Dárdaiék megtörték az átkot, irány Európa?

2016.03.11. 20:20
A Hertha lefutballozta a pályáról a Schalkét (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2006 óta először verte meg a Schalke 04 együttesét. Azóta mindössze két pontot szereztek a berliniek a gelsenkircheniek ellen – a Hertha a pénteki sikerrel megerősítette harmadik helyét a tabellán legközelebbi üldözőjével szemben.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Hertha BSC–Schalke 2–0 (Ibisevic 42., Stark 65.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKAHEGYEK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Tripla rangadóra került sor a Hertha BSC és a Schalke 04 között: egyrészt a két klub egy ideje „fasírtban van" egymással, másrészt a berliniek 2006 óta képtelenek megverni a gelsenkirchenieket, azaz feszült bennük a bizonyítási vágy – legfőképpen pedig az adta a bajnoki fontosságát, hogy a két gárdát egy pont választotta el egymástól a tabella harmadik és a negyedik helyén.

Ahogyan azt Dárdai Pál várta, 50.000 néző bizony dalolva ment, hogy biztassa a kék-fehéreket, aki hamar vezetést szerezhettek volna, ha Vladimír Darida képes a kapuba találni az ötös elől. A vendégek „természetesen" Klaas Jan Huntelaar révén veszélyeztettek először, de rajta meg a hazai kapus, Rune Jarstein fogott ki.

Az első félidőben a Hertha gyengébb aktuális formáját kiegyensúlyozta azt, hogy a vendégek erősen tartalékosan léptek pályára sérülések miatt (bár a kispados játékosok összértéke így is 35 millió euróra tehető), a szünet előtt nem sokkal pedig némileg váratlanul Vedad Ibisevic megszerezte a vezetést a fővárosiaknak. 1–0!

Ibisevic szeret a Schalke ellen játszani, 13 fellépésén már kilencedszer eredményes ellene, ez egyéni rekordja.

Átélt pár meleg pillanatot a fordulást követően a hazai védelem, de amikor a 64. percben Niklas Stark gyönyörű gólt szerzett (2–0), nyilvánvaló volt: a fásultan futballozó Schalke még csak pontot sem szerezhet ma az Olympiastadionban, sőt nagyon örülhetett a végén, hogy megúszta ennyivel.

Elsőtől az utolsóig, aztán újra az elsőig: Dárdai játékosként első és utolsó Bundesliga-mérkőzését is a Schalke ellen vívta (mindkétszer 1–0-s vereséget szenvedve), most első győzelmét aratta a gelsenkircheniek ellen edzőként.

Igen jókor, hiszen maga Dárdai mondta a mérkőzés előtt, hogy ha nyernek, akkor tényleg megérdemlik, hogy részt vegyenek az európai kupaküzdelmekben.