Bundesliga: Schäferék a 97. percben fordítottak a Gladbach ellen

2022.10.30. 17:30
Behrens egyenlítést érő látványos fejese (Fotó: AFP)
Az Union Berlin 2–1-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az előző héten Bochumban kikapó Union a 29. percben előnyhöz juthatott volna a bukdácsoló Mönchenglabach ellen, ám Sheraldo Becker találatát kezezés előzte meg, így VAR-vizsgálat után nem adták meg a találatot. Még érezhető volt a stadionban az „elvett” gól miatti feszültség, amikor egy szögletnél a hazai védők nem figyeltek kellőképpen Nico Elvedire, a svájci pedig közelről a kapuba fejelt. VIDEÓ ITT!

A mérkőzésen kezdőként 59 percet játszó Schäfer András együttese a hajrában egyenlített: Kevin Behrens hosszú indítást követően a kifutó kapust megelőzve bólintotta be az Union gólját (VIDEÓ ITT!), amelyet gyorsan követhetett volna még egy. Christopher Trimmel fejese után egy emberként ugrott talpra a Stadion an der Alten Försterei közönsége – a VAR viszont les miatt ezt a találatot is érvénytelenítette.

Aki ekkor már elkönyvelte a döntetlent, tévedett – a mérkőzés utolsó helyzetéből megnyerte a csatát az Union: kis szöglet nyomán Jamie Leweling beadását Daniolho Doekhi váltotta gólra. VIDEÓ ITT!

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 2–1
(Behrens 79., Doekhi 90+7., ill. Elvedi 33.)
Schalke–Freiburg 0–2 (Grifo 45+1., 61. – a másodikat 11-esből)
1. FC Köln–Hoffenheim 1–1
(Kainz 13., ill. Bruun Larsen 36.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Péntek

Werder Bremen–Hertha 1–0 (Füllkrug 85.)
Szombat
Bayern München–Mainz 6–2 (Gnabry 5., Musiala 28., Mané 43., Goretzka 58., Tel 79., Choupo-Moting 86., ill. Widmer 45+4., Ingvartsen 82.)
VfB Stuttgart–Augsburg 2–1 (Guirassy 15., Anton 90+2., ill. Niederlechner 4.)
Wolfsburg–Bochum 4–0 (Nmecha 27., 58., Baku 35., Wind 80.)

RB Leipzig–Leverkusen 2–0 (Nkunku 32., Werner 83.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–2 (Kamada 26., ill. Brandt 20., Bellingham 52.)