Bundesliga: Freiburg-siker Grifo-duplával; nem tudott nyerni a Köln

V. J.V. J.
2022.10.30. 21:40
Vincenzo Grifo szállította a Freiburg újabb sikerét (Fotó: AFP)
A Freiburg 2–0-ra nyert a Schalke vendégeként, míg a Köln hazai pályán 1–1-et játszott a Hoffenheimmal a német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.

SCHALKE–FREIBURG 0–2

Sorozatban ötödik bajnoki vereségét könyvelhette el a sereghajtó Schalke, amely simán kikapott a Freiburgtól. Christian Streich együttese a szünet előtt szerzett vezetést: Maximilian Eggestein készítette le a labdát a tizenhatos előtt Vincenzo Grifónak, aki szép mozdulattal tekert a kapu bal oldalába.

A vendégek olasz támadója a második félidőben is betalált: a csereként pályára lépő Kerim Calhanoglu letarolta Dzsong Vu Jongot a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Grifo vágta be – kialakítva a végeredményt. Győzelmükkel a breisgauiak továbbra is a harmadik helyen állnak a német élvonalban.

A vendégek magyar légiósa, Sallai Roland büntetőt kiharcolva tért vissza a pályára – a 3. Ligában, a Freiburg II Oldenburg ellen megnyert bajnokiján. Erről részleteket ide kattintva olvashat!

KÖLN–HOFFENHEIM 1–1

Immár négy forduló óta egymást „másolja” a Köln és a Hoffenheim: vereség, győzelem, majd újabb vereség után ezúttal döntetlen került a két együttes neve mellé – ezúttal egymással játszottak a csapatok.

A mérkőzésen a vendégek játszottak mezőnyfölényben, több helyzetet viszont hazai oldalon jegyezhettünk fel. A vezetést a Köln szerezte meg a 13. percben, a csapat kapuját védő Marvin Schwabe előreívelésénél Stanley Nsoki elszámolta magát, a labda Linton Maináé lett, aki gyorsan megiramodott a jobb oldalon, majd a középen érkező Florian Kainzhoz ívelt, ő pedig közelről nem hibázott.

A Hoffenheim az első játékrész hajrájában egyenlített: Christoph Baumgartner nagy sebességgel robogott be a tizenhatoson belülre, és az alapvonalról történő középre ívelése után Jacob Bruun Larsen a jobb combjával kotorta be a labdát.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Schalke–Freiburg 0–2 (Grifo 45+1., 61. – a másodikat 11-esből)
1. FC Köln–Hoffenheim 1–1
(Kainz 13., ill. Bruun Larsen 36.)
Kiállítva:
Kabak (87., Hoffeinheim)

Korábban

Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Behrens 79., Doekhi 90+7., ill. Elvedi 33.)

A TÖBBI JÁTÉKNAPON
Péntek

Werder Bremen–Hertha 1–0 (Füllkrug 85.)
Szombat
Bayern München–Mainz 6–2 (Gnabry 5., Musiala 28., Mané 43., Goretzka 58., Tel 79., Choupo-Moting 86., ill. Widmer 45+4., Ingvartsen 82.)
VfB Stuttgart–Augsburg 2–1 (Guirassy 15., Anton 90+2., ill. Niederlechner 4.)
Wolfsburg–Bochum 4–0 (Nmecha 27., 58., Baku 35., Wind 80.)

RB Leipzig–Leverkusen 2–0 (Nkunku 32., Werner 83.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–2 (Kamada 26., ill. Brandt 20., Bellingham 52.)

1. Union Berlin 12 8 2 2 21–9 +12 26
2. Bayern München 12 7 4 1 38–10 +28 25
3. Freiburg 12 7 3 2 18–13 +5 24
4. Borussia Dortmund 12 7 1 4 20–15 +5 22
5. Eintracht Frankfurt 12 6 2 4 25–20 +5 20
6. RB Leipzig 12 5 4 3 22–18 +4 19
7. Hoffenheim 12 5 3 4 18–13 +5 18
8. Werder Bremen 12 5 3 4 21–18 +3 18