Sorozatban nyolcadik bajnokiját is megnyerte az élre álló Dortmund

2023.03.03. 20:20
Az elnyűhetetlen Marco Reus (elöl) ma is betalált (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában a sorozatban hét bajnokiját megnyerő Borussia Dortmund otthonában lépett pályára az RB Leipzig. Az első félidőben kétgólos előnyt szerző hazaiak a második játékrészben főleg a védekezéssel voltak elfoglalva, de ennek ellenére is 2–1-es győzelmet arattak.

NÉMETORSZÁG
BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
BORUSSIA DORTMUND–RB LEIPZIG 2–1 (2–0)
Dortmund, Signal Iduna Park, 81 365 néző. Vezette: Jablonski (német)
DORTMUND: Meyer – M. Wolf, Süle, N. Schlotterbeck, Ryerson – Can – Brandt (Hummels, 83.), Bellingham, Özcan (Dahoud, 83.), Reus (Bynoe-Gittens, 73.) – Haller (Modeste, 72.). Vezetőedző: Edin Terzic
LEIPZIG: Blaswich – Henrichs, Orbán (Simakan, 72.), Gvardiol, Halstenberg (Raum, 61.) – Szoboszlai, Schlager, Haidara (Kampl, 84.), Nkunku (Werner, 84.) – André Silva (Poulsen, 72.), Forsberg. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Reus (21. – 11-esből), Can (39.), ill. Forsberg (74.)

18. Schalke22371216–42–2616

Lipcsei rohamokkal indult a találkozó. Az első tíz percben, főleg Szoboszlai mesteri átadásainak köszönhetően, többször is helyzetbe kerültek a vendégek, de sem Nkunku, sem Haidara nem tudta bevenni a melegítés közben megsérült Kobel helyére bekerülő Meyer kapuját. Gyorsan ébredtek a hazaiak, a 13. percben Brandt be is talált a lipcseiek hálójába, de hosszas VAR-vizsgálatot követően kezezés miatt érvénytelenítették a gólt. Mindössze nyolc percig maradt így az állás, hiszen a 21. percben egy teljesen jogosan megítélt büntetőt Reus váltott gólra. A folytatásban újabb lipcsei lehetőségeket láthattunk, de a 39. percben Can révén ismét a Dortmund volt eredményes.

A második félidő egyértelmű lipcsei fölényt hozott. A 48. percben André Silva külsővel vette célba a Dortmund kapuját, ám a labda centikkel a jobb kapufa mellé szállt. A játékrész lényegében egyetlen nagy dortmundi lehetősége Reus nevéhez köthető, a német a 67. percben 15 méterről vette célba Blaswich kapuját, de a lipcsei kapus nagy bravúrt mutatott be. A hajrában teljesen a kapuja elé szögezték a piros mezesek a Dortmundot, a nagy fölény pedig a 74. percben érett góllá, ekkor Forsberg tudott szépíteni. Az utolsó percekben a Lipcse mindent megtett az egyenlítés érdekében, azonban Szoboszlaiék nem tudtak újabb gólt szerezni. A két csapat között így hét pontra nőtt a különbség a tabellán, a Dortmund pedig ha csak ideiglenesen is, de átvette a vezetést a tabellán a címvédő Bayerntől. 2–1

Szoboszlai Dominik (pirosban) passzai sem segítettek a Lipcsén (Fotó: AFP)

90+6. perc: VÉGE! A Dortmund sorozatban nyolcadik bajnokiját is megnyerte! Köszönjük figyelmüket!

90+5. perc: Bal oldali szögletet követően Forsberg 15 méterről, kapásból lőtt, de Meyer nagy bravúrral védett.

90+4. perc: MICSODA MENTÉS!Werner éles szögből, külsővel lőtt kapura, a labda már elment Meyer mellett, de Schlotterbeck válláról szögletre pattant.

90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.

Modeste belépője után Schlager súlyosabbnak tűnő sérülést szenvedett, így nem tudta folytatni a játékot. A lipcseiek emberhátrányban fejezik be a mérkőzést.

84. perc: Kettőt cserélt a Lipcse is, Haidara helyére Kampl, Nkunku helyére Werner állt be.

83. perc: Kettőt cserélt a Dortmund, Brandt helyére Hummels, Özcan helyére Dahoud érkezett.

74. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Leipzig! Schlager ugratta ki Raumot, aki szélről belőtte középre a labda, a kapu előtt érkező Forsberg becsúszva a bal alsó sarokba lőtt. 2–1!

73. perc: Még egy dortmundi csere, Reus helyére Bynoe-Gittens állt be.

72. perc: Mindkét csapat cserélt, a Lipcsében Silva helyére Poulsen, Orbán helyére Simakan állt be, a Dortmundnál Modeste váltotta Hallert.

71. perc: Henrichs passza után Szoboszlai 18 méterről tekert kapura, a labda centikkel szállt a jobb oldali kapufa mellé.

69. perc: Meyer is nagyot védett! Forsberg ugratta ki jó ütemben André Silvát, aki éles szögből kapura lőtt, de Meyer jól lépett ki a kapuból és védeni tudott.

67. perc: BLASWICH-BRAVÚR! Reus 15 méterről jobbal vette célba a bal felső sarkot, Blaswich a levegőben úszva tolta szögletre a labdát.

