 gólpasszal.

38. PERC DANI OLMO jobbal most félmagasan hatalmas erővel a jobb sarokba lő. A kapus csak mozdulni tudott, ezt nem érhette el, hiába érezte. 1–0!

De belépett a 16-osra a rúgás előtt Hahn! VAR. A kapus is elugrott hamarabb, inkább ez utóbbi lehetett az indok az ISMÉTLÉSRE.

36. PERC DANI OLMO jobbal a jobb alsó felé lő, de véd nagy vetődéssel RAFAL GIKIEWICZ!

33. PERC BÜNTETŐ! Nkunku remek passzát Olmo jobbal tízről gyatrán rúgja kapura, balra vetődve véd is Rafal Gikiewicz, de jő Mukiele, akit az ötösön jobbal térden rúg a menteni igyekvő Oxford. Sárga lap is, de csak a reklamáló kapusnak.

31. perc Bénes távoli ívelése Gulácsié, Olmo megindul a jobbon, Pedersen szereli egy csodás becsúszással.

27. perc Marad a sárga lap...

A hazaiaktól Kampl, a vendégektől a kis Caligiuri és a kis Khedira jött négy sárga lappal a háta mögött.

26. perc Két rossz ívelés a vendégektől egy-egy szabadrúgás után, majd Orbánba hatalmasat rúg Marek Suchy. Minimum sárga lap.

24. perc Angelino bal oldali beadását a levegőbe fejeli az ötösön Poulsen elől Gruezo, majd jő a kapus.

23. perc Nkunku jobbal 24-ről a sorfalba lő, Olmo leveszi a kipattanót, és jobbal 28-ról nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé!

22. perc A jónevű Jeffrey Gouweleeuw löki el hátulról Olmót, sárga lap ez is.

17. perc Orbán nem érti, pedig szabadrúgás, és tényleg megrúgta a felezőnél Gruzerót.

A legleslegjobb védelem

15. perc De rendre rosszak a beadásaik.

62 százalékban a hazaiaké eddig a labda.

9. perc Veszélyesen kanyarodik be egy Leipzig-szöglet, de Gikiewicz elöklözi a labdát Nkunku elől.

5. perc Ígéretes helyen, 18 méterre a kaputól jut szabadrúgáshoz az RB Leipzig, ám Nkunku próbálkozását Gikiewicz védeni tudja.

3. perc Reece Oxford is feliratkozik az elsők listájára, egy sárga lappal, amit Angelino lerántásáért érdemelt ki.

1. perc Dani Olmo nevéhez fűződik a mérkőzés első lövése, amely jócskán elkerüli a vendégkaput.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok a pályára. A hazaiak fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta zöldben.

A berlini Felix Zwayer vezeti a mai mérkőzést, akinek a civil foglalkozása egyébként ingatlankereskedő.

Egy kis örökmérleg: 13 találkozó, 7 lipcsei és 3 augsburgi sikerrel, 18, ill. 10 rúgott góllal.