Bundesliga: pazar Dárdai-gól után Hertha-KO a Gladbach ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.02.12. 17:38
Dárdai Márton 21. szülinapján szerezte meg első bajnoki gólját a Hertha színeiben (Fotó: Getty Images)
Hátrányból győzte le a Borussia Mönchengladbachot a Hertha BSC a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. A fővárosiak győztes gólját Dárdai Pál fia, a német utánpótlás-válogatott Dárdai Márton gyönyörű lövéssel szerezte meg, majd a hosszabbításban a Hertha még kétszer betalált, és 4–1-re győzött.

A legutóbbi négy mérkőzésén vereséget szenvedő Hertha nem kezdte jól a tabellán 10. Borussia Mönchengladbach elleni hazai meccsét, a vendégek ugyanis a 17. percben egy jobb oldali szöglet után Nico Elvedi fejesével vezetést szereztek. VIDEÓ ITT!

Fél óra játék után viszont egyenlített a vendéglátó, Marco Richter jobb oldali beadására középen üresen érkezett Jessic Ngankam, aki nem hibázott. VIDEÓ ITT!

A második félidőben mindössze hét perc elteltével már a Hertha vezetett: a 2002. február 12-én született Dárdai Márton óriási gólt ragasztott a Mönchengladbach kapujába. Tolga Cigerci lekészítését több mint 20 méterről bombázta a bal felsőbe – első bajnoki góljával tette emlékezetessé a szülinapját! VIDEÓ ITT!

A folytatás kiegyenlített játékot hozott, majd a hosszabbításban felpörögtek az események, előbb Derry Scherhant növelte a hazaiak előnyét (VIDEÓ ITT!), majd Dodi Lukebakio értékesítette a büntetőt (VIDEÓ ITT!), amivel 4–1-re nyertek a berliniek.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Hertha BSC–Mönchengladbach 4–1
(Ngankam 30., Dárdai M. 52., Scherhant 90+3., Lukebakio 90+6. – 11-esből, ill. Elvedi 17.)

KÉSŐBB
17.30: 1. FC Köln–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)

KORÁBBAN
RB Leipzig–Union Berlin 1–2 (1–0)
Bayern München–Bochum 3–0 (T. Müller 41., Coman 64., Gnabry 73. – 11-esből)
Freiburg–VfB Stuttgart 2–1 (Grifo 60., 84. – mindkettőt 11-esből, ill. Führich 30.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–3 (Nsoki 77., ill. Andrich 6., Diaby 47., Hlozek 56.)
Mainz–Augsburg 3–1 (Li Dzse Szun 21., 52., Onisiwo 24., ill. Demirovic 28. – 11-esből)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–2 (Bynoe-Gittens 68., Brandt 85.)
Schalke–Wolfsburg 0–0

1. Bayern München 20 12 7 1 59–18 +41 43
2. Union Berlin 20 13 3 4 35–24 +11 42
3. Borussia Dortmund 20 13 1 6 40–26 +14 40
4. Freiburg 20 11 4 5 32–31 +1 37
5. RB Leipzig 20 10 6 4 40–26 +14 36
6. Eintracht Frankfurt 19 10 5 4 40–26 +14 35