65. perc: Bal oldali lipcsei szögletet követően Nkunku elé került a labda, de a francia csúnyán a kapu fölé lőtt.

61. perc: Az első cserét a Lipcse hajtotta végre, Raum érkezett Halstenberg helyére.

55. perc: Brandt rántotta le Nkunkut, sárga lap.

53. perc: Brandt kapu elé tekert szabadrúgására többen is érkeztek a rövid saroknál, végül Özcan lábáról vágódott a kapu mellé a labda.

52. perc: Henrichs buktatta Reust, sárga lap.

48. perc: Henrichs passza után André Silva 13 méterről, külsővel vette célba a kaput, de a labda a jobb kapufa mellé szállt.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés. Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Pályán a csapatok.

45+4. perc: Vége az első félidőnek! Reus utolsó másodpercekben elvégzett szabadrúgása a sorfalról pattant le.

45+3. perc: André Silva kapott sárga lapot kezezésért.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

39. perc: GÓÓÓÓÓL! Brandt szabadrúgása után a kifejelt labdát Can egyből kapura lőtte 20 méterről, a 16-oson belül többször is felpattanó labda megzavarta Blaswichot is és a jobb felső sarokban kötött ki. 2–0!

38. perc: Halstenberg buktatta Brandtot, sárga lap.

37. perc: Meyer bizonytalankodott a 16-os vonalánál, Szoboszlai megzavarta őt, azonban a magyar játékosról a labda az üres kapu mellé szállt.

35. perc: Forsberg ívelése után Halstenberg érkezett a hosszún, de a védő már csak a kapu fölé tudta emelni a labdát.

29. perc: Özcan rúgta meg hátulról Henrichset, sárga lap.

Közben egy pontosítás, a Dortmund kapuját ma Alexander Meyer védi. A hivatalos kezdőben még Gregor Kobel neve szerepelt, azonban a svájci vélhetően a bemelegítés közben megsérült.

21. perc: GÓÓÓÓL! Reus állt a labda mögé és jobbal, a jobb alsó sarokba lőtt. Blaswich érezte az irányt, de nem tudta hárítani a tökéletesen helyezett lövést. 1–0!

20. perc: BÜNTETŐ!Reus húzta el a labdát Blaswich mellett, a kapus igyekezett visszahúzni karjait, de a kontakt megvolt. Nyilván a VAR elemzi még majd ezt...

18. perc: Bellingham remekül ugratta ki Brandtot, aki betört a 16-oson belülre, majd kapura lőtt, de az érkező Gvardiol blokkolni tudott.

17. perc: Haidara rántotta le Özcant, sárga lap.

15. perc: Nkunku kapott sárgát miután megtaposta Reus sarkát.

De nincs gól, mivel Brandt kezéhez ért a labda a VAR érvénytelenítette a találatot.

13. perc: Bellingham a félpálya közeléből ugratta ki remekül Brandtot, aki átvette a labdát a 11-es pont magasságában, majd 12 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt.

8. perc: Szoboszlai talppal tette a labdát Haidara elé, utóbbi középre tartó lövését azonban Meyervédte.

7. perc: Szoboszlai megint remekül ugratta ki Nkunkut, a francia betört a 16-oson belülre Can mellett, majd 12 méterről a kapu mellé lőtt.

5. perc: Halstenberg passza után Szoboszlai 18 méterről lőtt kapura, de Meyervédeni tudott.

3. perc: Szoboszlai passza után Nkunku egyedül törhetett kapura, de a bizonytalan franciát Schlotterbeck utolérte és szerelte.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Lipcse indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Dortmund sárga-feketében, a Lipcse pirosban játszik majd.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat őszi bajnokiját nagyon simán, 3–0-ra nyerte meg a Leipzig. A találkozón Szoboszlai és Orbán is betalált. Legutóbbi dortmundi bajnokijuk szintén háromgólos lipcsei sikerrel (1–4) zárult.

A Dortmundhoz hasonlóan a Leipzig is kilenc tétmérkőzést játszott 2023-ban, azonban Marco Rose együttesének formája össze sem hasonlítható ellenfelükével. A lipcseiek hét bajnoki mérkőzésükből mindössze négyet nyertek meg, két alkalommal döntetlent játszottak, egyszer vereséget szenvedtek. A Hoffenheim ellen a kupában összejött a kötelező továbbjutás, a BL-ben a Manchester City ellen elért döntetlen pedig bravúrosnak nevezhető. Szoboszlaiék a fordulót megelőzően a negyedik helyet foglalták el a tabellán, négy pont hátránnyal aktuális ellenfelükkel szemben.

Remek formában várja a mérkőzést a Dortmund. Edin Terzic együttese 2023-ban még nem szenvedett vereséget tétmérkőzésen, sőt mind a kilenc alkalommal győzelmet aratott. Hét bajnoki siker mellett a BL-ben a Chelsea ellen arattak győzelmet hazai pályán, míg a Német Kupában a Bochum elleni akadályt vették sikerrel. A fekete-sárgák százszázalékos szereplésüknek köszönhetően pontszámban már be is érték a listavezető Bayern Münchent a tabellán.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Bundesliga 23. fordulójának rangadója, a Borussia Dortmund–RB Leipzig összecsapás.